Late poll Ipsos: Andrzej Duda - 51 proc.; Rafał Trzaskowski - 49 proc.
Popierany przez PiS prezydent Andrzej Duda uzyskał w drugiej turze wyborów prezydenckich 51 proc. głosów, z kolei kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskał 49 proc. - wynika z sondażu late poll Ipsos z 90 proc. komisji dla TVP, TVN i Polsat.
Sondaż exit poll Ipsos opublikowany przez TVP, TVN i Polsat o godz. 21, tuż po zakończeniu ciszy wyborczej, wskazywał, że Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski uzyskał 49,6 proc. Oznaczało to 0,8 proc. przewagi Dudy nad Trzaskowskim.
Z kolei sondaż late poll Ipsos opublikowany ok. północy wskazał, że Andrzej Duda uzyskał 50,8 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 49,2 proc., co oznacza zwiększenie przewagi do 1,6 proc.
Natomiast zgodnie z sondażem late poll Ipsos z 90 proc. komisji przedstawionym ok. godz. 2 w nocy Andrzej Duda zdobył 51 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 49 proc., tym samym przewaga ubiegającego się o reelekcję prezydenta wzrosła do 2 proc.
- Cieszę się ze zwycięstwa, na razie sondażowego, ale przy poprzednich wyborach ostateczne wyniki urosły w porównaniu do sondażowych; wygrać wybory prezydenckie przy 70 proc. frekwencji to niebywała wiadomość – podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas niedzielnego wieczoru wyborczego.
Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy odbył się w Domu Polonii w Pułtusku, gdzie sympatycy prezydenta zaczęli przybywać jeszcze kilka godzin przed zakończeniem głosowania. Wśród tłumu, w którym zgromadzonych było wiele rodzin z dziećmi, w takt ludowej muzyki powiewały biało-czerwone flagi. O godz. 20.45 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie imprezy przez posła PiS Rafał Bochenka oraz rzecznika warszawskiego PiS Michała Szpądrowskiego.
Według wyników Exit poll Ipsos w II turze Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. poparcia, Rafał Trzaskowski - 49,6 proc.; frekwencja wyniosła 68,9 proc. Według bardziej szczegółowych wyników late poll Ipsos, które pojawiły się o północy, Andrzej Duda zdobył 50,8 proc., a Rafał Trzaskowski - 49,2 proc.
- Widzieliście tę wspaniałą frekwencję, prawie 70 proc. - dziękuję z całego serca. Wygrać wybory prezydenckie. przy 70 proc. frekwencji, to jest niebywała wiadomość, jestem ogromnie wzruszony, dziękuje z całego serca wszystkim moim rodakom – mówił starający się o reelekcję prezydent. - Taka frekwencja wystawia nam piękne świadectwo, wystawia piękne świadectwo naszej demokracji" – ocenił.
Prezydent Duda pogratulował jednocześnie wyniku swojemu kontrkandydatowi Rafałowi Trzaskowskiemu oraz jego wyborcom za to, że wzięli udział w wyborach. - Ale w szczególności dziękuję oczywiście tym, którzy oddali głosy na mnie, wszystkim tym, którzy wspierali mnie, wszystkim tym, którzy byli ze mną w tej kampanii, wszystkim tym, którzy przychodzili na moje spotkania - nie tylko w czasie kampanii - ale także wcześniej przez całe pięć lat prezydentury – zaznaczył prezydent.
Zobacz także
Włocławska Młodzieżowa Rada Miasta zawiesiła działalność
2014-01-13, 18:10Wybory do Rady Miejskiej Włocławka unieważnione. Działalność rady zawieszona przynajmniej do końca kwietnia. Chodzi o Młodzieżową Radę Miasta, tworzoną przez nastolatków - uczniów włocławskich szkół. Czytaj dalej »
Toruń ma pieniądze na kolejne inwestycje współfinansowane z UE
2014-01-01, 12:33W 2014 roku toruński samorząd chce skupić się na zadaniach związanych z nowym podziałem unijnych pieniędzy. Czytaj dalej »
Prognozy "Europy Plus" na Kujawach i Pomorzu
2013-10-24, 21:28Projekt 'Europa Plus' w kujawsko-pomorskiem ma się dobrze - mówią przedstawiciele partii i organizacji wchodzących w skład rady politycznej Europy Plus w regionie. Czytaj dalej »
Prawica we Włocławku stanie do wyborów podzielona
2013-09-23, 16:58Jeśli w zbliżającym się referendum włocławianie odwołają prezydenta Andrzeja Pałuckiego z SLD, zaś premier nie ustanowi komisarza rządowego, lecz zarządzi wybory - prawica nie pójdzie do nich zjednoczona. Czytaj dalej »
Wybrano najlepszych sołtysów Kujaw i Pomorza
2013-09-15, 15:59Wyniki i nagrody w konkursach-plebiscytach na najlepszych i najpopularniejszych sołtysów województwa kujawsko-pomorskiego ogloszono i wręczono na X Jarmarku Kujawsko-Pomorskim w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
I Wybory Miss Polski na Wózku
2013-08-04, 13:43Są piękne i - pomimo swojej niepełnosprawności - pełne optymizmu. Uczestniczki konkursu 'Jedyna Taka' będą wieczorem rywalizować w Ciechocinku o tytuł Miss Polski na Wózku. Czytaj dalej »
Łukasz Zbonikowski prezydentem Włocławka?
2013-06-18, 21:08Poseł PiS, Łukasz Zbonikowski nie wyklucza swojej kandydatury w przedterminowych wyborach, o ile wynik referendum skróci obecne rządy prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski kandydatem na prezydenta Włocławka
2013-06-07, 14:41Do najbliższych wyborów samorządowych jeszcze półtora roku, a już teraz wiadomo, kto będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Nie będzie wyborów uzupełniających w Skrwilnie
2013-05-13, 13:12Na 9 czerwca kujawsko-pomorski wojewoda, Ewa Mes, wyznaczyła datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy w Skrwilnie. Zwolniły się tam niedawno aż dwa mandaty. Czytaj dalej »
Ruch Palikota rozpoczyna konsultacje
2013-05-13, 12:25W ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy działacze Ruchu będą pytać i dowiadywać się, jakie są najpilniejsze potrzeby małych społeczności. Czytaj dalej »