Wstrzymane zajęcia, zakaz odwiedzin w akademikach. Uczelnie w regionie opustoszały
Od czwartku z powodu zagrożenia epidemią koronowirusa zawieszone zostaną zajęcia we wszystkich uczelniach wyższych w kraju, również w naszym regionie.
Jako pierwszy w woj. kujawsko -pomorskim przerwę w zajęciach zarządził od dziś rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, co większość studentów, mieszkańców domów studenckich skłoniło do powrotu do domów rodzinnych.
Od środy aż do 27 marca zawieszone są także wszystkie zajęcia oraz wszystkie inne wydarzenia o charakterze otwartym, organizowane przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. – Termin może ulec przedłużeniu - zastrzega uczelnia. UKW wprowadził także zakaz wyjazdów zagranicznych i ograniczenie odwiedzin w akademikach. Do budynków będą wpuszczane tylko osoby, które w nich mieszkają. Osoby z zewnątrz nie będą mogły wchodzić do domów studenckich.
Wstrzymane zajęcia, zamknięte akademiki, biblioteka i studencki klub Od Nowa – tak Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu reaguje na zalecenia rządu. Uczelnia odwołała też zaplanowany w kwietniu jubileuszowy bo 20. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki. Nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie juwenaliów, które tradycyjnie organizowane są w maju. Jak informuje rzecznik uczelni dr Marcin Czyżniewski wybory, nowego rektora odbędą się w czwartek, ale z obostrzeniami.
Zobacz także
Spacerowanie zamienić na pedałowanie? To nie przejdzie, jeśli cel podróży błahy
2020-04-09, 19:07Zagrożenie zakażeniem koronawirusem i wprowadzone ostatnio przepisy ograniczające naszą mobilność, utrudniają niewątpliwie życie codzienne, burzą nasze nawyki, przyzwyczajenia i wciąż budzą trudności interpretacyjne. Stąd i… Czytaj dalej »
Przerwa w laboratorium Instytutu Genetyki Sądowej. Po niej przyjmą więcej próbek
2020-04-09, 17:04Jedno z czterech laboratoriów badających testy na obecność koronawirusa w regonie wstrzymało badanie próbek - dowiedziało się Polskie Radio PiK. Chodzi o Instytut Genetyki Sądowej w Bydgoszczy. Dziennie weryfikowano tam nawet do 600… Czytaj dalej »
Prosty respirator konstruują na bydgoskim UTP. Ministerstwo Zdrowia prosi o prototyp
2020-04-09, 16:39Zespół naukowców Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, przedsiębiorców i ekspertów medycznych prowadzi prace nad konstrukcją prostego respiratora. Czytaj dalej »
Testy na koronawirusa: kolejny szpital je wykonuje. To laboratorium w Juraszu
2020-04-09, 15:18Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy przeprowadza testy na obecność koronawirusa — poinformował rzecznik prasowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. Marcin Czyżniewski. W pierwszej kolejności badany… Czytaj dalej »
Przysiek i Górzno dla służb medycznych. Ośrodki przyjmują pierwszych gości
2020-04-09, 14:25Medycy z pięciu kujawsko-pomorskich szpitali walczących z epidemią będą mogli odpocząć od pracy w specjalnych ośrodkach: w Górznie i w Przysieku. Uruchomił je samorząd województwa. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590