Prezydent Duda: W PE potrzebujemy posłów, którzy będą dbali o interes Polski
– Nie wierzcie państwo w bajeczki, które niektórzy opowiadają, że w PE reprezentuje się „jakąś Europę”. Nie. Tam każdy poseł reprezentuje swój kraj, a kto tego nie robi, jest po prostu naiwny – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Zaapelował o udział w wyborach do europarlamentu.
Podczas spotkania z przedstawicielami społeczności lokalnej w Przedeczu (Wielkopolskie) Duda podkreślił, że potrzebujemy w Parlamencie Europejskim posłów, którzy będą dbali o interesy Polski.
Europoseł ma zabiegać o interesy Polski
– Byłem posłem do Parlamentu Europejskiego. Nie wierzcie państwo w bajeczki, które niektórzy opowiadają, że tam się reprezentuje jakąś Europę. Nie, tam każdy poseł reprezentuje swój kraj, a kto tego nie robi, jest po prostu naiwny. I w gruncie rzeczy nie realizuje interesów swoich wyborców, ponieważ wszyscy inni reprezentują swoich wyborców, swoje narody i swoje kraje. I dbają o ich interesy. I tak samo my potrzebujemy posłów, którzy o nasze interesy będą tam dbali i to jest fundamentalnie ważne – podkreślił prezydent.
Duda zaznaczył, że w europarlamencie musimy mieć „silną reprezentację”. – Ludzi odpowiedzialnych, ludzi, którzy chcą pracować, ludzi, którzy chcą zabiegać, którzy chcą po prostu za tymi interesami chodzić. Za polskimi interesami, to jest fundamentalnie najważniejsze – zaznaczył.
Prezydent wspomniał w tym kontekście o wielu latach swojej współpracy z obecnym sekretarzem stanu w KPRP, Wojciechem Kolarskim – obecnie ubiegającym się o mandat europosła. – Przez ostatnie 9 lat (Kolarski – przyp.) realizuje ze mną polskie interesy, także na arenie międzynarodowej. Zna się na tym. Wie, co to znaczy polski interes i umie to robić i jest profesjonalistą. Chciałbym, żeby służył dalej Rzeczypospolitej i nam wszystkim, którzy w niej mieszkamy, bo dla mnie to jest najważniejsze – powiedział prezydent.
„Proszę, żebyście dobrze dla Polski wybrali”
Duda zachęcał również do pójścia na wybory do PE, a także na zaplanowane na przyszły rok wybory prezydenckie. Podkreślił, że zależy mu na jak najwyższej frekwencji. – Proszę, żebyście poszli na wybory prezydenckie. I proszę, żebyście dobrze dla Polski wybrali. Ogromnie mi na tym zależy, niech frekwencja będzie jak najwyższa, niech nowo wybrany prezydent ma poczucie, że ma mandat, bo to jest bardzo ważne. Bardzo proszę, żeby na te wybory iść – te, które będą wkrótce, czyli do Parlamentu Europejskiego i potem na wybory prezydenckie – powiedział.
W trakcie swojego wystąpienia prezydent złożył także życzenia wszystkim osobom, które pracują dla swojej społeczności lokalnej, w samorządach wszystkich szczebli. 27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego.
Zobacz także
Sejmik województwa: Koalicja Obywatelska bez zmian, spore zdobycze PiS
2018-10-23, 20:44W wyniku wyborów do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego PiS zwiększył o 4 liczbę radnych - pomimo zmniejszenia ich ogólnej liczby z 33 do 30. Tak samo liczebny, jak w poprzedniej kadencji klub będzie miała Koalicja Obywatelska… Czytaj dalej »
Nowa koalicja w grudziądzkiej radzie miasta
2018-10-23, 18:00Koalicja Obywatelska i Sojusz Obywatelski Grudziądz będą tworzyć nową koalicję w nowej radzie miasta. W opozycji pozostanie Prawo i Sprawiedliwość. Czytaj dalej »
Jarosław Chmielewski apeluje o poparcie jego kandydatury
2018-10-23, 17:00Jarosław Chmielewski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Włocławka, zwołał konferencję prasową i zaapelował do włocławian, głosujących na kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury wyborów, by 4 listopada oddali… Czytaj dalej »
Michał Krzemkowski o marszałku Piotrze Całbeckim
2018-10-23, 16:00Marszałek Całbecki dobrej woli wobec Bydgoszczy nie wykazywał - mówi radny województwa z PiS Michał Krzemkowski. W ten sposób komentuje słowa Piotra Całbeckiego, że jest on gotowy ponownie objąć stanowisko marszałka. Czytaj dalej »
Piotr Całbecki jest gotowy ponownie objąć stanowisko marszałka
2018-10-23, 15:00W wyborach do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego zdobył rekordową liczbę 68,5 tys.głosów. Podczas spotkania z dziennikarzami mówił, że jeśli otrzyma propozycję objęcia funkcji marszałka województwa, nie odmówi. Czytaj dalej »
Ryszard Brejza i popierająca go koalicja wygrała wybory w Inowrocławiu
2018-10-23, 14:00Prezydent zdobył prawie 60% głosów, a koalicja 16 mandatów w 23. osobowej radzie. Oprócz nich radnymi zostało jeszcze 7. kandydatów Zjednoczonej Prawicy. Czytaj dalej »
Nowa Rada Miasta w Bydgoszczy
2018-10-23, 13:00Weterani i nowe twarze - znamy już skład bydgoskiej rady miasta kolejnej kadencji. Wiadomo, że 16 z 31 mandatów przypadło Koalicji Obywatelskiej, co pozwoli rządzić jej samodzielnie. 11 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, a… Czytaj dalej »
prof. Janusz Golinowski o wyborach samorządowych
2018-10-23, 10:58Prof. Janusz Golinowski, politolog z UKW w Bydgoszczy, analizując wyniki ostatnich wyborów, zwrócił uwagę na rolę lokalnej prasy w kształtowaniu opinii publicznej. Jego zdaniem bez zbudowania alternatywnej prasy lokalnej prawica nie… Czytaj dalej »
Nowy skład Rady Miasta w Toruniu
2018-10-23, 10:12W wyborach do 25-osobowej rady miasta Torunia 10 mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, a 8 kandydaci komitetu prezydenta Michała Zaleskiego, który będzie rządził miastem przez kolejne 5 lat. Do rady miasta weszło także 6 przedstawicieli… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2018-10-23, 06:00Gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK we wtorek był politolog, prof. Janusz Golinowski z UKW w Bydgoszczy, z którym podsumowaliśmy kampanię samorządową w regionie oraz wyniki wyborów. Porozmawialiśmy także o perspektywach otwierających… Czytaj dalej »