Komora izolacyjna - na wszelki wypadek. Oby nie była potrzebna
Bydgoscy ratownicy medyczni są przygotowani na możliwość kontaktu z pacjentem zakażonym koronawirusem. Ratownicy przeszli szkolenie z obsługi specjalistycznej komory izolacyjnej, która służy i do odseparowania chorej osoby i do bezpiecznego jej leczenia.
W pogotowiu jest także odzież ochronna z maskami dla wszystkich członków załóg karetek.
- Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy posiada dwie komory izolacyjne, służące do izolacji pacjentów i przedmiotów potencjalnie zakaźnych. Służą one do transportu pacjentów do jednostki specjalistycznej. Pacjent może przebywać w niej przez krótki czas, akumulatory działają do 10 godzin. Zespół, który transportuje pacjenta jest również zabezpieczony w środki ochrony osobistej - powiedział Krzysztof Wiśniewski, ratownik medyczny, kierownik działu usług medycznych i szkoleń Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.
- Te komory mamy już jakiś czas, zostały nam przekazane przez Urząd Wojewódzki. Przechodziliśmy już czas Eboli, SARS i ptasiej grypy, do tej pory nie były wykorzystane. Komorę złożyliśmy kilka dni temu, czeka na potencjalnego pacjenta. Oby nie była użyta - dodał Krzysztof Wiśniewski.
Komory mogą służyć do transportu pacjentów i rzeczy skażonych biologicznie, chemicznie i radiologicznie. Są składane. Mieszczą się w niewielkiej torbie. Montuje się je na noszach.
Zobacz także
Mobilny punkt poboru wymazów przed Szpitalem Zakaźnym w Bydgoszczy [wideo]
2020-05-08, 17:29Przed Wojewódzkim Szpitalem Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy ruszył pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim mobilny punkt poboru wymazów „Drive-Thru”. Korzystać z niego będą powiadomieni wcześniej przez Państwową Stację… Czytaj dalej »
Stos wniosków do rozpatrzenia. PUP w Bydgoszczy prosi o dodatkowe osoby
2020-05-08, 12:05Urząd Pracy w Bydgoszczy zasypany wnioskami o pożyczkę przyznawaną w ramach tarczy antykryzysowej. Jest ich tak dużo, że pracownicy nie nadążają z rozpatrywaniem pism. Urząd pracy zwrócił się więc o wsparcie do prezydenta miasta… Czytaj dalej »
Opieka: przedszkola bez dywanów, pluszaków i bez rodziców w szatni. Tylko kiedy?
2020-05-08, 09:21Bydgoskie przedszkola i żłobki na razie nie są gotowe na przyjęcie dzieci. Najmłodsi mają przyjść do pomieszczeń bez dywanów i zabawek, których nie można zdezynfekować. Panie będą w maseczkach, a mama nie będzie mogła pomóc… Czytaj dalej »
Nie żyje 30-latek z regionu zakażony Covid-19. Leczył się w szpitalu w Grudziądzu
2020-05-07, 18:45Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu, który pełni obecnie rolę placówki jednoimiennej zakaźnej przekazał informację o zgonie 30-letniego mężczyzny chorego na COVID-19, który miał choroby współistniejące. Są też… Czytaj dalej »
Już 14 placówek medycznych w regionie robi testy na koronawirusa dla kwarantanników
2020-05-07, 17:39Kilkanaście dodatkowych punktów pobrań wymazu dla pacjentów w kwarantannie będzie działać w naszym regionie. Pod koniec kwarantanny pacjent otrzyma sms - em informację o badaniu i instrukcję dalszego postępowania. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590