Harcerze robią zakupy seniorom. Obywatelskie Patrole Pomocy w Koronowie
Instruktorzy Hufca ZHP Koronowo utworzyli mobilne Obywatelskie Patrole Pomocy. To odpowiedź na apel rządu i samorządów, by w czasie ryzyka zarażenia koronawirusem pomagać starszym ludziom.
Zorganizowane grupy zaopatrują w prowiant harcerskich seniorów z Koronowa i okolic. Koordynatora akcji zastaliśmy w czasie kolejnych - już piątych od wczoraj - zakupów.
– To spontaniczna akcja, w której biorą udział instruktorzy hufca ZHP Koronowo oraz zaprzyjaźnione osoby – opowiada Włodzimierz Domek, koordynator. – Mamy pod opieką 30 seniorów – to osoby głównie samotne, w wieku 70 plus, potrzebują drobnych zakupów – artykułów spożywczych, lekarstw, też drobnych prac porządkowych w domu. Tak długo jak będzie potrzeba, tak długo my będziemy pomagać osobom starszym - zapowiada.
Seniorzy to grupa najciężej znosząca skutki ataku koronawirusa. Zaleca się w związku z tym, by ludzie starsi przez najbliższy czas nie opuszczali swoich domów, a w pilnych sprawach kontaktowali się telefonicznie.
Telefon kontaktowy dla seniorów z Koronowa – 732 799 281.
Zobacz także
35 osób zakażonych we Włocławku. Szpital zamyka oddziały i ewakuuje pacjentów
2020-09-13, 16:17O kolejne pięć osób wzrosła grupa zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Łącznie wirusa stwierdzono u 35 osób - 14 pacjentów i 21 pracowników. Czytaj dalej »
Koronawirus: stan ciężki pacjentów szpitala we Włocławku
2020-09-12, 12:14W ciężkim stanie są pacjenci (13) szpitala we Włocławku, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wieczorem 11 września, lecznica otrzymała wyniki 67 testów. 30 jest pozytywnych. Czytaj dalej »
Przyjęcia pacjentów wstrzymane! Koronawirus w szpitalu we Włocławku
2020-09-11, 09:47Szpital we Włocławku wstrzymał przyjęcia pacjentów na wszystkich oddziałach chorób wewnętrznych. U jednego z pracowników medycznych potwierdzono zakażenie koronawirusem. Czytaj dalej »
Koronawirus opóźnił rozpoczęcie roku. Szkoła w Unisławiu znowu działa
2020-09-11, 08:45Szkoła podstawowa w Unisławiu znowu otwarta. W piątek (11 września) uczniowie po raz pierwszy w tym roku pojawią się w szkolnych ławkach. Czytaj dalej »
10 dni od początku roku szkolnego. Jaka jest sytuacja w naszym województwie?
2020-09-10, 18:32- To była dobra decyzja, by nauka w szkołach odbywała się w trybie stacjonarnym - tak pierwsze 10 dni nowego roku szkolnego podsumowuje kujawsko-pomorski kurator oświaty. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590