Narodowcy z regionu chcą pomóc osobom w kwarantannie. Już to zgłosili wojewodzie
Sztabowcy Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji na prezydenta, chcą wesprzeć wojewodów w walce z koronawirusem. Proponują utworzenie grupy wolontariuszy, która pomagałaby osobom objętym kwarantanną.
Deklarację w tej sprawie przekazał w piątek (13.03.) wojewodzie kujawsko-pomorskiemu Grzegorz Kulczyński z kujawsko-pomorskich struktur Ruchu Narodowego.
- Jako że kampania bezpośrednia w okręgu została zawieszona, chodzi oczywiście o spotkania i konwencję, mamy teraz wolne moce przerobowe. Chcielibyśmy ofiarować, zadeklarować panu wojewodzie chęć pomocy osobom objętym kwarantannie. Osoby te nie powinny opuszczać miejsca zamieszkania, bądź innego miejsca wyznaczonego przez służby sanitarne, w związku z tym nie mogą udać się do sklepu po środki czystości czy żywność. W związku z tym, obecnie udzielana im jest pomoc ze strony państwa. Niestety, zgodnie z prognozowanym wzrostem liczby chorych, służby te, bardzo możliwe, że będą musiały być przerzucone na inny odcinek walki z tym wirusem. W związku z tym, wolontariusze skupieni wokół kandydatury Krzysztofa Bosaka zgłaszają gotowość do pomocy. (...)
Więcej w materiale Tatiany Adonis
Zobacz także
Nowe oszustwo: dzwonią do seniorów i udają ich krewnych chorych na COVID-19
2022-01-22, 16:18Oszuści wyłudzają pieniądze metodą „na wnuczka”, wykorzystując opowieść o koronawirusie. Dzwonią głównie do seniorów i podają się za członka rodziny, który zachorował na COVID-19 i jest w bardzo złym stanie. Po chwili… Czytaj dalej »
Nie możesz wybrać się do punktu szczepień? Zadzwoń, a przyjadą do Ciebie
2022-01-18, 14:50Wyjazdowy punkt szczepień będzie działał w Inowrocławiu. Dotrze do tych osób, które chcą się zaszczepić, ale ze względu na stan zdrowia nie są w stanie wybrać się do punktu stacjonarnego. Czytaj dalej »
Omikron w regionie. „Zaczyna się jak przeziębienie, ale powikłania groźne"
2022-01-18, 12:15Pięć przypadków wariantu omikron wykryto w ciągu ostatniej doby w Kujawsko-Pomorskiem. - To oficjalne dane, zakażonych jest na pewno znacznie więcej - mówi dr Paweł Rajewski. Czytaj dalej »
Bydgoska Straż Miejska znów oddelegowana do zadań covidowych. Prosi o wyrozumiałość
2022-01-11, 08:13Wojewoda kujawsko-pomorski zdecydował, że municypalni mają od 9 stycznia wspierać policję w działaniach profilaktycznych związanych z pandemią koronawirusa. Ta współpraca ma potrwać miesiąc i jest priorytetowa. Czytaj dalej »
Nagrodzono gminy, w których zaszczepiło się najwięcej mieszkańców
2022-01-10, 17:14Ponad 32 mln złotych trafiło lub wkrótce trafi na konta 55 kujawsko-pomorskich samorządów na walkę z pandemią koronawirusa. To nagrody w konkursie „Rosnąca odporność”. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590