Okres zimowo-wiosenny napędza zachorowania. Jak wyglądał 2023 rok pod kątem koronawirusa?
Ponad 18 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w minionym, 2023 roku w naszym regionie. Rekordowym miesiącem pod względem liczby pozytywnych testów był marzec.
Odnotowano wtedy 5470 zakażeń. Drugi w rankingu miesięcy jest grudzień – 4708, ale w ostatnim miesiącu minionego roku zmarło najwięcej zakażonych osób – 36. Łącznie w całym roku 133.
To oczywiście dużo mniejsze liczby niż te rekordowe od początku pandemii. W kwietniu 2021 roku zmarło w naszym województwie 911 zakażonych osób, a rekordowym pod względem liczby zakażeń był luty 2022, kiedy to potwierdzono koronawirusa u prawie 65 tysięcy 750 osób.
W minionym roku najmniej zakażeń było w lipcu – tylko 17. Poniżej stu było też w czerwcu i w sierpniu. Duży wzrost zakażeń nastąpił w listopadzie – było ich pięć razy więcej niż w październiku.
Od początku pandemii w kujawsko-pomorskiem przypadków koronawirusa potwierdzono prawie 399 tysięcy. Zmarło ponad 7,5 tysiąca zakażonych osób.
Zobacz także
Cmentarz nie ucieknie. Świąteczne odwiedziny można rozłożyć w czasie!
2020-10-23, 09:09W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną apelujemy do wszystkich mieszkańców o rozłożenie w czasie wizyty na bydgoskich cmentarzach - to komunikat Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Wojsko będzie pobierać wymazy. Dwa nowe punkty w Toruniu i Włocławku
2020-10-22, 08:47Dzięki 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie WOT i służbom wojewody powstaną w regionie dwa nowe punkty poboru wymazów w kierunku Covid-19. Czytaj dalej »
Rzecznik wojewody: Jest pomysł na szpital tymczasowy, to nie będzie hala
2020-10-21, 15:00- Tymczasowy szpital w naszym regionie powstanie w centrum województwa. Czekamy na zatwierdzenie lokalizacji przez Ministerstwo Zdrowia - informuje rzecznik wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Dr Rajewski: Epidemia wymknęła się spod kontroli, konieczne ostre cięcie
2020-10-21, 13:30- Dobowe liczby zakażeń koronawirusem w Polsce trzeba pomnożyć razy 5 albo 10, bo testujemy obecnie osoby objawowe — mówi dr n. med. Paweł Rajewski, kujawsko-pomorski wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych. Dodaje… Czytaj dalej »
Oddział opieki paliatywnej zamknięty. Koronawirus w szpitalu w Inowrocławiu
2020-10-21, 12:44Powiększa się ognisko koronawirusa w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. Na oddziale opieki paliatywnej potwierdzono 16 nowych przypadków zakażenia - u 9 osób z personelu i 7 pacjentów. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590