PiS zapowiada "szerszą ofensywę" mającą rozliczać B. Komorowskiego
PiS zapowiada "szerszą ofensywę" mającą rozliczać prezydenta Bronisława Komorowskiego z obietnic sprzed 5 lat i z jego prezydentury. Jej elementem ma być zaprezentowany w niedzielę spot wyborczy pt. "Obiecał i oszukał".
Rzecznik PiS Marcin Mastalerek powiedział w niedzielę dziennikarzom, że od poniedziałku zaczyna się kampania mająca rozliczać Komorowskiego z obietnic wyborczych sprzed 5 lat, jak i z okresu jego prezydentury. "Przechodzimy do szerszej ofensywy" - dodał.
W siedzibie PiS zaprezentowano nowy klip telewizyjny, w którym przytoczono wypowiedzi Komorowskiego sprzed pięciu lat co do podwyższania wieku emerytalnego, sprawy dopłat dla rolników i podwyższania podatków. Według autorów spotu "Bronisław Komorowski słowa nie dotrzymał", bo wiek emerytalny wydłużono, dopłaty rolnicze są niższe niż w innych krajach; doszło też do podwyżek 21 podatków.
Spot kończy się zdaniem, że w tych sprawach Komorowski "obiecał i oszukał". "To hasło powinno być hasłem Bronisława Komorowskiego" - oświadczył Mastalerek. Czy będzie nas przekonywał, że nie powiedział tych słów, które są w spocie - pytał.
Według niego 30-sekundowa wersja spotu od środy będzie prezentowana w telewizjach. Mastalerek zapowiedział też, że w środę kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda "odpowie na wystąpienie Komorowskiego". Prezydent na środę zapowiedział podsumowanie 5-letniej kadencji.
Pytany o zaprezentowany w niedzielę nowy klip Komorowskiego, Mastalerek odparł, że brakuje mu w nim b. prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, gdyż - jak oświadczył - doradca Komorowskiego miał mówić, że przyjaźni się on z Janukowyczem. Według Mastalerka, Komorowski "liczy na niepamięć". Nowy wyborczy spot Bronisława Komorowskiego dotyczy spraw bezpieczeństwa. "W przyszłość patrzymy z obawą, ale i z nadzieją. Dlatego od prezydenta oczekujemy odwagi, ale i odpowiedzialności. Kiedy myślimy o przyszłości chcemy Polski silnej własną siłą i siłą swoich sojuszników. Polski, która będzie bezpiecznym domem dla naszych dzieci" - mówi w spocie lektor. Tłem są m.in. zdjęcia ze spotkań prezydenta z liderami innych państw.
Rzecznik PiS powiedział także, że Komorowski powinien poprzeć apel części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej o międzynarodowe śledztwo w tej sprawie.(PAP)
Zobacz także
Mieszkańcy miasta i gminy Piotrków Kujawski głosują. Druga tura wyborów burmistrza
2025-03-23, 10:50Rozpoczęła się druga tura głosowania w Piotrkowie Kujawskim. Dwa tygodnie temu - w turze pierwszej, żaden z ośmiorga kandydatów nie osiągnął przynajmniej polowy ważnie oddanych głosów. Czytaj dalej »
Sprawozdanie finansowe Konfederacji odrzucone przez PKW. Komentarz partii: Niesprawiedliwe
2025-03-17, 22:38PKW jednogłośnie odrzuciła w poniedziałek sprawozdanie finansowe komitetu wyborczego Konfederacji za wybory do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. Szef klubu Konfederacji Grzegorz Płaczek określił decyzję jako niesprawiedliwą i zapowiedział… Czytaj dalej »
Mieszkańcy Bydgoszczy aż do jesieni wybierają osiedlowych radnych. Kiedy i gdzie? [harmonogram]
2025-03-17, 07:57Już czternaście wyborczych wieczorów za nami. Ostatnio głosowało Łęgnowo. Następne w kolejce są: Osowa Góra, Bocianowo - Śródmieście - Stare Miasto i Stary Fordon. Czytaj dalej »
Kujawsko-pomorscy samorządowcy KO z poparciem dla Rafała Trzaskowskiego
2025-03-13, 13:52Samorządowcy KO z naszego regionu wyrazili poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w walce o fotel prezydenta Polski. W ramach kampanii „Samorządy Naprzód” odbyły się spotkania w Żninie i w Solcu Kujawskim. Czytaj dalej »
Wybory 2025. Karol Nawrocki opowiadał o podatkach w Chełmnie
2025-03-12, 18:48Kandydat na prezydenta RP popierany przez PiS odwiedził w poniedziałek nasz kujawsko-pomorskie. W Chełmnie spotkał się na rynku z mieszkańcami. Czytaj dalej »
Włocławska „Solidarność" namawia do głosowania na Karola Nawrockiego
2025-03-11, 20:23Lider włocławskiej ,,Solidarności', wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Włocławsko-Toruńskiego, Janusz Dębczyński, zaapelował do członków związku o głosowanie na Karola Nawrockiego w zbliżających się wyborach prezydenckic… Czytaj dalej »
Politycy PiS z regionu jadą w teren. Będą spotkania otwarte promujące kandydata tej partii
2025-03-10, 17:01Bydgoscy działacze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczynają podróż po regionie. Będą odwiedzać wszystkie gminy z okręgu bydgoskiego. Podczas spotkań otwartych mają zachęcać do oddania głosu w wyborach prezydenckich na Karola Nawrockiego… Czytaj dalej »
Mieszkańcy Piotrkowa Kujawskiego w niedzielę głosują! Wybierają nowego burmistrza
2025-03-09, 07:53W wyborach w Piotrkowie Kujawskim startuje ośmioro kandydatów. Przygotowano 13 lokali wyborczych. Czytaj dalej »
Posłanki KO zachęcały panie do głosowania na Rafała Trzaskowskiego na placu Praw Kobiet
2025-03-08, 20:29- Rafał Trzaskowski to jedyny kandydat na prezydenta, który zagwarantuje prawa kobiet - twierdzą posłanki Koalicji Obywatelskiej. Iwona Karolewska, Iwona Kozłowska oraz Magdalena Łośko spotkały się w Dniu Kobiet na Placu Praw Kobiet… Czytaj dalej »
Magdalena Biejat: Jestem kandydatką, dla której prawa kobiet to priorytet
2025-03-08, 17:39Kandydatka Lewicy na prezydenta podkreśliła, że opowiada się za legalną aborcją, zapowiedziała urlop rodzicielski równy dla obojga rodziców i w pełni płatny, oraz że zrobi porządek z niepłaceniem alimentów. Czytaj dalej »