Ministerstwo Zdrowia: 117 nowych zakażeń koronawirusem, nie żyje kolejnych sześć osób
- Mamy 117 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Niestety w piątek zmarło sześć kolejnych osób.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 27 z woj. dolnośląskiego, 23 z woj. małopolskiego, 8 z woj. podlaskiego, 7 z woj. wielkopolskiego, 4 z woj. podkarpackiego, 3 z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 z woj. pomorskiego oraz 1 z woj. opolskiego.
- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem – czytamy w raporcie resortu zdrowia. Są to: 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu (MZ w swoich statystykach uwzględniło do tej pory zgon tylko 80-latki, śmierć drugiej kobiety ze szpitala w Grudziądzu - 64-latki - nie została jeszcze ogłoszona przez resort) i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 3266 osób, 65 chorych zmarło.
Zobacz także
Koronawirus: jedna osoba zakażona w kujawsko-pomorskim. W kraju: 219 przypadków
2020-05-23, 10:42Ministerstwo Zdrowia opublikowało poranny raport z 23 maja dotyczący pandemii koronawirusa. Kujawsko-pomorskie ma jedno zakażenie. Chodzi o mieszkańca powiatu lipnowskiego. Czytaj dalej »
Resort zdrowia: 236 nowych zakażeń koronawirusem, zmarła jedna osoba
2020-05-22, 11:17- Mamy 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, kolejna osoba nie żyje - informuje w piątek (22 maja) rano Ministerstwo Zdrowia. Czytaj dalej »
Cieszyński: zarekomendujemy zgodę na organizację wesel do 50 uczestników
2020-05-22, 10:03Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników; limit nie dotyczy osób z obsługi - poinformował w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Dodał… Czytaj dalej »
Rekrutacja w czasie pandemii: uczelnie dostosowują się do harmonogramu matur
2020-05-22, 08:25W związku z epidemią koronawirusa polskie uczelnie przesuwają terminy rekrutacji, by dostosować je do harmonogramu matur. Listy przyjętych na studia będą ogłaszane w wielu z nich często dopiero we wrześniu. Nowy rok akademicki ma… Czytaj dalej »
Szkoły mogą zgłaszać się do Ministerstwa Zdrowia po środki do dezynfekcji i dozowniki
2020-05-21, 21:02Wystarczy wypełnić wniosek przez Internet. Resort wystosował w czwartek pismo w tej sprawie m.in. do dyrektorów placówek. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590