Prezydent Andrzej Duda: Wybierzmy nowego prezydenta ze świadomością, że władza to służba
Prezydent Andrzej Duda zaapelował w piątek w Gnieźnie, by „wyboru nowego prezydenta dokonywać ze świadomością, że władza to nie przywilej, tylko służba”. – Od tego, co uczynimy dziś, zależy powodzenie następnych pokoleń – zaznaczył.
Prezydent podczas uroczystego zgromadzenia posłów i senatorów z okazji 1000-lecia koronacji pierwszego króla Polski przypomniał, że zbliżają się wybory prezydenckie. – Dokonajmy tego wyboru, sięgając do naszego polskiego i europejskiego dziedzictwa, myśli politycznej i etycznej, a więc ze świadomością, że władza to nie przywilej, że władza to służba – powiedział.
Według Dudy wszyscy Polacy muszą sobie zdawać sprawę, że „jesteśmy poddani próbie miłości ojczyzny, próbie oddania własnemu suwerennemu państwu”, którego istnienie, siła i bezpieczeństwo są warunkami koniecznymi również dla naszej osobistej wolności.
– Od tego, czy uczynimy dzisiaj wszystko, co w naszej mocy, aby niepodległą Rzeczpospolitą umocnić i zapewnić jej dalszy rozwój, zależy powodzenie następnych pokoleń – zaznaczył.
Wskazał, że to „wielka odpowiedzialność przed rodakami, przed historią, a wierzący powiedzą, że też przed Bogiem”. – Musimy tę odpowiedzialność podjąć i musimy jej sprostać i nigdy nie zniżać głowy – powiedział prezydent.
Zobacz także
Rafał Bruski: Jestem gotowy na drugą turę
2018-10-21, 22:33W sztabie Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy jest kilkadziesiąt osób. - Z dużą pokorą czekam na wynik. Jestem gotowy na drugą turę - mówi ubiegający się o reelekcję prezydent Rafał Bruski. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen podsumował swoje wyborcze postulaty
2018-10-19, 20:55Kandydat na prezydenta Torunia Sławomir Mentzen podsumował kampanię wyborczą. Podczas briefingu przypomniał swoje najważniejsze postulaty. Czytaj dalej »
Tomasz Latos podsumował kampanię wyborczą
2018-10-19, 20:40- To była trudna i brudna kampania - mówił o atakach pod swoim adresem kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos. Polityk podsumowując kampanię zadeklarował jednak otwartość. Czytaj dalej »
Rafał Bruski podsumował kampanię wyborczą
2018-10-19, 20:19Ubiegający się o reelekcję prezydent Bydgoszczy podsumował kampanię wyborczą.- To są bardzo ważne wybory - mówił Rafał Bruski. Czytaj dalej »
Blok wyborczy "Postaw na Włocławek" zakończył kampanię wyborczą
2018-10-19, 19:43Blok wyborczy 'Postaw na Włocławek' oficjalnie zakończył kampanię wyborczą. Lider komitetu i kandydat na prezydenta, Jacek Kuźniewicz, jest przekonany o sukcesie. Czytaj dalej »
Paweł Skutecki z Kukiz'15 podsumowuje kampanię i zachęca do udziału w wyborach
2018-10-19, 19:13Komitet ugrupowania Kukiz '15 z Bydgoszczy podsumował kampanię. Walczący o prezydencki fotel poseł Paweł Skutecki oraz kandydaci do Rady Miasta i Sejmiku Województwa mówili o swoich spotkaniach z bydgoszczanami, a także zachęcali… Czytaj dalej »
Posłowie PiS Król i Kozanecka: wygrana Bruskiego oznacza sprowadzenie do Bydgoszczy imigrantów
2018-10-19, 18:26Posłowie Piotr Król i Ewa Kozanecka twierdzą, że ponowny wybór Rafała Bruskiego na prezydenta Bydgoszczy oznacza sprowadzenie do miasta imigrantów. Czytaj dalej »
Minister Przedsiębiorczości i Technologii poparła w Toruniu kandydatów Porozumienia
2018-10-19, 17:18Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz poparła dziś w Toruniu kandydatów Porozumienia do Rady Miasta i Powiatu oraz Sejmiku Województwa. Podkreślała też, jak ważne są niedzielne wybory samorządowe. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska w Bydgoszczy krytykuje kampanię Prawa i Sprawiedliwości
2018-10-19, 16:07Koalicja Obywatelska w Bydgoszczy podsumowała kampanię wyborczą konkurenta Rafała Bruskiego do fotela prezydenta miasta - Tomasza Latosa z Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski wierzy, że przejdzie do drugiej tury wyborów
2018-10-19, 14:49Marcin Sypniewski, kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta, celuje w drugą turę wyborów. Wierzy, że będzie w niej rywalizować z obecnym gospodarzem Bydgoszczy, Rafałem Bruskim. Czytaj dalej »