Nastolatek z objawami grypy w Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy. Pobrano próbki na obecność koronawirusa
Próbki zostały wysłane do analizy. Czekamy na wyniki badania, które potwierdzą lub wykluczą to, że mamy do czynienia z koronawirusem - powiedziała dr Barbara Dura z bydgoskiego szpitala zakaźnego.
To do tej placówki trafił wczoraj pochodzący z naszego regionu nastolatek z objawami grypy. Wcześniej przebywał we Włoszech. W tym kraju ujawniono ostatnio wiele przypadków zakażenia groźnym koronawirusem.
- W poniedziałek w godzinach późnopopołudniowych przyjęto do szpitala zakaźnego nastolatka spoza okolic Bydgoszczy z objawami grypopodobnymi. Potwierdzono zakażenie wirusem grypy typu. Pacjent ma włączone leczenie przeciwwirusowe, ale ponieważ 2 tygodnie temu przebywał wraz z rodzicami we Włoszech miał pobrane badania w kierunku zakażenia koronawirusem. Wyniki są opracowaniu, będą za około 2 dni. Stan pacjenta jest dobry, odgorączkował, czuje się dobrze. Czekamy na wynik potwierdzenia albo wykluczenia koronawirusa - powiedziała dr Barbara Dura.
Do czasu otrzymania wyników badań laboratoryjnych szpital zabronił odwiedzania chorego nastolatka.
Zobacz także
Pacjenci z Covid-19, oddział szpitala zamknięty. Koronawirus w Inowrocławiu
2020-10-07, 09:46Jest decyzja o zamknięciu oddziału wewnętrznego Szpitala Wielospecjalistycznego w Inowrocławiu. U trzech pacjentów potwierdzono koronawirusa - ustaliło Polskie Radio PiK. Czytaj dalej »
W szpitalu dziecięcym w Toruniu wstrzymano planowe zabiegi operacyjne
2020-10-06, 17:46Trwa postępowanie epidemiologiczne. Z pierwszych danych wynika, że zakażone są 4 osoby z personelu bloku operacyjnego. Czytaj dalej »
Schronisko dla bezdomnych w dobie koronawirusa
2020-10-06, 14:25Bydgoskie schronisko dla bezdomnych mężczyzn w czasie pandemii koronawirusa pracuje na nieco innych zasadach. Placówka, na którą składa się m.in. całodobowe schronisko i noclegownia dostępna dotąd jedynie nocą, musiało wprowadzić… Czytaj dalej »
Po co maseczka, skoro pan ma? Targowisko w czerwonej strefie
2020-10-06, 12:15W miejscowościach objętych czerwoną strefą sanepid zaleca zamykanie targowisk. Ponieważ jednak nie jest to obostrzenie wymagane, władze Żnina i Janowca Wielkopolskiego, z objętego czerwoną strefą powiatu żnińskiego, targowisk nie… Czytaj dalej »
W w regionie wolnych 141 łóżek i 4 respiratory. Szpital w Grudziądzu nadal nie przyjmuje chorych
2020-10-05, 18:41W szpitalach na I, II i III poziomie w woj. kujawsko-pomorskim zajętych jest 310 na 451 łóżek covidowych i 20 na 24 respiratory. Szpital w Grudziądzu jest nadal zamknięty, zakażonych jest już 45 osób - w większości personel. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590