Prezes PiS: Andrzej Duda to kandydat marzeń. Inauguracyjna konwencja wyborcza
- Andrzej Duda na fotelu prezydenta gwarantuje odwagę, zrównoważenie i zdrowy rozsadek - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas inauguracyjnej konwencji wyborczej ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzej Dudy.
- Gdybyśmy mogli marzyć o dobrym kandydacie na prezydenta, to miałby on takie cechy i taką przeszłość jak Andrzej Duda, ale nie musimy marzyć - mówił w podczas konwencji w Warszawie Kaczyński.
Gotowy do działania i łamania przeszkód
Prezes PiS podczas swojego wystąpienia pytał, jaka będzie kolejna prezydentura Dudy, jeśli to on wygra wybory. - Prezydent udowodnił, że jego związek z naszą ideą, z ideą Polski silnej, praworządnej i sprawiedliwej jest związkiem bardzo głębokim, który przekłada się na gotowość do działania, do ryzyka, gotowość do łamania przeszkód, także tych najtrudniejszych - powiedział.
Kaczyński wspomniał o żonie i córce prezydenta. Zebrany na konwencji tłum zaczął wtedy skandować: "Agata, Agata" i "Kinga, Kinga". Gdy prezes PiS wspomniał o "profesorskiej" rodzinie Dudy, o jego rodzicach, tłum zaczął skandować: "dziękujemy".
- Rzadko się zdarza, żeby jeden człowiek miał aż tyle atutów - ocenił Kaczyński. - To jest dobra wiadomość dla nas wszystkich i dla milionów Polaków, którzy chcą, by Polska była sprawiedliwa, silna, rozwijająca się, licząca się w Europie i niepodległa, bo o to dzisiaj też walczymy - podkreślił.
Podziękowanie prezydenta Dudy
- Dziękuję, że dzięki waszemu wsparciu i waszym głosom przez ostatnie pięć lat mogłem współuczestniczyć na tym niezwykłym urzędzie, jakim jest urząd prezydenta RP w prowadzeniu polskich spraw - powiedział podczas konwencji Andrzej Duda.
Prezydent dziękował uczestnikom konwencji, jej organizatorom, a także żonie Agacie, córce Kindze i rodzicom. - To już 25 lat, jak Agata wytrzymuje ze mną, bardzo jestem jej za to wdzięczny. Kindze też, rodzicom, za to nieustające, codzienne wsparcie w tej, czasem trudnej, misji jaką jest służba prezydencka - mówił.
Dziękował też prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, byłej premier Beacie Szydło i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wygłoszone na konwencji oceny jego dotychczasowej służby jako prezydenta i polityka. - Wzruszyły mnie zwłaszcza słowa pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, kiedy mówił o służbie dla Polski przy boku jego śp. brata prezydenta Lecha Kaczyńskiego - dodał.
Zobacz także
Ogrzewanie mieszkań z pomocą wód geotermalnych? Kukucki o odwiercie badawczym
2024-04-12, 19:29Kandydat na prezydenta Włocławka, Krzysztof Kukucki, deklaruje, że po zwycięstwie w wyborach zbada przydatność włocławskich wód geotermalnych do wykorzystania przemysłowego. Czytaj dalej »
Zaleski: w kolejnej kadencji wybudujemy ponad 1000 mieszkań komunalnych i społecznych
2024-04-12, 17:47Ubiegający się o reelekcję prezydent Torunia Michał Zaleski zapowiedział, że przygotowywane są trzy kolejne lokalizacje pod budownictwo komunalne, społeczne. Podkreślił, że z kandydatem KO Pawłem Gulewskim różnią ich „detale… Czytaj dalej »
Na wyborach samorządowych skorzystają także... konie. Banery trafią do stajni
2024-04-12, 09:56Trzydzieści dni od dnia wyborów - tyle czasu mają sztaby na usunięcie reklam wyborczych. Wyjątek to nieliczne materiały związane z drugą turą wyborów prezydenckich. Na koniec banery trzeba jakoś zagospodarować lub zutylizować. Czytaj dalej »
Krzysztof Kukucki: Nie obiecywałem prezydentowi Włocławka, że nie wystartuję w wyborach
2024-04-11, 21:00Marek Wojtkowski twierdzi, że zawarł niepisane porozumienie z Krzysztofem Kukuckim. Wojtkowski i całe zaplecze KO mieli wspierać Kukuckiego w wyborach parlamentarnych, w których zdobył mandat senatora. Kukucki miał w zamian zadeklarować… Czytaj dalej »
Wojciech Piniewski o wykluczeniu i gorszym sorcie. Po oświadczeniu Arkadiusza Fajoka
2024-04-11, 19:26Wojciech Piniewski, kandydat na prezydenta Inowrocławia skrytykował ostatnie oświadczenie swojego kontrkandydata Arkadiusza Fajoka. Oświadczenie dotyczyło nieczystej, jego zdaniem, kampanii prowadzonej przez inowrocławskie struktury… Czytaj dalej »
Michał Zaleski: Będziemy pokazywać, jak pozytywnie zmienił się Toruń [Rozmowa Dnia]
2024-04-11, 08:59O swoich planach na przyszłość i o tym, czy jest zmęczony byciem prezydentem - mówił w „Rozmowie Dnia” Polskiego Radia PiK ubiegający się o reelekcję w Toruniu Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Arkadiusz Fajok dementuje nieprawdziwe informacje, które krążą po Inowrocławiu
2024-04-10, 20:07Kandydat na prezydenta Inowrocławia Arkadiusz Fajok wyraził swój sprzeciw wobec nieczystej kampanii, jaką jego zdaniem stosują niektórzy polityczni przeciwnicy, związani z Wojciechem Piniewskim. Czytaj dalej »
Paweł Gulewski: Będziemy rozwijać sieć dziennych domów pobytu w Toruniu
2024-04-10, 19:04Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia jest za utworzeniem filii Miejskiej Przychodni Specjalistycznej na lewobrzeżu. Jako włodarz miasta zamierza też rozwijać sieć dziennych domów pobytu, rozbudować Dom Pomocy Społecznej… Czytaj dalej »
Prezydent Marek Wojtkowski: Czuję się oszukany przez Krzysztofa Kukuckiego
2024-04-10, 18:10Rośnie temperatura politycznego sporu we Włocławku przed drugą turą wyborów. Dziś na konferencji prasowej w parku na Słodowie, ubiegający się o reelekcję Marek Wojtkowski z Koalicji Obywatelskiej mówił, że czuje się oszukany… Czytaj dalej »
Pierwsza tura nie przyniosła rozstrzygnięcia. Gdzie w regionie czeka nas „dogrywka”? [lista]
2024-04-10, 11:27W 35 miejscowościach na Pomorzu i Kujawach będzie wyborcza dogrywka - tak wynika z obwieszczenia komisarza wyborczego w Bydgoszczy o wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Czytaj dalej »