Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta
Zaczynamy wielką grę, wiem, że ją wygramy; wygrałam z Jarosławem Kaczyńskim w Warszawie, wygram z Andrzejem Dudą - powiedziała kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.
Na Kidawa-Błońską głosowało w sobotę 345 delegatów konwencji krajowej PO, na jej kontrkandydata prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka - 125.
- Zaczynamy wielką grę. Ja wiem, że ją wygramy. Wygrałam z Kaczyńskim w Warszawie, wygram z Dudą - powiedziała kandydatka tuż po ogłoszeniu wyników sobotniego głosowania.
- Mamy siłę, mamy energię, wiemy, czego chcemy. Chcą tego Polacy, którzy nas wesprą. Wygramy te wybory, nie będą Polacy się już musieli wstydzić prezydenta - podkreśliła wicemarszałek Sejmu. Zadeklarowała, że będzie prezydentem wszystkich Polaków.
Kidawa-Błońska podziękowała też swemu kontrkandydatowi za prawyborczą rywalizację. - Chciałabym, żeby kampania wyglądała tak jak nasza prekampania w tych wyborach. Wiem, że tak nie będzie, ale to moje marzenie - zaznaczyła wicemarszałek Sejmu.
Jacek Jaśkowiak pogratulował Kidawie-Błońskiej zwycięstwa w prawyborach. - Gratuluję, wszystkiego najlepszego i od dzisiaj już wspieramy Małgorzatę. Wszyscy, tak jak na tej sali jesteśmy, cała Platforma, ale też i mam nadzieję - wkrótce cała opozycja, bo to są najważniejsze wybory prezydenckie od 30 lat - powiedział prezydent Poznania.
Zaapelował też do samorządowców i ruchów miejskich, z których się wywodzi, aby wspierali Kidawę-Błońską w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. - Wygrajmy je dla Polski - wezwał Jaśkowiak.
mkr/ pś/ mrr/
Zobacz także
Przedterminowe wybory do Rady Gminy w Dobrczu
2017-07-23, 10:26Mieszkańcy wybierają 15 osobową radę spośród siedmiu komitetów wyborczych. Głosować można w dziewięciu obwodowych komisjach wyborczych. Czytaj dalej »
Cisza wyborcza w Dobrczu
2017-07-22, 14:29Od północy obowiązuje w Dobrczu cisza wyborcza. 23 lipca odbędą się przedterminowe wybory do rady gminy. Spośród kandydatów zgłoszonych przez siedem komitetów wyborczych, mieszkańcy wybiorą 15-osobowy skład rady gminy. Czytaj dalej »
Wybory w gminie Dobrcz
2017-07-21, 13:47W najbliższą niedzielę (23.07) mieszkańcy gminy Dobrcz wybiorą nowych radnych. W podbydgoskiej gminie odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy. Czytaj dalej »
Samoobrona wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych i parlamentarnych
2017-07-08, 15:53'Samoobrona' wystartuje w wyborach samorządowych i wyborach parlamentarnych. Nie sama, ale w koalicji z dużą partią głównego nurtu, zasiadającą teraz w Sejmie. Tak zapowiedział przewodniczący 'Samoobrony Lech Kuropatwińsk Czytaj dalej »
Andrzej Bobkowski na czele zarządu bydgoskiego KOD
2017-06-28, 21:35Andrzej Bobkowski został wybrany przewodniczącym zarządu bydgoskich struktur Komitetu Obrony Demokracji. Czytaj dalej »
PiS przygotowuje się do wyborów samorządowych
2017-06-12, 18:45Działacze Prawa i Sprawiedliwości z okręgu bydgoskiego zwierają szeregi i przygotowują się do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Inowrocławiu
2017-06-11, 11:37W Inowrocławiu odbywają się dziś wybory uzupełniające do Rady Miejskiej. Swoje głosy oddają mieszkańcy osiedla Stare Miasto. Głosowanie trwa od godz. 7:00 i zakończy się o godz. 21:00. Czytaj dalej »
Wybory uzupełniające w Inowrocławiu
2017-05-10, 17:02Robert Rychwicki będzie się ubiegał o mandat radnego w Inowrocławiu. To wspólny kandydat Nowego Inowrocławia, Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski. - W jedności siła - mówią przedstawiciele tych ugrupowań. Czytaj dalej »
Zbliżają się wybory samorządowe - poznajemy koordynatorów PiS na Kujawach i Pomorzu
2017-03-27, 18:05Decyzją Jarosława Kaczyńskiego, włocławska posłanka Joanna Borowiak została koordynatorem Prawa i Sprawiedliwości, odpowiedzialnym za zbliżające się wybory samorządowe w okręgu wyborczym numer 5, obejmującym Włocławek, Toruń… Czytaj dalej »
PiS przygotowuje się do wyborów samorządowych
2017-03-16, 09:48Przegląd kadr, wzmożenie aktywności w terenie, znalezienie wartościowych kandydatów - Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło przygotowania do lokalnych wyborów w 2018 roku. Czytaj dalej »