Prezydent Duda i liderzy partii szykują się do rozmów o nowym rządzie. Grafik już jest
We wtorek (24 października) w Pałacu Prezydenckim rozpoczną się konsultacje dotyczące tworzenia nowego rządu. Przez dwa dni prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał na ten temat z przedstawicielami wszystkich ugrupowań, które wprowadziły posłów do Sejmu.
Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka powiedziała w TVP Info, że Andrzej Duda będzie pytał polityków między innymi o kwestie personalne. – Bardzo ważnym elementem tych spotkań będą również kwestie merytoryczne. Chodzi o politykę zagraniczną, inwestycje, obronność, bezpieczeństwo, a także kwestie prawne – dodała Małgorzata Paprocka.
Spotkania odbędą się w kolejności zgodnej z wynikami, osiągniętymi przez poszczególne komitety w wyborach parlamentarnych. O godzinie 12:00 zostały zaplanowane rozmowy z przedstawicielami Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, a o 14:00 – z KKW Koalicja Obywatelska. Z kolei w środę prezydent Andrzej Duda spotka się o 11:00 z przedstawicielami KKW Trzecia Droga, o 13:00 z KW Nowa Lewica i o 15:00 z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.
Zobacz także
Maciej Glamowski powalczy o stanowisko prezydenta Grudziądza
2018-09-18, 07:00Miejski radny Maciej Glamowski ze Stowarzyszenia Obywatelski Grudziądz kandydatem Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej na prezydenta Grudziądza. Informację przekazał dziennikarzom Sławomir Neumann przewodniczący klubu parlamentarnego… Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak jest zbulwersowany działaniem inowrocławskiego ratusza
2018-09-18, 06:00Ireneusz Stachowiak, kandydat na prezydenta Inowrocławia twierdzi, że kancelaria prawna obsługująca sprawę 'afery fakturowej' w miejscowym ratuszu, sama wystawia urzędowi nieprawidłowe faktury. Czytaj dalej »
Zjednoczona Prawica chce mieć większość w sejmiku województwa
2018-09-17, 12:14Zjednoczona Prawica zaprezentowała liderów list do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego z okręgów nr 3, 4 i 6. Wśród kandydatów są m.in. dotychczasowi radni Marek Hildebrandt, Wojciech Jaranowski i Przemysław Przybylski. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska: Trzeba oddłużyć Toruń
2018-09-17, 10:44Irena Paczkowska - kandydatka na prezydenta Torunia z Ruchu Kukiz'15, zwróciła uwagę, że Toruń jest wśród pięciu najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Trzeba to zmienić - podkreślała w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska w Toruniu przedstawia swój program i kandydatów
2018-09-15, 16:49Konwencją wyborczą rozpoczęła toruńską kampanię Koalicja Obywatelska. W kinie Tumult na Rynku Nowomiejskim ogłoszono listy kandydatów do rady miasta oraz zaprezentowano program wyborczy. Czytaj dalej »
PiS prezentuje kandydatów na radnych Bydgoszczy
2018-09-15, 15:15Liderzy okręgu bydgoskiego Prawa i Sprawiedliwości przedstawili kandydatów na radnych Rady Miasta. Na listach wyborczych PiS-u w sześciu okręgach znalazły się 43 osoby. Czytaj dalej »
Radny Krzemkowski chce zmienić siatkę połączeń kolejowych w regionie
2018-09-14, 22:00Zmianę siatki połączeń kolejowych postuluje radny Sejmiku Województwa Michał Krzemkowski. Polityk Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że szczególnie Bydgoszcz i Włocławek są poszkodowane względem Torunia. Czytaj dalej »
Dyrektorzy bydgoskich szpitali uniwersyteckich w obronie posła Latosa
2018-09-14, 19:06- Zaangażowanie i wsparcie posła Latosa przyczynia się do rozwoju bydgoskich szpitali - oświadczają w przesłanym do mediów piśmie dyrektorzy dwóch lecznic w Bydgoszczy. Chodzi o Szpital Uniwersytecki im. Biziela oraz Szpital Uniwersytecki… Czytaj dalej »
Kolejny dzień kampanii wyborczej w Bydgoszczy
2018-09-13, 21:15Kampania wyborcza trwa. Politycy z Bydgoszczy przedstawili dziś kolejne pomysły na rozwój miasta. Nie obyło się bez zaskoczenia. Niezależny radny Bogdan Dzakanowski wycofał się z walki o fotel prezydenta Bydgoszczy, z kolei kandydujący… Czytaj dalej »
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej na radnych w Bydgoszczy
2018-09-13, 19:15Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna jako pierwszy zgłosił w siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej listy kandydatów do bydgoskiej Rady Miasta. Czytaj dalej »