Biletu nie kupisz u kierowcy. Bydgoski Zarząd Dróg chroni pracowników
Od soboty (14 marca) w bydgoskich autobusach i tramwajach nie będzie można kupić biletów u motorniczego i kierowcy. To środek prewencji przed koronawirusem podjęty przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.
Zakaz będzie obowiązywał do odwołania. Na razie nie będzie natomiast zmian w obecnych rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Jak informuje rzecznik bydgoskich drogowców Tomasz Okoński, w samym Zarządzie Dróg również wprowadzone zostają działania prewencyjne, mające ograniczyć załatwianie spraw w siedzibie zarządu.
– Obsługę będziemy świadczyli głównie w oparciu o pośrednie źródła przekazu, takie jak poczta tradycyjna, poczta elektroniczna oraz udzielanie informacji telefonicznie. Wnioski dotyczące m.in. zajęcia pasa drogowego, uzgodnienia organizacji ruchu nadal będą rozpatrywane, niemniej jednak poszczególne decyzje będą wysyłane drogą pocztową. Prosimy składać wnioski za pośrednictwem poczty tradycyjnej czy e-maili, zachęcamy do zakupu biletu okresowego w sklepie internetowym. Zachęcamy też do składania wszelkiego rodzaju pism, reklamacji, wniosków za pośrednictwem e-maili - mówi rzecznik.
Tomasz Okoński przypomina też, że w Strefie Płatnego Parkowania w Bydgoszczy istnieje możliwość uiszczenia opłaty poprzez aplikację w telefonie, nie trzeba zatem korzystać z parkomatów.
Szczegóły na stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.
Zobacz także
Będzie 400 nowych, tzw. covidowych łóżek w regionalnych szpitalach
2020-10-26, 19:20Podczas dzisiejszej (26 października) sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, marszałek Piotr Całbecki powiedział o przygotowywaniu - w trybie ekspresowym - kilkuset miejsc dla chorych na Covid -19 w szpitalach podległych samorządowi… Czytaj dalej »
Grudziądz: trzeba obniżyć czynsze branży gastronomicznej - to apel radnych KO
2020-10-26, 17:05Grudziądzcy radni Koalicji Obywatelskiej chcą pomóc branży gastronomicznej. Zaapelowali do prezydenta miasta o obniżenie o 90 proc. stawki czynszu za wynajęcie lokalu. Czytaj dalej »
Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego trafił na kwarantannę
2020-10-26, 12:32Podczas sesji on line sejmiku województwa Piotr Całbecki poinformował, że przebywa w izolacji w związku z tym, że miał kontakt z osobą zakażoną i będzie miał test na obecność koronawirusa. Czytaj dalej »
Koronawirus w Polsce: 10 241 nowych zakażeń koronawirusem, 525 w Kujawsko-Pomorskiem
2020-10-26, 11:04Zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 10 tysięcy 241 osób w całym kraju - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Kujawsko-Pomorskie, które wczoraj miało drugą, najwyższą liczbę zakażeń w kraju, dziś jest na tej liście… Czytaj dalej »
Hotelowe baseny, restauracje i siłownie dostępne tylko dla zameldowanych gości
2020-10-26, 09:08Od soboty w całym kraju baseny, restauracje i siłownie dostępne są tylko dla gości hotelowych przebywających w nim co najmniej jedną dobę - wynika z planowanych zasad i ograniczeń zamieszczonych na stronie www.gov.pl. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590