Prezydent Andrzej Duda przedstawia swoich ludzi. Szefową kampanii bydgoszczanka
Mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło szefową kampanii Andrzeja Dudy, Joachim Brudziński - szefem sztabu organizacyjnego, a b. premier Beata Szydło - sztabu programowego - poinformował rzecznik sztabu, europoseł Adam Bielan. – Chciałbym, aby kampania była kulturalna - mówił prezydent.
W środę zaprezentowany został sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Na wstępie zaprezentowano film pt. „Niech żyje Polska", z fragmentami przemówienia prezydenta Dudy z sobotniej konwencji wyborczej. – Niech żyje Polska, którą mamy w sercu i Polska, którą chcemy dalej budować, to dla nas wszystkich najistotniejsze. Cieszę się, że są z nami młodzi ludzie, czyli są z nami ci, dla których tą Polskę budujemy i ci, którzy - mam nadzieję - w przyszłości będą nasze państwo także i budowali, przejmując kiedyś od nas pałeczkę prowadzenia dalej polskich spraw - mówił Andrzej Duda podczas spotkania w siedzibie sztabu przy ul. Senatorskiej w Warszawie.
Prezydent podkreślał, że w sztabie znaleźli się zarówno doświadczeni politycy, jak i nowe osoby. – Mamy zawodników wypróbowanych, ale mamy też takich, którzy są naszą nadzieją i bardzo liczę na to, że będę miał ze strony sztabu silne wsparcie, dobre działania planistyczne i przede wszystkim mobilizację dla elektoratu w całej Polsce - powiedział.
Andrzej Duda zapraszał na spotkania z nim w całej Polsce, prosił o wsparcie i oddanie na niego głosu 10 maja. – To będą na pewno dla Polski bardzo ważne wybory, to będą także ogromnie ważne wybory dla mnie i będę za to wsparcie bardzo wszystkim wdzięczny - mówił. – Jest jedna moja wielka prośba - do mojego sztabu, do młodzieży, ale także do wszystkich moich rodaków. Tak jak mówiłem, chciałbym, aby to była kampania kulturalna, by to była kampania z szacunkiem do kontrkandydata, do wyborców, do zwolenników każdego z kandydatów w tych wyborach. To jest dla mnie niezwykle istotne - powiedział prezydent. – Proszę o to, by nie było takich sytuacji jak niedawno w Pucku, czy takich sytuacji, jakie niestety miały miejsce ostatnio w polskim Sejmie, żeby nie było obrażających gestów, obscenicznych, by nie było obrażających słów, by nie było obrażających zachowań - podkreślił prezydent. Zaznaczył, że jest to coś, co w polskiej polityce nigdy nie powinno mieć miejsca.
Adam Bielan, który został rzecznikiem sztabu, poinformował dziennikarzy, że szefową kampanii będzie pochodząca z Bydgoszczy mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło; europoseł, b. szef MSWiA Joachim Brudziński został szefem sztabu organizacyjnego, a była premier Beata Szydło - szefową sztabu programowego. W sztabie znaleźli się też: wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów, rzecznik rządu Piotr Müller, wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, wicerzecznik PiS Radosław Fogiel oraz poseł PiS Przemysław Czarnek.
Bielan poinformował też, że w środę odbyło się spotkanie szefów sztabów regionalnych. Dodał, że prezydent liczy na wsparcie nie tylko osób, które będą pracować w jego sztabie, ale także „na wsparcie tysięcy Polaków w całej Polsce".
Zobacz także
Konstanty Dombrowicz o miejskiej polityce historycznej
2014-11-03, 19:01Miasto powinno wspierać inicjatywy, które mają na celu popularyzowanie historii wśród mieszkańców - uważa Konstanty Dombrowicz, kandydat na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marcin Wroński o miejscach i opłatach parkingowych
2014-11-03, 18:03Brak miejsc parkingowych, zły stan techniczny ulic i chodników, niewystarczające oświetlenie miasta. To problemy na które zwracał uwagę podczas zorganizowanej w Inowrocławiu konferencji prasowej Marcin Wroński, kandydat na prezydenta… Czytaj dalej »
Dekomunizację przestrzeni publicznej deklaruje włocławska Nowa Prawica
2014-11-03, 17:37'Goń bolszewika z pomnika' - to nowa przedwyborcza akcja, w którą we Włocławku włączył się sztab wyborczy Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. Czytaj dalej »
Chmielewski proponuje likwidację podatku od nieruchomości
2014-11-03, 17:28Likwidację podatku od nieruchomości w przypadku wygranej w wyborach prezydenta miasta zadeklarował Jarosław Chmielewski - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Grzegorz Gruszka nt. stanu województwa
2014-11-03, 14:29W bydgoskiej siedzibie SLD odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której kandydujący do sejmiku Grzegorz Gruszka zarzucał Platformie Obywatelskiej odpowiedzialność za zły stan województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Porozumienie Dombrowicza ws. kontrowersyjnego wpisu kandydata na radnego
2014-11-03, 13:55'Nie identyfikujemy się z tym, co napisał Łukasz Kulpa' - tak Jerzy Woźniak, rzecznik komitetu wyborczego Konstantego Dombrowicza, skomentował niedzielny (2.11) wpis internetowy kandydata Porozumienia Dombrowicza na bydgoskiego radne… Czytaj dalej »
Deklaracje wyborcze Marka Wojtkowskiego
2014-11-03, 13:27'Zmniejszę wydatki na pomoc społeczną, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na sport' - zadeklarował w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Włocławka, poseł Marek Wojtkow… Czytaj dalej »
O brutalnej kampanii wyborczej w Grudziądzu
2014-11-03, 11:50Kandydat na prezydenta Grudziądza z listy Prawa i Sprawiedliwości, zorganizował konferencję prasową ws. brutalnej kampanii wyborczej. Czytaj dalej »
Sondaż WSG: W Bydgoszczy II tura wyborów prezydenckich z udziałem Bruskiego i Dombrowicza
2014-11-03, 11:35Bruski, Dombrowicz i Sypniewski - to pierwsza trójka sondażu poparcia kandydatów na prezydenta Bydgoszczy przeprowadzonego przez Pracownię Analiz Społecznych i Rynkowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Troska o sprawy osób niepełnosprawnych kolejną deklaracją wyborczą
2014-10-31, 20:58Wśród obietnic wyborczych pojawiało się już mnóstwo deklaracji. Każda ważna i szczególna. Na brak pomysłów nie narzeka również Sławomir Młodzikowski. Czytaj dalej »