Harcerze robią zakupy seniorom. Obywatelskie Patrole Pomocy w Koronowie
Instruktorzy Hufca ZHP Koronowo utworzyli mobilne Obywatelskie Patrole Pomocy. To odpowiedź na apel rządu i samorządów, by w czasie ryzyka zarażenia koronawirusem pomagać starszym ludziom.
Zorganizowane grupy zaopatrują w prowiant harcerskich seniorów z Koronowa i okolic. Koordynatora akcji zastaliśmy w czasie kolejnych - już piątych od wczoraj - zakupów.
– To spontaniczna akcja, w której biorą udział instruktorzy hufca ZHP Koronowo oraz zaprzyjaźnione osoby – opowiada Włodzimierz Domek, koordynator. – Mamy pod opieką 30 seniorów – to osoby głównie samotne, w wieku 70 plus, potrzebują drobnych zakupów – artykułów spożywczych, lekarstw, też drobnych prac porządkowych w domu. Tak długo jak będzie potrzeba, tak długo my będziemy pomagać osobom starszym - zapowiada.
Seniorzy to grupa najciężej znosząca skutki ataku koronawirusa. Zaleca się w związku z tym, by ludzie starsi przez najbliższy czas nie opuszczali swoich domów, a w pilnych sprawach kontaktowali się telefonicznie.
Telefon kontaktowy dla seniorów z Koronowa – 732 799 281.
Zobacz także
Koronawirus: bydgoskie liceum „Ósemka" na nauczaniu hybrydowym
2020-09-25, 09:45W związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u jednego z nauczycieli z VIII LO w Bydgoszczy, 7 nauczycieli i 4 klasy (około 120 uczniów) przebywa na kwarantannie. Czytaj dalej »
Złamała zasady kwarantanny. Za to prawie 5 miesięcy spędziła w areszcie
2020-09-24, 21:0438-latnia torunianka Karolina L. oskarżona jest o tzw. sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego, po tym, jak w czasie domowej kwarantanny, dwa razy wyszła na zakupy. Czytaj dalej »
Zakażenia w dwóch szpitalach w Toruniu. Prezydent: Narastają rozmiary epidemii
2020-09-24, 11:53- Sytuacja jest bardzo trudna - przekazał na sesji rady miasta prezydent Michał Zaleski. W mieście i powiecie potwierdzono 21 nowych przypadków zakażania koronawirusem. Zmarł trzeci podpieczmy Całodobowego Ośrodek Wsparcia 'Samary… Czytaj dalej »
Covid-19 w trzeciej szkole w Grudziądzu. Lekcje odwołane, 150 osób na kwarantannie
2020-09-24, 08:31Koronawirus zaatakował kolejną grudziądzką szkołę. Zarażony jest nauczyciel ze Szkoły Podstawowej numer 16. Czytaj dalej »
Mamy pierwszy na świecie skuteczny lek na Covid-19? Pomogli ozdrowieńcy z regionu
2020-09-23, 14:46Lubelska spółka biotechnologiczna z sukcesem zakończyła pierwszy etap produkcji polskiego leku na Covid-19. Wstępne badania potwierdzają jego skuteczność, teraz trafi on do badań klinicznych. Swój wkład ma również nasz region. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590