Kulminacyjny punkt kampanii wyborczej PiS. Wieczorny wiec w Sandomierzu
– Lista nr 4, która nam przypadła w losowaniu, to lista Polski suwerennej, niepodległej, rozwijającej się, Polski demokratycznej, Polski równości obywateli, pomyślności i szans dla wszystkich. Warto dać takiej Polsce szansę - podkreślił w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Kulminacyjnym punktem kampanii PiS był w piątek wieczorny wiec w Sandomierzu z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, marszałek Sejmu Elżbiety Witek, premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MON Mariusza Błaszczaka, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i szefa kampanii PiS, europosła Joachima Brudzińskiego, rzecznika PiS Rafała Bochenka oraz europosłanki Beaty Szydło.
Kaczyński mówił do zgromadzonych na sandomierskim rynku, że PiS nie zgodzi się na euro, ani na nic, „co podważy naszą niepodległość". Bo, jak wyjaśnił, część uprawnień oddaliśmy Unii Europejskiej". – Ale to wszystko. Nic więcej – dodał.
– Jesteśmy w Unii, chcemy być w Unii, ale w Unii, gdzie są państwa suwerenne, jesteśmy państwem suwerennym – powiedział lider PiS. – Nasza formacja nie pozwoli na to, żeby się to zmieniło, a tamci są gotowi na wszystko, aby tylko tutaj dalej móc robić to, co robili przez osiem lat" - dodał. Zdaniem Kaczyńskiego, to co robili, to jeszcze się okaże, bo bardzo niewiele z tego jeszcze do końca wiemy, bo nawet film „Reset" wszystkiego nie pokazał.
– To wybór zupełnie podstawowy. Idźcie na wybory, weźcie udział w referendum, bo to bardzo ważna sprawa: cztery razy nie, pamiętajcie, innych namawiajcie do tego ze wszystkich sił – podkreślił.
Kaczyński powiedział, że „lista numer 4, która nam przypadła w losowaniu, to lista Polski suwerennej, niepodległej, rozwijającej się, Polski demokratycznej, Polski równości obywateli, pomyślności dla wszystkich i szans dla wszystkich". – Warto dać takiej Polsce szansę. Dzisiaj wszystko zależy od obywateli naszego kraju. Wierzę, że ten wybór będzie wyborem dobrej, mocnej przyszłości Polski – zaznaczył.
Zobacz także
Kosma Złotowski we Włocławku
2014-04-14, 15:49Kosma Złotowski, kandydat nr 1 na liście Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu odwiedził Włocławek. Czytaj dalej »
KNP zarejestrował listę kandydatów do PE
2014-04-09, 15:21- Startujemy w wyborach do europarlamentu, żeby mówić głośno o słabych stronach Unii Europejskiej - deklarują przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy. Czytaj dalej »
Europa Plus Twój Ruch w Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy
2014-04-07, 14:21Pierwsze komitety wyborcze zgłaszają się do Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Działacze Polski Razem Jarosława Gowina zgłosili do rejestracji listę kandydatów do PE
2014-04-07, 10:17Zebrali ponad 14 tys. podpisów i jako pierwsi zgłosili do rejestracji listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Jacek Rostowski w Grudziądzu
2014-03-31, 13:58Jacek Rostowski były wicepremier, minister finansów przyjechał do Grudziądza. Wizyta w tym mieście to etap jego kampanii do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
"Ruch Narodowy" walczy o miejsce w Parlamencie Europejskim
2014-03-26, 18:45'Radykalna zmiana' - z takim hasłem do eurowyborów idzie 'Ruch Narodowy', ogłosił w Toruniu Robert Winnicki - członek Rady Decyzyjnej tego ugrupowania. Czytaj dalej »
Jan Vincent-Rostowski odmienia Bydgoszcz przez przypadki
2014-03-25, 09:57Podczas porannej 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK Magda Jasińska wraca z Janem Vincent-Rostowskim do sprawy głośnego błędu językowego. Czytaj dalej »
Zwiefka szefem kampanii PO do PE, Rostowski „jedynką” na Pomorzu i Kujawach
2014-03-13, 19:01Szefem kampanii Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie Tadeusz Zwiefka. Były wicepremier i minister finansów będzie liderem kujawsko-pomorskiej listy. Takie są ustalenia Zarządu PO. Czytaj dalej »
Kazimiera Szczuka zabiegała o poparcie we Włocławku
2014-03-12, 15:33Kazimiera Szczuka 'jedynka' na liście wyborczej do Europarlamentu ugrupowań Europa+ i Twój Ruch odwiedziła Włocławek. Czytaj dalej »
Otylia Jędrzejczak wystartuje w wyborach do europarlamentu
2014-03-10, 21:02Otylia Jędrzejczak znalazła się na kujawsko - pomorskiej liście kandydatów Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Rada Regionu PO zaakceptowała 10-osobową listę. Czytaj dalej »