Trzaskowskiemu rośnie poparcie, Mentzen depcze Nawrockiemu po piętach
Gdyby wybory prezydenckie obywały się w najbliższą niedzielę, w I turze kandydat KO Rafał Trzaskowski uzyskałby 38,3 proc., o 5,1 pkt proc. więcej niż pod koniec marca, a popierany przez PiS Karol Nawrocki 20,1 proc. - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.
Ostatnie miejsce na podium, tuż za Nawrockim, zajął kandydat Konfederacji Sławomir Mentzen, na którego chce swój głos oddać 18,8 proc. badanych. Poparcie dla posła jest stabilne, odnotował wzrost o 0,8 pkt proc. - podał PAP za wp.pl.
Daleko poza podium znalazł się marszałek Sejmu Szymon Hołownia z wynikiem 7,1 proc. To jednak wzrost o 2,1 pkt proc. Według sondażu na kolejnych miejscach znaleźli się: kandydatka Lewicy Magdalena Biejat (2,7 proc., spadek o 1,7 pkt proc.), kandydat partii Razem Adrian Zandberg (1,8 proc., wzrost o 0,3 pkt proc.), dziennikarz Krzysztof Stanowski (1,6 proc.) i europoseł Grzegorz Braun (1,1 proc.).
8,5 proc. nie ma jeszcze swojego kandydata.
Na kandydata KO w drugiej turze spośród zdecydowanych wyborców zagłosowałoby 56,1 proc. ankietowanych. Z kolei na popieranego przez PiS prezesa IPN - 33,6 proc. 10,3 proc. się waha.
Badanie United Surveys dla Wirtualnej Polski zostało zrealizowane w dniach 4-6 kwietnia 2025 r. mieszaną metodą CAWI&CATI na reprezentatywnej próbie 1000 osób.(PAP)
Zobacz także
Hasło wyborcze PSL: "Samorząd. Tu zaczyna się Polska"
2014-09-06, 16:10'Samorząd. Tu zaczyna się Polska' - to hasło wyborcze PSL w jesiennych wyborach samorządowych. 'Chcemy, by nadchodząca kadencja była powrotem do korzeni Polski obywatelskiej' - mówił szef partii, wicepremier Janusz Piechociński w… Czytaj dalej »
Nie ma wroga na lewicy, razem mamy szanse pokonać prawicę
2014-09-06, 14:31Nie ma wroga na lewicy; zjednoczeni mamy szanse pokonać prawicę - przekonywał szef SLD Leszek Miller podczas kongresu lewicowych partii i organizacji na Stadionie Narodowym. Czytaj dalej »
Młodzi Socjaldemokraci z zarzutami wobec posła PO
2014-09-05, 15:51Marek Wojtkowski - poseł Platformy Obywatelskiej i kandydat na prezydenta Włocławka, już na starcie kampanii wyborczej popełnił dwa błędy. Czytaj dalej »
SLD w Bydgoszczy apeluje do sztabu Konstantego Dombrowicza o zmianę hasła wyborczego
2014-09-05, 14:26Konstanty Dombrowicz - kandydat w wyborach na prezydenta Bydgoszczy - zaprezentował w czwartek swoje hasło wyborcze, które brzmi: 'Więcej dla Bydgoszczy'. Czytaj dalej »
Konstanty Dombrowicz w walce o urząd prezydenta Bydgoszczy
2014-09-04, 14:02Konstanty Dombrowicz oficjalnie ogłosił, że będzie walczył o fotel prezydenta Bydgoszczy. Podczas konferencji prasowej przedstawił też swój program dla miasta. Czytaj dalej »
Małgorzata Stawicka - niezależna kandydatka na prezydenta Bydgoszczy
2014-09-04, 13:49Małgorzata Stawicka - była członkini zarządu i dyrektor Spółki Wodnej Kapuściska ogłosiła chęć wystartowania w wyborach prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Kandydat PiS na prezydenta Grudziądza
2014-09-03, 20:43O aktualnym stanie przygotowań Prawa i Sprawiedliwości oraz Ruchu dla Grudziądza do zbliżających się wyborów samorządowych rozmawiano w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Kandydat KNP na prezydenta Bydgoszczy
2014-09-03, 20:31Marcin Sypniewski jest kandydatem Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy. Kandydat z wykształcenia jest prawnikiem, prowadzi działalność gospodarczą. Czytaj dalej »
SLD w Toruniu gotowy do wyborów samorządowych
2014-09-01, 16:11Sojusz Lewicy Demokratycznej ma prawie gotowe listy na wybory samorządowe - poinformował w Toruniu wicemarszałek sejmu z SLD Jerzy Wenderlich. Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz kandydatką SLD na prezydenta Bydgoszczy
2014-08-30, 14:14Anna Mackiewicz jest kandydatką SLD na prezydenta Bydgoszczy w nadchodzących wyborach samorządowych. Czytaj dalej »