Szymon Hołownia: Zadeklarowałem poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w II turze
- Teraz zadanie przekonania moich wyborców „leży w rękach Rafała Trzaskowskiego” – powiedział lider Polski 2050 Szymon Hołownia po spotkaniu z kandydatem KO. Zadeklarował poparcie dla niego w II turze wyborów prezydenckich.
We wtorek Trzaskowski i Hołownia spotkali się, by rozmawiać o możliwości poparcia kandydata Koalicji Obywatelskiej w II turze wyborów. W niedzielę, w I turze największe poparcie – 31,36 proc. głosów – uzyskał Trzaskowski; Hołownia, który był kandydatem Trzeciej Drogi, zdobył 4,99 proc. głosów.
We wtorek lider Polski 2050, marszałek Sejmu Szymon Hołownia powiedział po spotkaniu z Trzaskowskim, że zadeklarował poparcie dla niego w II turze wyborców prezydenckich.
Jak dodał, jest dla niego „oczywiste i jasne, że wyborcy to nie są meble, które można przesuwać z lewej na prawą” stronę. – Natomiast jasna i czytelna deklaracja z mojej strony musi paść i padła z wielu powodów – podkreślił.
Stwierdził ponadto, że w tej chwili zadanie przekonania jego wyborców „leży w rękach Rafała Trzaskowskiego”, ponieważ teraz to on musi przekonać ludzi, którzy zagłosowali „za zmianą i nadzieją, którą złożyli w jego (Hołowni) ręce do tego, że będzie tym kandydatem, który te wartości poniesie dalej”. – Wierzę, że jest w stanie to zrobić. Wierzę, że to zrobi – powiedział Szymon Hołownia.
Zobacz także
Prezes PSL: chcemy współtworzyć koalicję rządową z KO, Lewicą, Polską2050 i samorządowcami
2023-10-23, 20:45Z partiami tzw. paktu senackiego, z Koalicją Obywatelską, z Lewicą, z Polską2050 i z samorządowcami chcemy współtworzyć koalicję rządową i taki mandat uzyskałem do reprezentowania PSL w tych negocjacjach - poinformował w poniedziałek… Czytaj dalej »
Prezydent Duda i liderzy partii szykują się do rozmów o nowym rządzie. Grafik już jest
2023-10-23, 12:23We wtorek (24 października) w Pałacu Prezydenckim rozpoczną się konsultacje dotyczące tworzenia nowego rządu. Przez dwa dni prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał na ten temat z przedstawicielami wszystkich ugrupowań, które wprowadziły… Czytaj dalej »
PiS nie będzie totalną opozycją, ale dopilnuje wypełnienia wyborczych obietnic
2023-10-23, 11:07Były podziękowania i obietnice dalszej ciężkiej pracy na rzecz Polski. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości z okręgu toruńsko-włocławskiego wybrani na nową kadencję Sejmu dziękowali wyborcom. Odnieśli się też do obecnej sytuacji… Czytaj dalej »
Paweł Szrot: Okoliczności wskazują na to, że pierwsze posiedzenie Sejmu odbędzie się 13 lub 14 listopada
2023-10-20, 15:02Jak podkreślił szef Gabinetu Prezydenta i poseł-elekt z bydgoskiej listy Prawa i Sprawiedliwości w piątek w rozmowie z TVN24, nic nie będzie „przeciągane” ponad to, co wyznacza prawo. Czytaj dalej »
Po wyborach zmiany w składach rad i władzach gmin w regionie. Kto kogo zastąpi?
2023-10-18, 11:16Wśród nowo wybranych posłów i senatorów są dotychczasowi samorządowcy, a to oznacza, że ktoś będzie musiał ich zastąpić. Czytaj dalej »
Redaktor Stankowski: Politycy się dogadają, pytanie - co na to ich wyborcy? [Rozmowa dnia]
2023-10-18, 09:42Adrian Stankowski, redaktor naczelny Gazety Polskiej Codziennie, mówił w „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK o szansach na utworzenie rządu przez ugrupowania centrolewicowe, które łącznie uzyskały w przyszłym Sejmie większość… Czytaj dalej »
Paweł Szrot: Wygląda na to, że desygnowanie premiera przez prezydenta chwilę potrwa [wideo]
2023-10-17, 14:25- Widzę różne scenariusze, nawet te najbardziej nieprawdopodobne. W polityce niczego nie można wykluczać - powiedział we wtorek prezydencki minister Paweł Szrot. Czytaj dalej »
Iwona Karolewska zdobyła ponad 8,5 tys. głosów. „Ubrałam trampki i wzięłam się do pracy”
2023-10-17, 11:48Powiat świecki po raz pierwszy w historii będzie miał swojego posła. Została nim Iwona Karolewska ze Świecia - samorządowiec i społecznik. - Jeszcze do mnie nie dociera, że zostałam posłanką - mówi. Czytaj dalej »
Wynik ogólnokrajowego referendum nie jest wiążący. Za niska frekwencja
2023-10-17, 10:26Frekwencja w referendum ogólnokrajowym 2023 r. wyniosła 40,91 proc. - podano we wtorek na stronie PKW. Oznacza to, że wynik referendum nie jest wiążący. Czytaj dalej »
Zbigniew Sosnowski: Trzeba zbudować kolejny most przez Wisłę i zaporę w Siarzewie [Rozmowa dnia]
2023-10-17, 09:50Wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski, wybrany do Sejmu z listy Trzeciej Drogi, odpowiadał w „Rozmowie dnia' Polskiego Radia PiK m.in. na pytanie, jakie są jego zdaniem kluczowe inwestycje, na które czeka nasz region. Czytaj dalej »