Narodowcy z regionu chcą pomóc osobom w kwarantannie. Już to zgłosili wojewodzie
Sztabowcy Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji na prezydenta, chcą wesprzeć wojewodów w walce z koronawirusem. Proponują utworzenie grupy wolontariuszy, która pomagałaby osobom objętym kwarantanną.
Deklarację w tej sprawie przekazał w piątek (13.03.) wojewodzie kujawsko-pomorskiemu Grzegorz Kulczyński z kujawsko-pomorskich struktur Ruchu Narodowego.
- Jako że kampania bezpośrednia w okręgu została zawieszona, chodzi oczywiście o spotkania i konwencję, mamy teraz wolne moce przerobowe. Chcielibyśmy ofiarować, zadeklarować panu wojewodzie chęć pomocy osobom objętym kwarantannie. Osoby te nie powinny opuszczać miejsca zamieszkania, bądź innego miejsca wyznaczonego przez służby sanitarne, w związku z tym nie mogą udać się do sklepu po środki czystości czy żywność. W związku z tym, obecnie udzielana im jest pomoc ze strony państwa. Niestety, zgodnie z prognozowanym wzrostem liczby chorych, służby te, bardzo możliwe, że będą musiały być przerzucone na inny odcinek walki z tym wirusem. W związku z tym, wolontariusze skupieni wokół kandydatury Krzysztofa Bosaka zgłaszają gotowość do pomocy. (...)
Więcej w materiale Tatiany Adonis
Zobacz także
Czym dezynfekować powierzchnie? Tylko środki na bazie alkoholu
2020-04-08, 06:15W czasach pandemii i walki z koronawirusem musi być sterylna czystość. Imamy się zatem różnych znanych środków, ale czy wszystkie są właściwe i bezpieczne? Czytaj dalej »
Z tapicerowania mebli na szycie maseczek. Bo taka jest potrzeba
2020-04-07, 21:10Powiat świecki włączył się w akcję pomocy medykom. Udało się zaangażować mieszkańców i firmy, które szyją maseczki. Jedną z nich jest firma Otlewski w Laskowicach, która na czas pandemii zmieniła profil produkcji z tapicerowania… Czytaj dalej »
Bydgoska Izba Lekarska i studenci medycy apelują o wsparcie dla służby zdrowia
2020-04-07, 20:18„Ratujmy Ratujących” to akcja, w którą włączyć mogą się mieszkańcy regionu, którzy chcą wesprzeć służbę zdrowia w walce z epidemią. To też apel, który przy okazji obchodzonego Światowego Dnia Pracownika Ochrony Zdrowia… Czytaj dalej »
Toruńska Caritas zbiera pieniądze na respirator. Ambasador akcji: Sławek Wierzcholski
2020-04-07, 18:401 000 maseczek ochronnych oraz 600 kombinezonów przekazała Wojewódzkiemu Szpitalowi Zakaźnemu w Toruniu oraz Jednoimiennemu w Grudziądzu Diecezja Toruńska. Czytaj dalej »
Kujawsko-Pomorskie: 19 nowych zakażeń koronawirusem, łącznie 264 przypadki [wideo]
2020-04-07, 18:21Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego poinformował we wtorek po południu o kolejnych 19 osobach zakażonych koronawirusem w regionie. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590