Harcerze robią zakupy seniorom. Obywatelskie Patrole Pomocy w Koronowie
Instruktorzy Hufca ZHP Koronowo utworzyli mobilne Obywatelskie Patrole Pomocy. To odpowiedź na apel rządu i samorządów, by w czasie ryzyka zarażenia koronawirusem pomagać starszym ludziom.
Zorganizowane grupy zaopatrują w prowiant harcerskich seniorów z Koronowa i okolic. Koordynatora akcji zastaliśmy w czasie kolejnych - już piątych od wczoraj - zakupów.
– To spontaniczna akcja, w której biorą udział instruktorzy hufca ZHP Koronowo oraz zaprzyjaźnione osoby – opowiada Włodzimierz Domek, koordynator. – Mamy pod opieką 30 seniorów – to osoby głównie samotne, w wieku 70 plus, potrzebują drobnych zakupów – artykułów spożywczych, lekarstw, też drobnych prac porządkowych w domu. Tak długo jak będzie potrzeba, tak długo my będziemy pomagać osobom starszym - zapowiada.
Seniorzy to grupa najciężej znosząca skutki ataku koronawirusa. Zaleca się w związku z tym, by ludzie starsi przez najbliższy czas nie opuszczali swoich domów, a w pilnych sprawach kontaktowali się telefonicznie.
Telefon kontaktowy dla seniorów z Koronowa – 732 799 281.
Zobacz także
Życzą sobie odpowiedzialnych pacjentów. Dzień Pracownika Służby Zdrowia
2020-04-07, 17:45Każdego dnia narażają własne zdrowie, by ratować innych. Szczególnie teraz są na pierwszej linii frontu. We wtorek przypada Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Czytaj dalej »
Projekt zmian w tarczy antykryzysowej: wakacje składkowe także dla firm z 49 pracownikami
2020-04-07, 15:15Z 3-miesięcznych „wakacji składkowych” będą mogły korzystać też firmy zatrudniające od 10 do 49 pracowników, ulga wyniesie 50 proc. składek - przewiduje przyjęty przez rząd i skierowany do Sejmu projekt nowelizacji tarczy antykryzysowej… Czytaj dalej »
Szpitale: segregacja i separacja pacjentów "w drzwiach". Żeby nie wszedł także wirus
2020-04-07, 14:20Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wprowadził w szpitalach samorządowych i państwowych na terenie województwa nowe procedury ochrony zdrowia i życia ludzi. Polecenie wojewody wynika z konieczności minimalizowania ryzyka… Czytaj dalej »
Koronawirus na chirurgii w toruńskim Szpitalu Miejskim. Chorzy już w Grudziądzu
2020-04-07, 10:13Kolejny - trzeci już - oddział w Szpitalu Miejskim w Toruniu zamknięty z powodu koronawirusa. Tym razem chodzi o chirurgię, gdzie stwierdzono Covid-19 u dwóch chorych oraz pielęgniarki. Czytaj dalej »
Z lądu, z wody i z powietrza: służby mundurowe patrolują w czasie epidemii [wideo]
2020-04-07, 08:21Policja, wojsko, leśnicy, inspektorzy transportu drogowego, żandarmeria, straż miejska, terytorialsi zaangażowani są w dbanie o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590