Decyzją rządu, pacjenci z koronawirusem będą się leczyć w grudziądzkim szpitalu
Od poniedziałku (16.03.) Regionalny Szpital Specjalistyczny
im dr. W. Biegańskiego w Grudziądzu staje się, tzw. lecznicą jednoimienną. Oznacza to, że placówka będzie przyjmować przede wszystkim osoby zarażone bądź z podejrzeniem koronawirusa.
Jak mówił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, szpital jest do tego zadania przygotowany.
- Decyzją rządu, decyzją ministra Łukasza Szumowskiego, po konsultacji z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem została podjęta decyzja o przekształceniu naszego szpitala w tak zwaną placówkę jednoimienną, jako jednoimienny szpital zakaźny - mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
- Większość szpitala będzie przeznaczona dla osób z podejrzeniem, i dla osób zakażonych wirusem. Ta decyzja nie jest przypadkowa, jest to decyzja przemyślana. Nasz szpital jest doskonałą placówką medyczną i był budowany na tego typu sytuacje. Jest doskonale zlokalizowany. Dzisiaj staje się szpitalem, który ma być zabezpieczeniem dla całego województwa, dla ponad 2 milionów osób. Chciałbym też w tym miejscu zaznaczyć, że rząd powinien wziąć większą odpowiedzialność finansową za funkcjonowanie takiej placówki, jak grudziądzka. Oczywiście, dzisiaj sprawy finansowe schodzą na dalszy plan. One są dzisiaj, można powiedzieć, nieistotne. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo i życie mieszkańców Grudziądza, ale nie tylko mieszkańców Grudziądza - całego regionu - podkreśla prezydent Maciej Glamowski.
Zobacz także
Koronawirus - złe i dobre wieści z regionu i kraju
2020-07-11, 13:08Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem. Stwierdzone je u mieszkańców powiatów: mogileńskiego i radziejowskiego. Czytaj dalej »
Koronawirus: 205 nowych przypadków w Polsce, 3 na Pomorzu i Kujawach
2020-07-06, 10:57Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 205 osób, w tym 49 na Śląsku. W Kujawsko-Pomorskiem mamy 3 nowe przypadki COVID-19. Wśród nich jest 1 osoba z Bydgoszczy, 1 z powiatu toruńskiego i 1 z powiatu tucholskiego… Czytaj dalej »
Dwie nowe osoby zakażone w regionie. Nowi chorzy w dwóch ogniskach w Toruniu
2020-07-02, 12:39Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego oraz włocławskiego to nowe osoby z koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. W ostatnich dniach przybyło też chorych z Covid-19 w dwóch ogniskach w Toruniu: w jednym z zakładów odzieżowych oraz Urzędzie… Czytaj dalej »
„Pesa ma olbrzymi potencjał". Szef Polskiego Funduszu Rozwoju o bydgoskiej firmie
2020-07-02, 11:47- Mamy dobre efekty inwestycji w bydgoską Pesę - mówił Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który był dziś gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »
Koronawirus w Toruniu. Wracają ograniczenia w Urzędzie Miasta
2020-07-01, 08:03Prezydent Michał Zaleski podczas konferencji on line poinformował, że z związku z rosnąca liczbą przypadków osób z koronawirusem w Toruniu, w magistracie będą obowiązywały wcześniejsze rygory. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590