Szymon Hołownia: Zadeklarowałem poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w II turze
- Teraz zadanie przekonania moich wyborców „leży w rękach Rafała Trzaskowskiego” – powiedział lider Polski 2050 Szymon Hołownia po spotkaniu z kandydatem KO. Zadeklarował poparcie dla niego w II turze wyborów prezydenckich.
We wtorek Trzaskowski i Hołownia spotkali się, by rozmawiać o możliwości poparcia kandydata Koalicji Obywatelskiej w II turze wyborów. W niedzielę, w I turze największe poparcie – 31,36 proc. głosów – uzyskał Trzaskowski; Hołownia, który był kandydatem Trzeciej Drogi, zdobył 4,99 proc. głosów.
We wtorek lider Polski 2050, marszałek Sejmu Szymon Hołownia powiedział po spotkaniu z Trzaskowskim, że zadeklarował poparcie dla niego w II turze wyborców prezydenckich.
Jak dodał, jest dla niego „oczywiste i jasne, że wyborcy to nie są meble, które można przesuwać z lewej na prawą” stronę. – Natomiast jasna i czytelna deklaracja z mojej strony musi paść i padła z wielu powodów – podkreślił.
Stwierdził ponadto, że w tej chwili zadanie przekonania jego wyborców „leży w rękach Rafała Trzaskowskiego”, ponieważ teraz to on musi przekonać ludzi, którzy zagłosowali „za zmianą i nadzieją, którą złożyli w jego (Hołowni) ręce do tego, że będzie tym kandydatem, który te wartości poniesie dalej”. – Wierzę, że jest w stanie to zrobić. Wierzę, że to zrobi – powiedział Szymon Hołownia.
Zobacz także
Grażyna Ciemniak na listach PiS do bydgoskiej Rady Miasta
2018-10-04, 11:02Polityczne szyldy się liczą, ale liczy się także człowiek i to co chce zrobić dla miasta - tak Grażyna Ciemniak, w przeszłości działaczka lewicy i Platformy Obywatelskiej wyjaśnia swój start z listy PiS do bydgoskiej Rady Miasta… Czytaj dalej »
Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego o młodzieży i przedsiębiorczości
2018-10-03, 19:07Propozycje dotyczące młodzieży i rozwoju przedsiębiorczości w Toruniu zaprezentował Komitet Wyborczy Wyborców Michała Zaleskiego. Czytaj dalej »
Szydło: nie ma dobrego rozwoju Polski bez rządu i samorządu
2018-10-03, 18:30Nie ma dobrego rozwoju Polski bez rządu i samorządu - mówiła w środę wicepremier Beata Szydło podczas konwencji wyborczej Zjednoczonej Prawicy w Inowrocławiu. Zaapelowała o udział w wyborach oraz żeby popierać tych kandydatów… Czytaj dalej »
Sąd Apelacyjny: Poseł Stasiński (PO) nie musi przepraszać posła Latosa (PiS)
2018-10-03, 18:14Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Stasiński nie musi przepraszać posła Prawa i Sprawiedliwości Tomasza Latosa. Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalił zażalenie posła Latosa w tej sprawie. Czytaj dalej »
Marek Nowak o rezygnacji z kandydowania do Sejmiku Województwa
2018-10-03, 17:00O przyczynach swojej rezygnacji z kandydowania w wyborach samorządowych mówił na konferencji prasowej dyrektor szpitala w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Koalicja SLD-Lewica Razem zadba o zdrowie bydgoszczan
2018-10-03, 12:36Zdrowie - to jeden z pięciu filarów, na których swój program wyborczy opiera koalicja SLD-Lewica Razem w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Wydatki miasta muszą być jawne i łatwo dostępne
2018-10-02, 17:47Projekt 'Bydgoszcz Miasto Jawności' zaprezentował dzisiaj kandydat na prezydenta Bydgoszczy - Marcin Sypniewski. Przedstawił główne założenia swojej polityki jawności. Czytaj dalej »
Działacze PO mają pytania do Tomasza Latosa
2018-10-02, 12:45Bydgoscy działacze PO pytają posła PiS Tomasza Latosa - kontrkandydata prezydenta Bydgoszczy - o drogę S10 i udział w debacie telewizyjnej. Czytaj dalej »
Karol Maria Wojtasik chce dalej pracować dla Torunia
2018-10-01, 14:00Budowa portu multimodalnego, remonty ulic i poprawa warunków w mieszkaniach socjalnych w Toruniu. Takie punkty znalazły się w programie wyborczym Karola Marii Wojtasika. Czytaj dalej »
Kandydaci SLD-Lewicy Razem prezentują swój program dla Bydgoszczy
2018-10-01, 12:53Stworzenie strategii dla seniorów zapowiada Anna Mackiewicz, kandydatka SLD-Lewicy Razem, na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »