Narodowcy z regionu chcą pomóc osobom w kwarantannie. Już to zgłosili wojewodzie
Sztabowcy Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji na prezydenta, chcą wesprzeć wojewodów w walce z koronawirusem. Proponują utworzenie grupy wolontariuszy, która pomagałaby osobom objętym kwarantanną.
Deklarację w tej sprawie przekazał w piątek (13.03.) wojewodzie kujawsko-pomorskiemu Grzegorz Kulczyński z kujawsko-pomorskich struktur Ruchu Narodowego.
- Jako że kampania bezpośrednia w okręgu została zawieszona, chodzi oczywiście o spotkania i konwencję, mamy teraz wolne moce przerobowe. Chcielibyśmy ofiarować, zadeklarować panu wojewodzie chęć pomocy osobom objętym kwarantannie. Osoby te nie powinny opuszczać miejsca zamieszkania, bądź innego miejsca wyznaczonego przez służby sanitarne, w związku z tym nie mogą udać się do sklepu po środki czystości czy żywność. W związku z tym, obecnie udzielana im jest pomoc ze strony państwa. Niestety, zgodnie z prognozowanym wzrostem liczby chorych, służby te, bardzo możliwe, że będą musiały być przerzucone na inny odcinek walki z tym wirusem. W związku z tym, wolontariusze skupieni wokół kandydatury Krzysztofa Bosaka zgłaszają gotowość do pomocy. (...)
Więcej w materiale Tatiany Adonis
Zobacz także
Poseł Kwiatkowski w Toruniu: Rząd nie przygotował służby zdrowia do piątej fali
2022-02-01, 21:00- Koło Parlamentarne Polskiej Partii Socjalistycznej nie będzie głosowało za projektem „lex Kaczyński' - przekazał podczas briefingu w Toruniu poseł Robert Kwiatkowski. Czytaj dalej »
Nowy zbiornik z tlenem i droga dla chorych z COVID-19. W szpitalu w Mogilnie
2022-02-01, 18:45Szpital w Mogilnie dostał największą transzę z 12-milionowego wsparcia lecznic covidowych w naszym regionie. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał we wtorek umowę na 1,8 mln zł dla tego szpitala. Czytaj dalej »
Wojciech O. zatrzymany przez bydgoską policję. Mówił o zabijaniu posłów
2022-01-31, 21:03Kryminalni z Bydgoszczy, na stacji paliw pod Warszawą zatrzymali w poniedziałek wieczorem (31 stycznia) Wojciecha O. To reakcja służb na sobotnie przemówienie mężczyzny na Starym Rynku w Bydgoszczy. Patostreamer publicznie nawoływał… Czytaj dalej »
Darmowe testy na koronowirusa. Na razie w 9 aptekach w naszym regionie
2022-01-27, 11:20W 64 aptekach można wykonać test antygenowy, kolejne 19 przesłało dokumenty zgłoszeniowe - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Czytaj dalej »
Sytuacja szpitala w Grudziądzu. Praca na granicy wydolności?
2022-01-27, 09:40Grudziądzki szpital nie jest przygotowany na 5. falę pandemii koronawirusa - twierdzi dyrektor lecznicy. Maciej Hoppe dodaje, że placówka nie będzie miała kim leczyć chorych. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590