Premier: płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię Polska
Płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska; niektórym nie podoba się, kto jest dzisiaj u steru, ale mamy bardzo dobry kompas - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej w Łodzi. Szef rządu apelował też o głosy w wyborach samorządowych.
Premier ocenił na konwencji samorządowej, że silne grupy interesu - zarówno wewnątrzkrajowe, jak i zagraniczne - doprowadzały do tego, że "sukno Rzeczypospolitej było często rozrywane". "Nie było spójnej strategii gospodarczej i gospodarczo-społecznej, służącej całemu narodowi, służącej całemu społeczeństwu, takiej strategii, jaką wdrożyło PiS" - stwierdził.
Morawiecki podkreślił, że marzy mu się Polska oparta o współpracę, o to, "żeby Polak był Polakowi bratem". "Wszyscy płyniemy na jednej przepięknej, wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska. Niektórym się nie podoba, kto jest dzisiaj akurat u steru, jaki kurs obraliśmy, ale mamy bardzo dobry kompas i potrzebujemy waszego wsparcia, potrzebujemy waszych głosów w wyborach samorządowych, do sejmiku województwa łódzkiego" - powiedział.
Premier wskazywał na konieczność szybszego rozwoju, "gdzie wysiłki władz samorządowych i rządowych zwielokrotnią się". "Ku takiej Polsce musimy zmierzać. Naszą ciężką pracą, ku takiej wielkiej Łodzi, ziemi łódzkiej musimy zmierzać. Takie było marzenie i pragnienie naszych przodków, którzy 100 lat temu odbudowywali Polskę. Takie jest zadanie naszych wnuków" - podkreślił. "I taka będzie Polska, taką Polskę zbudujemy, razem z PiS, razem z naszymi kandydatami. Ku wielkiej Łodzi, ku wielkiej Polsce" - dodał.(PAP)
Zobacz także
Minister Ziobro w regionie. Mówił o karze śmierci i immunitecie marszałka Grodzkiego
2023-10-04, 17:59Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro w środę odwiedzał nasz region. We Włocławku mówił, że jest za karą śmierci, a w Toruniu zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi kolejny wniosek do Senatu… Czytaj dalej »
Jan Rulewski rekomenduje Norberta Pietrykowskiego - lidera bydgoskiej listy Trzeciej Drogi
2023-10-04, 17:28Pięć postulatów w drodze do Sejmu przedstawili w Bydgoszczy kandydaci Trzeciej Drogi z ramienia Polski 2050 Szymona Hołowni. Lider listy Norbert Pietrykowski zaapelował o zajęcie się - ponad podziałami - sprawą zanieczyszczeń po… Czytaj dalej »
Stowarzyszenia patriotyczne z Bydgoszczy poparły PiS. „Oni są po prostu wiarygodni”
2023-10-04, 16:29Bydgoskie Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze” i „Idee Solidarności 1980-1989” zachęcają do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Podczas spotkania z mediami wyraziły poparcie dla tej partii. Czytaj dalej »
Władysław Kosiniak-Kamysz w Grudziądzu: Trzecia Droga chce dostępności programu in vitro
2023-10-04, 13:36Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz w Grudziądzu skrytykował obecne rządy Zjednoczonej Prawicy. Jak uważa, odebrały one samorządom część pieniędzy. Lider Trzeciej Drogi powiedział też, że formacja… Czytaj dalej »
Paweł Szrot: Jeśli opozycja wygra wybory, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania z Brukseli [wideo]
2023-10-04, 10:57Rząd Zjednoczonej Prawicy z poparciem pana prezydenta Andrzeja Dudy nigdy nie zgodzi się na mechanizm przymusowej relokacji imigrantów. Jeśli wybory wyga opozycja, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania proponowane przez Brukselę -… Czytaj dalej »
Jan Szopiński: Wszystko, co wiąże się z prywatyzacją, powinno być transparentne [Rozmowa dnia]
2023-10-04, 09:53Poseł Jan Szopiński z Lewicy, wypowiadając się na temat referendum ogłoszonego wraz wyborami, stwierdził, że w innych okolicznościach uznałby je za zasadne, ale w obecnej sytuacji nie weźmie w nim udziału. Zapytaliśmy między innymi… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2023-10-04, 06:00Gościem „Rozmowy dnia” był poseł Lewicy Jan Szopiński, kandydujący do Sejmu z listy Lewicy w okręgu bydgoskim. Rozmawialiśmy o toczącej się kampanii wyborczej. Michał Jędryka: Panie pośle, w kończącej się kadencji był… Czytaj dalej »
Arkadiusz Fajok kandydatem na prezydenta Inowrocławia. Stawia na budżet obywatelski
2023-10-03, 20:33Po pierwsze: budżet obywatelski - powiedział na konferencji prasowej Arkadiusz Fajok, czyli pierwszy kandydat na prezydenta Inowrocławia, który chce się ubiegać o to stanowisko w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Lewica w Bydgoszczy: Zmiany klimatyczne to jedno z największych wyzwań
2023-10-03, 18:56Bydgoscy kandydaci do Sejmu z listy Lewicy przedstawili w Parku Kazimierza „Zielony Ład” - proponowany przez nich program, który ma zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w dobie kryzysu klimatycznego. Czytaj dalej »
Krzysztof Szczucki z poparciem samorządowców i prawników. Założono komitet poparcia [zdjęcia]
2023-10-03, 17:19W Toruniu zaprezentowano honorowy komitet poparcia Krzysztofa Szczuckiego, lidera Prawa i Sprawiedliwościowy w okręgu toruńsko-włocławskim, liczy on 22 osoby. Wśród nich są m.in. samorządowcy i prawnicy. Czytaj dalej »