Harcerze robią zakupy seniorom. Obywatelskie Patrole Pomocy w Koronowie
Instruktorzy Hufca ZHP Koronowo utworzyli mobilne Obywatelskie Patrole Pomocy. To odpowiedź na apel rządu i samorządów, by w czasie ryzyka zarażenia koronawirusem pomagać starszym ludziom.
Zorganizowane grupy zaopatrują w prowiant harcerskich seniorów z Koronowa i okolic. Koordynatora akcji zastaliśmy w czasie kolejnych - już piątych od wczoraj - zakupów.
– To spontaniczna akcja, w której biorą udział instruktorzy hufca ZHP Koronowo oraz zaprzyjaźnione osoby – opowiada Włodzimierz Domek, koordynator. – Mamy pod opieką 30 seniorów – to osoby głównie samotne, w wieku 70 plus, potrzebują drobnych zakupów – artykułów spożywczych, lekarstw, też drobnych prac porządkowych w domu. Tak długo jak będzie potrzeba, tak długo my będziemy pomagać osobom starszym - zapowiada.
Seniorzy to grupa najciężej znosząca skutki ataku koronawirusa. Zaleca się w związku z tym, by ludzie starsi przez najbliższy czas nie opuszczali swoich domów, a w pilnych sprawach kontaktowali się telefonicznie.
Telefon kontaktowy dla seniorów z Koronowa – 732 799 281.
Zobacz także
KO w Toruniu: Niepełnosprawni do szczepień razem z seniorami
2021-01-25, 21:00- Osoby niepełnosprawne powinny jak najszybciej trafić do pierwszej grupy szczepień przeciw COVID-19 - uważa Iwona Hartwich, posłanka Koalicji Obywatelskiej. Podczas konferencji w Toruniu zwróciła uwagę na niejasne jej zdaniem kryteria… Czytaj dalej »
Rozpoczęły się szczepienia seniorów. W niektórych punktach ruszą od wtorku
2021-01-25, 13:3630 dawek szczepionki na tydzień. Tyle otrzymają punkty szczepień. W poniedziałek zaszczepiono pierwszych seniorów, jednak niektóre punkty zaczną przyjmować pacjentów dopiero po południu, a nawet we wtorek. Czytaj dalej »
Liczba zakażeń koronawirusem i pozytywnych testów. Skąd różnica?
2021-01-25, 12:35Dlaczego liczba nowych przypadków koronawirusa nie pokrywa się z liczbą pozytywnych testów? To pytanie zadaje sobie każdy, kto śledzi codzienne raporty zakażeń podawane przez Ministerstwo Zdrowia. Czytaj dalej »
Przychodnia Intercor: - Jesteśmy gotowi. Możemy szczepić!
2021-01-24, 22:04- Musieliśmy się zorganizować stosownie do wytycznych Ministerstwa Zdrowia - mówi Szymon Karwowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Intercor. W poniedziałek (25.01.) rozpoczynają się szczepienia seniorów przeciw COVID-19. Na Kujawach… Czytaj dalej »
Ochotnicy z Kujaw i Pomorza pomagają Słowakom walczyć z pandemią
2021-01-23, 15:21Grupa ochotników z Kujaw i Pomorza pomaga Słowakom w pobieraniu próbek do testów na obecność COVID - 19. Pracują w punktach stacjonarnych i mobilnych. Łącznie na Słowację wyjechało 200 polskich wolontariuszy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590