Gruzja. Policja użyła armatek wodnych, aby odeprzeć demonstrantów w Tbilisi od pałacu prezydenckiego
W Gruzji trwają wybory do władz lokalnych. Opozycja wezwała do protestów przeciw rządzącej partii Gruzińskie Marzenie. Według AFP w demonstracji w stolicy wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób.
Część protestujących, która usiłowała dostać się do pałacu prezydenckiego, została odepchnięta od budynku przez policyjne oddziały prewencji.
Premier Gruzji Irakli Kobachidze zagroził wcześniej zdecydowaną reakcją policji w razie wybuchu zamieszek i surowymi konsekwencjami wobec uczestników takich starć.
Wybory lokalne są bojkotowane przez kilka partii opozycyjnych, w tym Zjednoczonych Ruch Narodowy byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego, który wezwał swych zwolenników do wyjścia na ulice.
Rządzącemu od 2012 roku Gruzińskiemu Marzeniu od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę zarzuca się dążenie do zbliżenia z Moskwą, m.in. w związku z przyjęciem krytykowanej przez Unię Europejską ustawy o „agentach zagranicznych”. Władze kraju zawiesiły też proces integracji z UE.
Zobacz także
Głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich
2015-04-27, 13:09W Bydgoszczy - blisko 80 osób, w Toruniu - 25, we Włocławku - 9, a w Koronowie - nikt. Mowa o osobach, które zgłosiły do tej pory w tych urzędach zamiar głosowania korespondencyjnego w najbliższych wyborach prezydenckich Czytaj dalej »
PO podsumowuje 5 lat rządów prezydenta Komorowskiego
2015-04-20, 12:43Tomasz Szymański poseł Platformy Obywatelskiej na specjalnej konferencji poinformował o sukcesach obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego związkach z Grudziądzem. Czytaj dalej »
Magdalena Ogórek w Bydgoszczy o nauczycielach i na harleyu [zdjęcia]
2015-04-18, 17:07- Państwo powinno szczególnie dbać o nauczycieli - mówiła w Bydgoszczy Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na Prezydenta RP. Czytaj dalej »
Wybory prezydenckie/ Pierwszy raz wszyscy wyborcy mogą głosować korespondencyjnie
2015-04-17, 12:33Po raz pierwszy wszyscy obywatele - a nie tylko niepełnosprawni i przebywający za granicą - będą mogli w wyborach prezydenckich zagłosować korespondencyjnie. Są też inne ułatwienia, m.in. możliwość głosowania w dowolnym miejscu… Czytaj dalej »
Wybory w Świeciu, Nieszawie i Osięcinach
2015-04-16, 12:22W najbliższą niedzielę (19.04) odbędą się wybory w trzech miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego. Nowych radnych wybiorą mieszkańcy Świecia nad Wisłą, Nieszawy oraz Osięcin w powiecie radziejowskim. Czytaj dalej »
Posłowie PiS wytykają Bronisławowi Komorowskiemu niespełnione obietnice
2015-04-13, 13:35Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli kampanię 'Obiecał i oszukał'. W całym regionie organizują konferencje prasowe. Krytykują ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego. Przypominają jego… Czytaj dalej »
PiS zapowiada "szerszą ofensywę" mającą rozliczać B. Komorowskiego
2015-04-12, 11:56PiS zapowiada 'szerszą ofensywę' mającą rozliczać prezydenta Bronisława Komorowskiego z obietnic sprzed 5 lat i z jego prezydentury. Jej elementem ma być zaprezentowany w niedzielę spot wyborczy pt. 'Obiecał i oszukał'. Czytaj dalej »
Komorowski: bezpieczeństwo dotyczy każdej polskiej rodziny, każdego obywatela
2015-04-12, 10:29Bezpieczeństwo to nie tylko kwestia sił zbrojnych, to także problem bezpieczeństwa każdej polskiej rodziny - powiedział w niedzielę prezydent Bronisław Komorowski. Zapowiedział, że w środę podsumuje 5 lat prezydentury i plany na… Czytaj dalej »
Kukiz: Duch obywatelski jest coraz mocniejszy
2015-03-28, 16:41Zebranie 250 tys. podpisów nie posiadając struktur, pieniędzy ani zaprzyjaźnionych mediów to wielki sukces. Tak o swoim wyniku mówił goszczący w Toruniu Paweł Kukiz, kandydat na prezydenta Polski. Czytaj dalej »
PKW zarejestrowała kandydaturę Jacka Wilka
2015-03-26, 16:13Adwokat, polityk Kongresu Nowej Prawicy Jacek Wilk jest oficjalnym kandydatem w wyborach prezydenckich. W czwartek Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała jego kandydaturę. Wilk jest piątym zarejestrowanym przez PKW kandydatem. Czytaj dalej »