New York Times: Prezydent Biden może wycofać się z wyborów i zaproponować inną kandydatkę
Prezydent Joe Biden zaczął powoli akceptować myśl, że może nie być w stanie wygrać wyborów 5 listopada i być może będzie zmuszony wycofać się z wyścigu - podał w czwartek dziennik „New York Times", cytując kilka osób z bliskiego otoczenia prezydenta.
Jedna z tych osób, cytowana przez „NYT", powiedziała, że nie będzie żadną niespodzianką, jeśli wkrótce Joe Biden ogłosi, że wycofuje się w wyścigu i zaproponuje, by kandydatką Partii Demokratycznej została jego zastępczyni, wiceprezydentka Kamala Harris.
Jak informuje w czwartek dziennik „Washington Post", powołując się na swoje źródła w Partii Demokratycznej, była spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała niektórym Demokratom w Kongresie, że jej zdaniem można dość szybko przekonać prezydenta Joe Bidena do wycofania się z wyścigu o fotel prezydencki. Pelosi powiedziała im - pisze „WP" - że według niej Biden jest już bliski podjęcia decyzji o rezygnacji ze swojej kandydatury na urząd prezydenta.
Axios podał wcześniej w czwartek, że kilku czołowych Demokratów powiedziało prywatnie portalowi, że „rosnąca presja liderów w Kongresie i bliskich przyjaciół przekonają prezydenta Bidena do decyzji o wycofaniu się z wyścigu o prezydenturę, nawet w ten weekend". Liderzy partii twierdzą, że jeśli Biden pozostanie kandydatem partii, może się to zakończyć przytłaczającym zwycięstwem Donalda Trumpa i „wymazaniem jego dorobku", a według Axios „presja na Bidena doszła do nieznośnych poziomów".
Tymczasem sztab wyborczy prezydenta Joe Bidena wciąż utrzymuje, że prezydent „nie waha się" i „podjął swoją decyzję" o pozostaniu w wyścigu. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby zapewnił tymczasem, że mimo zdiagnozowanej w środę infekcji Covid-19 prezydent Biden spotka się w przyszłym tygodniu z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.
Zobacz także
Grzegorz Roszak, kandydat na prezydenta Inowrocławia, przedstawił swój program wyborczy
2014-10-16, 20:29Równomierny rozwój wszystkich osiedli, konsultacje z mieszkańcami w sprawie inwestycji z budżetu partycypacyjnego i stworzenie większych szans dla młodych. Czytaj dalej »
SLD proponuje debatę kontrkandydatom do Sejmiku Województwa
2014-10-16, 14:50Debatę poświęconą wizji rozwoju Bydgoszczy, w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020, proponują kandydujący do Sejmiku Województwa Elżbieta Krzyżanowska i Grzegorz Gruszka. Czytaj dalej »
Wyborcze zapowiedzi Michała Zaleskiego
2014-10-16, 14:11Budowa osiedlowych centrów spędzania wolnego czasu oraz linii tramwajowej w kierunku osiedla „Jar”, wspieranie przedsiębiorców i uboższych torunian poprzez budowę kolejnych mieszkań socjalnych - to część zapowiedzi programu wyborczego… Czytaj dalej »
Konstanty Dombrowicz o pomysłach dla Fordonu
2014-10-16, 13:39- Czas, by Fordon przestał być wielką sypialnią, a zaczął tętnić życiem - podkreśla Konstanty Dombrowicz. Niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy spotkał się z dziennikarzami w fordońskiej galerii handlowej i mówił o pomysłach… Czytaj dalej »
Informacje dla pełnomocników komitetów wyborczych
2014-10-16, 10:54Polskie Radio PiK przyjmuje od uprawnionych komitetów wyborczych wnioski o przydział nieodpłatnego czasu antenowego na rozpowszechnianie audycji wyborczych w ramach kampanii przed zarządzonymi na dzień 16 listopada 2014 r. wyborami s… Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza PO we Włocławku
2014-10-15, 19:02We Włocławku Platforma Obywatelska oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą do samorządu. Czytaj dalej »
Marek Gralik, kandydat na prezydenta Bydgoszczy o edukacji
2014-10-15, 15:45Marek Gralik, kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy zdradził swoje pomysły na edukację w mieście. Czytaj dalej »
"Metropolia Bydgoska" o redukcji korków w mieście
2014-10-15, 14:25Jak zmniejszyć korki w Bydgoszczy? Jak w godzinach szczytu skrócić przejazd z Fordonu na Osową Górę z półtorej godziny do 30 minut? Stowarzyszenie 'Metropolia Bydgoska' proponuje włączenie pociągów do systemu komunikacji miejs… Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski ponownie pyta o włocławskie przetargi
2014-10-14, 16:40Kandydat na prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej, Marek Wojtkowski, ponownie pyta, jak to się dzieje, że przetargi na największe inwestycje drogowe w mieście wygrywają firmy, z którymi związani są partyjni koledzy… Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz proponuje zmiany w bydgoskiej oświacie
2014-10-14, 13:08Sporo zmian w oświacie zaproponowała Anna Mackiewicz, kandydatka na prezydenta Bydgoszczy z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD. Czytaj dalej »