Koronawirus odstraszał chorych na raka. Teraz Centrum Onkologii ma więcej pacjentów
W bydgoskim Centrum Onkologii przybyło pacjentów „popandemicznych”. Trudniejszy dostęp do lekarzy i strach przed pojawianiem się w szpitalach z powodu koronawirusa spowodowały u niektórych chorych opóźnienie w leczeniu.
Nie zwlekajmy z ratowaniem zdrowia - zaapelował dyrektor Centrum Onkologii, profesor Janusz Kowalewski. - Oczywiście okres pandemii przyhamował dopływ pacjenta. Widzimy jednak, że pacjentów chorych na nowotwory złośliwe jest teraz dużo więcej – powiedział Kowalewski.
- Zawsze stoimy na stanowisku, że u każdego pacjenta można dopasować odpowiedni proces leczenia w zależności od zaawansowania nowotworu. Nie czekajmy, na to, co będzie, nie bójmy się pandemii. Mamy taki reżim sanitarny, że nie pacjent nie powinien się bać przyjść zadbać o siebie pod kątem onkologicznym – dodał dyrektor Centrum Onkologii.
Najczęściej występującym i najbardziej śmiertelnym nowotworem jest rak płuc. W Bydgoskim Centrum Onkologii jest on leczony kompleksowo na wszelkie dostępne sposoby, co potwierdza europejski certyfikat. Podobnie, przez wiele metod leczenia w jednym miejscu, prowadzona jest opieka nad chorymi na raka piersi, co zwiększa szanse na przeżycie i brak nawrotów choroby.
Zobacz także
Szpital w Grudziądzu był już jednoimienny, teraz będzie jednostką koordynacyjną
2020-10-09, 15:20Grudziądzki szpital znowu na pierwszej linii frontu walki w koronawirusem. Lecznica decyzją ministra zdrowia stała się szpitalem koordynacyjnym na województwo kujawsko-pomorskie. Czytaj dalej »
Covid-19 w kurii biskupiej i urzędzie skarbowym. Gdzie ogniska w regionie
2020-10-09, 14:35Ostatniej doby potwierdzono 325 zakażeń koronawirusem w woj. kujawsko-pomorskim. Pochodzą z wielu rozproszonych ognisk - m.in. w DPS-ach, szpitalach, ale także w urzędzie skarbowym czy w kurii biskupiej. Czytaj dalej »
Wiemy więcej o koronawirusie i jesteśmy lepiej przygotowani niż wiosną
2020-10-09, 10:33Rzecznik wojewody kujawsko pomorskiego, Adrian Mól, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, zapewnił że miejsc w szpitalach dla tych, którzy zachorują na covid nie brakuje, jesteśmy lepiej przygotowani do przyjęcia pacjentów… Czytaj dalej »
Prezydent Grudziądza: skupimy się na edukowaniu i informowaniu mieszkańców
2020-10-08, 22:00W najbliższych dniach przede wszystkim skupimy się na informowaniu i edukowaniu naszych mieszkańców, podkreślając szczególnie rolę dbania o higienę i noszenia maseczek - powiedział prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. To miasto… Czytaj dalej »
Dodatkowe łóżka w szpitalach, nowe respiratory. Region walczy z pandemią
2020-10-08, 14:06120 respiratorów trafi do kujawsko-pomorskich szpitali - powiedział Polskiemu Radiu PiK Piotr Całbecki, marszałek województwa. Zakup finansowany jest z Marszałkowskiego Pakietu Antykryzysowego, z funduszy unijnych. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590