PKW zarejestrowała dwunastego kandydata na prezydenta. Pochodzi z Włocławka
Przedstawiciel partii Ruch Dobrobytu i Pokoju - Maciej Maciak z Włocławka – to 12. kandydat w wyborach na prezydenta Polski. Jednocześnie PKW nie zgodziła się na rejestrację dwóch innych polityków.
Do 4 kwietnia do godz. 16 można było zgłaszać do Państwowej Komisji Wyborczej kandydatów na urząd prezydenta. Do PKW trafiło 17 zgłoszeń. W dwóch przypadkach Komisja odmówiła rejestracji kandydatów. Dotyczy to zgłoszeń: Dawida Jackiewicza (byłego posła PiS, w latach 2015-16, ministra skarbu państwa w rządzie Beaty Szydło) oraz Wiesława Lewickiego (działacza niemieckiej Polonii).
Do tej pory PKW zarejestrowała 12 kandydatów. Są to: Artur Bartoszewicz (ekonomista), Magdalena Biejat (kandydatka Lewicy), Grzegorz Braun (europoseł wykluczony z Konfederacji), Szymon Hołownia (marszałek Sejmu, kandydat Trzeciej Drogi), Marek Jakubiak (poseł koła Wolni Republikanie), Sławomir Mentzen (kandydat Konfederacji), Karol Nawrocki (prezes IPN, kandydat popierany przez PiS), Joanna Senyszyn (była posłanka SLD, ekonomistka), Rafał Trzaskowski (prezydent Warszawy i kandydat KO), Marek Woch (kandydat Bezpartyjnych Samorządowców), Adrian Zandberg (poseł, kandydat partii Razem) i Maciej Maciak (lider Ruchu Dobrobytu i Pokoju).
Wobec tego PKW pozostały jeszcze trzy zgłoszenia do rozpatrzenia: kandydata Ruchu Naprawy Polski Romualda Starosielca, przedsiębiorcy Pawła Tanajno oraz dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego. Oficjalne kandydowanie w wyborach prezydenckich jest możliwe poprzez zgłoszenie kandydata do Państwowej Komisji Wyborczej i dostarczenie minimum 100 tys. podpisów poparcia pod jego kandydaturą. Wybory prezydenckie odbędą się 18 maja tego roku, a ewentualna druga tura - 1 czerwca.
Zobacz także
Kopacz: zlikwidujemy składki na ZUS i NFZ, wprowadzimy jednolity podatek PIT
2015-09-12, 18:15Likwidację składek na ZUS i NFZ oraz tzw. umów śmieciowych; wprowadzenie jednolitej 10 proc. stawki podatku PIT i minimalnej płacy godzinowej nie mniejszej niż 12 zł zapowiedziała na konwencji programowej PO w Poznaniu premier Ewa… Czytaj dalej »
Na konwencji PSL przedstawiło "jedynki"; wśród nich Jan Bury
2015-09-12, 18:14Na sobotniej konwencji PSL przedstawiło kandydatów zajmujących pierwsze miejsca na listach wyborczych. Jan Bury, który pozostał na 'jedynce' w Rzeszowie, jako jedyny dostał brawa. Czytaj dalej »
Kandydaci Zjednoczonej Lewicy zaprezentowali się w Bydgoszczy
2015-09-12, 17:46'Drużyna marzeń ' - tak o kandydatach do Sejmu RP z listy Zjednoczonej Lewicy w okręgu bydgoskim mówił jej lider Krzysztof Gawkowski. Wszyscy zaprezentowali się na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Zjednoczona Lewica rejestruje listę w okręgu toruńsko-włocławskim
2015-09-10, 12:06Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczonej Lewicy zarejestrował listę w okręgu toruńsko-włocławskim. Otwiera ją wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, drugi jest Maciej Wydrzyński - poseł Twojego Ruchu. Czytaj dalej »
Janusz Zemke o tworzeniu list wyborczych i Romanie Jasiakiewiczu
2015-09-10, 09:52Sojusz Lewicy Demokratycznej podjął decyzję, że na listach mają znaleźć się obecni parlamentarzyści i osoby młode - tak europoseł Janusz Zemke tłumaczył na antenie Polskiego Radia PiK brak zgody lewicy na kandydowanie do Sejmu… Czytaj dalej »
Poseł Dzięcioł wraca do straży miejskiej
2015-09-08, 11:53Janusz Dzięcioł nie będzie startował w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Poseł Platformy Obywatelskiej we Świecia nie znalazł się na liście wśród kandydatów tej partii. Czytaj dalej »
Łukasz Krupa zatwierdzony na listę PO w okręgu bydgoskim
2015-09-03, 18:39Bydgoski poseł Łukasz Krupa będzie startował do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej. Mandat poselski w mijającej kadencji zdobył jako polityk Ruchu Palikota. Był też liderem twojego Ruchu w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Damy radę naprawić Polskę - przekonują politycy Prawa i Sprawiedliwości
2015-09-02, 17:37Bydgoscy posłowie tej partii zapowiadają, że będą zachęcać mieszkańców regionu do działania i głosowania na PiS, bo wspólnie uda im się naprawić to, co do tej pory nie funkcjonowało. Czytaj dalej »
Regionalna inauguracja kampanii wyborczej Zjednoczonej Lewicy
2015-08-31, 08:19Zjednoczona Lewica zainaugurowała kampanię wyborczą w Kujawsko-Pomorskiem. W niedzielę na pl.Wolności w Bydgoszczy pojawili się kandydaci, wśród nich sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski, który otwiera bydgoską listę do … Czytaj dalej »
W 20 okręgach Kujawsko-Pomorskiego ponowne wybory samorządowe
2015-08-21, 11:15Prawie 20 ponownych i uzupełniających wyborów zarządzono w naszym regionie po ubiegłorocznych wyborach samorządowych. Czytaj dalej »