Harcerze robią zakupy seniorom. Obywatelskie Patrole Pomocy w Koronowie
Instruktorzy Hufca ZHP Koronowo utworzyli mobilne Obywatelskie Patrole Pomocy. To odpowiedź na apel rządu i samorządów, by w czasie ryzyka zarażenia koronawirusem pomagać starszym ludziom.
Zorganizowane grupy zaopatrują w prowiant harcerskich seniorów z Koronowa i okolic. Koordynatora akcji zastaliśmy w czasie kolejnych - już piątych od wczoraj - zakupów.
– To spontaniczna akcja, w której biorą udział instruktorzy hufca ZHP Koronowo oraz zaprzyjaźnione osoby – opowiada Włodzimierz Domek, koordynator. – Mamy pod opieką 30 seniorów – to osoby głównie samotne, w wieku 70 plus, potrzebują drobnych zakupów – artykułów spożywczych, lekarstw, też drobnych prac porządkowych w domu. Tak długo jak będzie potrzeba, tak długo my będziemy pomagać osobom starszym - zapowiada.
Seniorzy to grupa najciężej znosząca skutki ataku koronawirusa. Zaleca się w związku z tym, by ludzie starsi przez najbliższy czas nie opuszczali swoich domów, a w pilnych sprawach kontaktowali się telefonicznie.
Telefon kontaktowy dla seniorów z Koronowa – 732 799 281.
Zobacz także
„Już się tak tej choroby nie boimy”. Wojewoda dziękuje strażakom z regionu
2020-06-08, 19:20Przygotowywali tak zwane triaże przed szpitalami, transportowali próbki do badań na obecność Covid-19 oraz rozdzielali środki ochrony osobistej. Wojewoda kujawsko-pomorski podsumował działania strażaków z regionu w walce z koron… Czytaj dalej »
Dostali leki i wyzdrowieli z Covid-19. Po Grudziądzu będą testy w innych ośrodkach
2020-06-08, 16:40- Otrzymaliśmy zgodę na rozszerzenie badań klinicznych leków kardiologicznych pomocnych w walce z Covid-19 na kolejne cztery ośrodki - powiedział prof. Jacek Kubica z Collegium Medicum UMK. Pierwsi czterej pacjenci, którzy otrzymali… Czytaj dalej »
Rekordowa liczba zakażeń w Polsce. W naszym regionie dziś żadnego!
2020-06-06, 20:34Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś o 576 potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Większość z nich - 351 stwierdzono na Śląsku. Prawie wszystkie dotyczą jednego miejsca - kopalni Zofiówka. Czytaj dalej »
Koniec ćwiczeń w domu! Wreszcie otwarto siłownie i kluby fitness!
2020-06-06, 13:25W końcu nadszedł ten dzień. Od dziś - przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa- można korzystać z siłowni i klubów fitness. Czytaj dalej »
16 chorych na COVID-19 w stanie dobrym i średnim w szpitalach w regionie
2020-06-05, 17:0816 osób chorych na COVID-19 jest obecnie hospitalizowanych w województwie kujawsko-pomorskim. 11 pacjentów jest w stanie dobrym, a pięcioro w średnim - poinformował urząd wojewódzki w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590