Rafał Trzaskowski czy Radosław Sikorski? Koalicja Obywatelska rozpoczęła prawybory
W piątek, o godz. 8:00 rozpoczęły się prezydenckie prawybory w Koalicji Obywatelskiej. SMS-owe - i anonimowe - głosowanie potrwa do północy. Wyłoniony kandydat ma zaprezentować swój program 7 grudnia.
„Niezależnie od tego głosowania Koalicja będzie w tych wyborach jak jedna pięść"- napisał dziś rano premier Donald Tusk w mediach społecznościowych.
Kampania prawyborcza toczyła się do ostatniej chwili. Szef dyplomacji Radosław Sikorski podkreślał że jest kandydatem na trudne czasy.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie ukrywał że jest pewny wygranej. Tak mówił rano w radiowej Trójce. - Ja jestem gotowy na każdego kontrkandydata PiS - u. Każdy z nich bierze na siebie pełną odpowiedzialność za niszczenie państwa.
W mediach pojawiają się nieoficjalne doniesienia, że kandydatem PiS -u ma być prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki, ale na giełdzie nazwisk jest też były minister edukacji Przemysław Czarnek.
Eurodeputowany KO, Krzysztof Brejza nie chciał zdradzić na kogo zagłosuje. Podkreślał jednak w Polskim Radiu 24, że pomysł prawyborów się sprawdził. - Prawybory były strzałem w dziesiątkę, bo to przecież Jarosław Kaczyński obiecywał prawybory w PiS-ie, a ostatecznie wyszło szydło z worka.
Uprawnionych do głosowania jest ponad 25 tysięcy członków partii wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej. Wyłoniony kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski zaprezentuje swój program wyborczy 7 grudnia na Śląsku.
Zobacz także
„Sześć gwarancji lepszej Polski”. Polska 2050 przedstawia postulaty w Toruniu
2023-07-06, 14:11Wzrost nakładów na edukację czy rodzinny PIT - to niektóre propozycje Polski 2050 Szymona Hołowni. - Chcemy Polski gospodarnej - podkreślił toruński działacz ugrupowania Marcin Skonieczka. Czytaj dalej »
Wybory parlamentarne i referendum jednego dnia? Premier potwierdza, że są takie plany
2023-07-03, 15:31- Mogę potwierdzić, że planujemy wybory parlamentarne i referendum ws. relokacji migrantów w tym samym czasie, także po to, by koszty były niższe; przeprowadzenie ich osobno to dodatkowe koszty - powiedział w poniedziałek premier… Czytaj dalej »
Zjednoczona Prawica w regionie: z miłości do Polski walczymy o trzecią kadencję
2023-06-26, 19:09- Idziemy wygrać trzecią kadencję, bo ta trzecia kadencja rządów Zjednoczonej Prawicy jest niezwykle Polsce potrzebna - mówiła poseł Joanna Borowiak. W poniedziałek (26 czerwca) w różnych miejscowościach regionu odbyły się briefingi… Czytaj dalej »
Program Konfederacji: „proste i niskie podatki”, „mieszkania tańsze o 30 proc.”, „rozbicie monopolu NFZ”
2023-06-24, 17:11„Proste i niskie podatki”, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, „skuteczna polityka unijna”, „mieszkania tańsze o 30 proc.” oraz „rozbicie monopolu NFZ” - to niektóre z propozycji programowych Konfederacji, które w sobotę… Czytaj dalej »
Szymon Hołownia rozmawiał z mieszkańcami Torunia. „Nikt nie będzie wierzył w obietnice”
2023-06-23, 06:48Szymon Hołownia odbył wizytę w Toruniu. Lider Polski 2050 przyjechał na spotkanie z sympatykami. Odniósł się do bieżących wydarzeń w kraju. m.in. powrotu Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Mówił też o przedwyborczych obietnicach… Czytaj dalej »
Krzysztof Gawkowski: Gdyby wygrała Platforma, to ktoś musi jej pilnować [Rozmowa dnia]
2023-06-21, 09:41- Lewica będzie w parlamencie, bo Lewica jest potrzebna - mówił w „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK szef Klubu Parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. Jak wskazał, gdyby to Platforma Obywatelska zwyciężyła w wyborach, Lewica… Czytaj dalej »
Premier Morawiecki: „Do władzy nie mogą wrócić nieudacznicy, partacze, lenie i cwaniacy”
2023-06-11, 23:21- Nigdy w 1000-letniej historii Polska nie była tak bliska poziomu najbogatszych krajów. Nie dajmy się zepchnąć z tej drogi - mówił Morawiecki na niedzielnym spotkaniu z mieszkańcami w Łochowie. - Polska ma być najlepszym miejscem… Czytaj dalej »
Poseł Kwiatkowski: Szykuje się lato z wysoką temperaturą życia politycznego
2023-06-05, 18:29- Po niedzielnym marszu w Warszawie widać, że jest jedna główna siła opozycyjna - powiedział na konferencji w Toruniu poseł Robert Kwiatkowski z koła Lewicy Demokratycznej. Czytaj dalej »
Radni PiS o inwestycjach rządowych w Bydgoszczy. „Takiego wsparcia dotąd nie było”
2023-06-04, 17:54Inwestycje w zdrowie, kulturę, drogi i rodzinę. Radni Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy przedstawili w niedzielę inwestycje, jakie w mieście wspiera rząd i działania, jakie podejmuje wobec Polaków. Czytaj dalej »
Nieskazitelny z charakteru, nie za młody, nie za stary. Ławnik sądowy poszukiwany!
2023-05-29, 18:29W Kujawsko-Pomorskiem rozpoczyna się nabór kandydatów na ławników sądowych. Kadencja obecnych ławników upływa wraz z końcem 2023 roku, rady gmin muszą więc wybrać nowy skład na kadencję 2024-2027. W Bydgoszczy Rada Miasta powinna… Czytaj dalej »