Premier: płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię Polska
Płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska; niektórym nie podoba się, kto jest dzisiaj u steru, ale mamy bardzo dobry kompas - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej w Łodzi. Szef rządu apelował też o głosy w wyborach samorządowych.
Premier ocenił na konwencji samorządowej, że silne grupy interesu - zarówno wewnątrzkrajowe, jak i zagraniczne - doprowadzały do tego, że "sukno Rzeczypospolitej było często rozrywane". "Nie było spójnej strategii gospodarczej i gospodarczo-społecznej, służącej całemu narodowi, służącej całemu społeczeństwu, takiej strategii, jaką wdrożyło PiS" - stwierdził.
Morawiecki podkreślił, że marzy mu się Polska oparta o współpracę, o to, "żeby Polak był Polakowi bratem". "Wszyscy płyniemy na jednej przepięknej, wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska. Niektórym się nie podoba, kto jest dzisiaj akurat u steru, jaki kurs obraliśmy, ale mamy bardzo dobry kompas i potrzebujemy waszego wsparcia, potrzebujemy waszych głosów w wyborach samorządowych, do sejmiku województwa łódzkiego" - powiedział.
Premier wskazywał na konieczność szybszego rozwoju, "gdzie wysiłki władz samorządowych i rządowych zwielokrotnią się". "Ku takiej Polsce musimy zmierzać. Naszą ciężką pracą, ku takiej wielkiej Łodzi, ziemi łódzkiej musimy zmierzać. Takie było marzenie i pragnienie naszych przodków, którzy 100 lat temu odbudowywali Polskę. Takie jest zadanie naszych wnuków" - podkreślił. "I taka będzie Polska, taką Polskę zbudujemy, razem z PiS, razem z naszymi kandydatami. Ku wielkiej Łodzi, ku wielkiej Polsce" - dodał.(PAP)
Zobacz także
Orędzie prezydenta Dudy: Idźmy na wybory! Zmieniajmy Europę w interesie naszej Ojczyzny
2024-06-06, 20:26- W najbliższą niedzielę, 9 czerwca, ponownie wybierzemy polskich posłów do Parlamentu Europejskiego. O tym, że to niezwykle ważne wybory, przekonujemy się każdego dnia - mówił w swoim orędziu prezydent Andrzej Duda. Niżej tekst… Czytaj dalej »
Jaka powinna być Europa? Ostatnia debata wyborcza w Polskim Radiu PiK [wideo]
2024-06-06, 13:05W ostatniej debacie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego rozmawialiśmy o tym, jaka powinna być Europa. Czytaj dalej »
Wybory do Parlamentu Europejskiego: konferencje polityków w Bydgoszczy i Toruniu
2024-06-06, 08:40Już w niedzielę (9 czerwca) wybory do Parlamentu Europejskiego. Co mówią kandydaci? Oto relacje z konferencji prasowych, które odbywały się w środę w Bydgoszczy i w Toruniu. Czytaj dalej »
Prezydent Torunia namawia mieszkańców: Idźmy w niedzielę na eurowybory!
2024-06-06, 06:50- To ważny dzień i ważne wybory, nie traktujmy ich jak coś abstrakcyjnego - mówi prezydent Torunia. Paweł Gulewski apeluje, by iść w niedzielę do urn. Czytaj dalej »
Nie będzie bratobójczej walki o Senat we Włocławku. „Pakt senacki" już zdecydował
2024-06-05, 12:01Wspólnym kandydatem Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi będzie kandydat wywodzący się z Lewicy. Zgodnie z tym ustaleniem ani Koalicja Obywatelska, ani Trzecia Droga nie zarejestrowały swoich komitetów wyborczych. Czytaj dalej »
Błaszczak o obowiązkowej służbie wojskowej: Przez politykę PO może być konieczna
2024-06-04, 20:12- Na razie nie ma konieczności przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej, ale polityka Platformy Obywatelskiej może to zmienić - prognozował we Włocławku były minister obrony narodowej i wicepremier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości… Czytaj dalej »
Region pamięta o wyborach z 1989 roku. „4 czerwca to taka data, jak 11 listopada”
2024-06-04, 17:34Między innymi w Toruniu i Bydgoszczy uczczono 35. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu. - 4 czerwca 1989 roku to przełomowa data - podkreślił w Toruniu działacz opozycji antykomunistycznej, były wicemarszałek… Czytaj dalej »
Gospodarka Unii Europejskiej tematem drugiej debaty wyborczej w PR PiK [wideo]
2024-06-04, 13:05We wtorek (4 czerwca) goście zebrani w studiu Polskiego Radia PiK rozmawiali o gospodarce UE - między innymi o tym, jak zwiększyć jej konkurencyjność. Czytaj dalej »
Politolog: Eurowybory są ważne. Znaczna część prawa krajowego to prawo UE [Rozmowa Dnia]
2024-06-03, 09:03- Nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak istotny wpływ ma Parlament Europejski, legislacja UE, na nasze życie, postrzegamy też PE, Brukselę, jako coś odległego - tutaj doszukiwałbym się przyczyn - mówi o niskiej frekwencji w eurowyborach… Czytaj dalej »
Debaty wyborcze z kandydatami do Parlamentu Europejskiego w Polskim Radiu PiK!
2024-06-02, 13:17Od poniedziałku do czwartku (3-6 czerwca) będą odbywać się w Polskim Radiu PiK debaty z kandydatami w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Będzie można słuchać ich na antenie oraz oglądać na naszym kanale na YouTube. Czytaj dalej »