Prezydent Duda: W PE potrzebujemy posłów, którzy będą dbali o interes Polski
– Nie wierzcie państwo w bajeczki, które niektórzy opowiadają, że w PE reprezentuje się „jakąś Europę”. Nie. Tam każdy poseł reprezentuje swój kraj, a kto tego nie robi, jest po prostu naiwny – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Zaapelował o udział w wyborach do europarlamentu.
Podczas spotkania z przedstawicielami społeczności lokalnej w Przedeczu (Wielkopolskie) Duda podkreślił, że potrzebujemy w Parlamencie Europejskim posłów, którzy będą dbali o interesy Polski.
Europoseł ma zabiegać o interesy Polski
– Byłem posłem do Parlamentu Europejskiego. Nie wierzcie państwo w bajeczki, które niektórzy opowiadają, że tam się reprezentuje jakąś Europę. Nie, tam każdy poseł reprezentuje swój kraj, a kto tego nie robi, jest po prostu naiwny. I w gruncie rzeczy nie realizuje interesów swoich wyborców, ponieważ wszyscy inni reprezentują swoich wyborców, swoje narody i swoje kraje. I dbają o ich interesy. I tak samo my potrzebujemy posłów, którzy o nasze interesy będą tam dbali i to jest fundamentalnie ważne – podkreślił prezydent.
Duda zaznaczył, że w europarlamencie musimy mieć „silną reprezentację”. – Ludzi odpowiedzialnych, ludzi, którzy chcą pracować, ludzi, którzy chcą zabiegać, którzy chcą po prostu za tymi interesami chodzić. Za polskimi interesami, to jest fundamentalnie najważniejsze – zaznaczył.
Prezydent wspomniał w tym kontekście o wielu latach swojej współpracy z obecnym sekretarzem stanu w KPRP, Wojciechem Kolarskim – obecnie ubiegającym się o mandat europosła. – Przez ostatnie 9 lat (Kolarski – przyp.) realizuje ze mną polskie interesy, także na arenie międzynarodowej. Zna się na tym. Wie, co to znaczy polski interes i umie to robić i jest profesjonalistą. Chciałbym, żeby służył dalej Rzeczypospolitej i nam wszystkim, którzy w niej mieszkamy, bo dla mnie to jest najważniejsze – powiedział prezydent.
„Proszę, żebyście dobrze dla Polski wybrali”
Duda zachęcał również do pójścia na wybory do PE, a także na zaplanowane na przyszły rok wybory prezydenckie. Podkreślił, że zależy mu na jak najwyższej frekwencji. – Proszę, żebyście poszli na wybory prezydenckie. I proszę, żebyście dobrze dla Polski wybrali. Ogromnie mi na tym zależy, niech frekwencja będzie jak najwyższa, niech nowo wybrany prezydent ma poczucie, że ma mandat, bo to jest bardzo ważne. Bardzo proszę, żeby na te wybory iść – te, które będą wkrótce, czyli do Parlamentu Europejskiego i potem na wybory prezydenckie – powiedział.
W trakcie swojego wystąpienia prezydent złożył także życzenia wszystkim osobom, które pracują dla swojej społeczności lokalnej, w samorządach wszystkich szczebli. 27 maja przypada Dzień Samorządu Terytorialnego.
Zobacz także
Przedstawiciel Lewicy: - Majątek powinni ujawniać małżonkowie. Nie ich dzieci
2019-09-12, 11:12- Ustawa o jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych powinna być zawężona i nie powinna dotyczyć chociażby dzieci tych osób - stwierdził gość Rozmowy dnia PR PiK, Krzysztof Gawkowski - jedynka na liście… Czytaj dalej »
Lewica w Bydgoszczy: Nasz pakiet zdrowotny uleczy polską służbę zdrowia
2019-09-11, 19:32Leki za 5 złotych, zmniejszenie kolejek do lekarzy specjalistów i zwiększenie nakładów na polską służbę zdrowia - to wszystko deklaruje po wygranych wyborach Lewica. Czytaj dalej »
Kandydaci PiS do Senatu z okręgu toruńsko-włocławskiego łączą siły
2019-09-11, 18:48- Chcemy wspierać turystykę regionu, ochotnicze straże pożarne i modernizację wiejskich świetlic - mówił kandydat PiS z okręgu nr 11, wiceprezydent Torunia Zbigniew Rasielewski. Czytaj dalej »
Wsparcie dla niepełnosprawnych i seniorów. Pomysły senatora i byłej posłanki
2019-09-11, 17:35Senator Andrzej Kobiak chce aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych. Była posłanka Iwona Kozłowska - lepszej opieki państwa nad seniorami. Politycy zorganizowali dzisiaj wspólną konferencję prasową. Czytaj dalej »
Konfederacja przedstawia kandydatów do Sejmu z powiatu nakielskiego
2019-09-11, 15:57Z listy Konfederacji z powiatu nakielskiego startuje czterech kandydatów: Luiza Kubacka, Mateusz Stachowiak, Dominik Kalinowski i Małgorzata Łusiak. Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak: - Nie ma stanowczej reakcji, ani sprostowania ze strony posła
2019-09-11, 11:03Gość porannej Rozmowy Dnia PR PiK podkreślał, że jeśli ujawnione zeznania się potwierdzą, to może znaczyć, że w Inowrocławiu odkryta została nie tylko afera hejterska, ale i finansowanie działalności politycznej z pieniędzy… Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak pyta posła Brejzę o pieniądze na kampanię wyborczą
2019-09-10, 19:35Ireneusz Stachowiak, kandydat do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim, domaga się od posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy publicznej odpowiedzi czy jego kampania była finansowana z pieniędzy pochodzącymi… Czytaj dalej »
PKW: w wyborach do Sejmu w całym kraju karta jednostronicowa
2019-09-10, 08:41Uchwałę w tej sprawie podjęła w poniedziałek PKW - poinformowała PAP szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. Czytaj dalej »
Wiceminister Michałek: Gdy PiS wygra wybory, wszyscy będą zarabiać więcej
2019-09-09, 14:16'Hattrick Kaczyńskiego' był głównym tematem konferencji prasowej, zorganizowanej przez Iwonę Michałek w Grudziądzu. Wiceminister edukacji obiecała, że po wygranych wyborach prawie wszyscy będziemy zarabiać więcej. Czytaj dalej »
#HatTrickKaczyńskiego: wyższe płace, emerytury, równe dopłaty dla rolników
2019-09-07, 15:27Wyższe płace, podwójna trzynasta emerytura, równe dopłaty dla rolników - to #HatTrickKaczyńskiego, który został w sobotę zaprezentowany w Lublinie przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Czytaj dalej »