Jarosław Kaczyński na konwencji PiS: Musimy budować zaufanie i wiarygodność
- W wyborach parlamentarnych, które odbędą się w październiku lub listopadzie, musimy odnieść zwycięstwo, które pozwoli podtrzymać dobry czas Polaków, dobry czas Polski. Zwyciężymy czynem i myślą, myślą i czynem - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Na zakończenie konwencji programowej PiS "Myśląc: Polska", Kaczyński podkreślił, że jego ugrupowanie musi iść obraną drogą, bo "innej, dobrej dla naszej ojczyzny nie ma". - Musimy w ten sposób uprawiać politykę, musimy budować wiarygodność, budować zaufanie i w ten sposób przekonywać społeczeństwo do tego, co czynimy, do wielkiej dobrej zmiany - mówił Kaczyński. - W ten sposób także musimy podtrzymywać ten dobry czas Polaków, dobry czas Polski - dodał.
- W październiku, a być może w listopadzie - to decyzja pana prezydenta - odbędą się wybory parlamentarne. Musimy w tych wyborach odnieść zwycięstwo, które pozwoli ten czas podtrzymać - oświadczył prezes PiS.
- Wypada zapytać Polaków - jaka forma uprawiania polityki jest lepsza - czy ta, którą my stosujemy - dyskutując, przygotowując programy, następnie je realizując, czy ta która opiera się na emocjach, głównie negatywnych? - pytał prezes PiS. - Jestem osobiście głęboko przeświadczony i sądzę, że to jest przeświadczenie także państwa, że ten pierwszy model jest nieporównanie lepszy dla Polski - dodał. Zwracał się również do opozycji o to, żeby "przemyślała", który model uprawiania polityki jest lepszy.
- Będziemy szli tą drogą, będziemy prowadzili politykę merytoryczną, przemyślaną, opartą o wiedzę, która będzie jednocześnie budowała to, o czym tutaj mówiłem, tzn. wiarygodność, bo bez wiarygodności nie ma demokracji - jeżeli formacje polityczne, które biorą udział w wyborach, wprowadzają społeczeństwo w błąd, zapowiadają coś, czego nie zrobią, nie potrafią zrobić, a bardzo często po prostu nie chcą zrobić, z góry, zakładają, że nie zrobią, to wtedy cały mechanizm demokratyczny jest jedną wielką manipulacją - powiedział Kaczyński.
Konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska" rozpoczęła się w piątek, a jej efektem - jak zapowiadali politycy PiS - miało być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi. W trakcie konwencji odbyło się kilkanaście sesji plenarnych z udziałem szefów poszczególnych resortów oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich.
Zobacz także
Marek Wojtkowski: Chcę, żeby Włocławek był komfortowym miastem do życia [Rozmowa dnia]
2024-02-16, 09:58- Trudno będzie wyrównać różnice w poziomie życia pomiędzy największymi miastami a tymi średniej wielkości, ale mniejsze miasta mogą być konkurencyjne, bo w nich żyje się łatwiej - mówił w „Rozmowie dnia” w PR PiK prezydent… Czytaj dalej »
Dariusz Woźniak drugim kandydatem na burmistrza Świecia. Zapowiada merytoryczną kampanię
2024-02-15, 15:28Skarbnik powiatu świeckiego będzie kandydował na burmistrza Świecia. Dariusz Woźniak - kandydat niezależny, wystartuje z komitetu Nasze Świecie Razem. Zapowiada ciekawą, ale kulturalną kampanię. Czytaj dalej »
Prezydent Grudziądza będzie ubiegał się o reelekcję. Kto go wspiera?
2024-02-15, 12:45Maciej Glamowski do wyborów pójdzie między innymi z Nową Lewicą, Polską 2050 i Polskim Stronnictwem Ludowym. Czytaj dalej »
Kandydat KO: Ubiegam się o stanowisko prezydenta najpiękniejszego miasta na świecie
2024-02-15, 09:12Paweł Gulewski, kandydat KO na prezydenta Torunia, ocenił, że rzeczywistość, w której przyszło rządzić miastem, wyprzedziła i wyprzedza obecnego włodarza Michała Zaleskiego. Podczas czwartkowej inauguracji kampanii poparli go marszałek… Czytaj dalej »
Działania „Z miłości do Bydgoszczy”. Łukasz Schreiber mówi o zasługach dla miasta
2024-02-14, 17:11Pozyskanie środków na budowę kampusu Akademii Muzycznej czy utworzenie Politechniki Bydgoskiej - to niektóre działania na rzecz miasta, o których w środę mówił Łukasz Schreiber, kandydat „Bydgoskiej Prawicy” na prezydenta w… Czytaj dalej »
Wiceminister Scheuring-Wielgus: Ustawa o Radzie Mediów Narodowych jest gotowa
2024-02-14, 11:28- Trwają dyskusje na temat zmian i podejścia do mediów publicznych, ale ustawa o Radzie Mediów Narodowych jest już gotowa - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego w TVP Info. Czytaj dalej »
Ewa Koman: Chcę skupić się na troskach i potrzebach mieszkańców Inowrocławia [Rozmowa dnia]
2024-02-14, 09:52„Nie róbmy polityki, róbmy miasto' - z takim hasłem idzie do wyborów Ewa Koman - kandydatka na urząd prezydenta Inowrocławia, popierana przez Porozumienie Samorządowe. O swoich pomysłach na miasto mówiła dziś w „Rozmowie dnia'… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2024-02-14, 06:00Gościem „Rozmowy dnia” w Polskim Radiu PiK była Ewa Koman, kandydatka na urząd prezydenta Inowrocławia. Rozmawialiśmy o jej pomysłach na miasto. Agnieszka Marszał: Idzie Pani do wyborów z hasłem „Nie róbmy polityki, róbmy… Czytaj dalej »
599 komitetów wyborczych z regionu zgłosiło swój udział w wyborach samorządowych
2024-02-13, 13:22Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku zakończyły w poniedziałek przyjmowanie zgłoszeń o utworzeniu komitetu wyborczego. Sprawdziliśmy, ile takich komitetów chce uczestniczyć w kwietniowych wyborach… Czytaj dalej »
Łukasz Schreiber z poparciem Konfederacji. Powstał KWW „Bydgoska Prawica”
2024-02-12, 18:11Przedstawiciele Konfederacji, Solidarności i lokalnych stowarzyszeń wystartują w nadchodzących wyborach samorządowych w Bydgoszczy z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Schreibera „Bydgoska Prawica”. Czytaj dalej »