Jarosław Kaczyński: Nasza polityka zmierza do tego, żeby Polak był z siebie dumny
- W Polsce przez lata uprawiano pedagogikę wstydu i mikromanię narodową; myśmy to odwrócili; nasza polityka zmierza do tego, bo Polacy mieli poczucie wartości własnej historii - mówił w niedzielę w Jasionce pod Rzeszowem prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Kaczyński mówił na spotkaniu w Jasionce pod Rzeszowem, że rządzący wszystkimi krajami Europy dążą do umacniania świadomości swojego narodu. Zarzucił, że w Polsce przez lata uprawiano „pedagogikę wstydu i mikromanię narodową". - Wielu ludzi z tamtej strony mówi wprost, że oni się wstydzą tego, że są Polakami, a nawet słyszę czasami, że mają obrzydzenie do polskości. To niech idą do diabła - podkreślił prezes PiS. - Myśmy to odwrócili. My w szkole chcemy młodych Polaków uczyć patriotyzmu - zaznaczył. - My w polityce kulturalnej uruchomiliśmy siły, które przedtem nie były w stanie działać, bo nie było dla nich żadnych środków, jeśli ktoś chciał się zaangażować z motywów patriotycznych, religijnych, czy judymowskich, starointeligenckich - powiedział Kaczyński, wskazując, że podczas rządów PiS powstało wiele instytucji, które wspierają działanie tych osób.
Prezes PiS przypomniał także, że niedawno otwarto Muzeum Historii Polski. - Robimy największą politykę kulturalną w czasie całych naszych dziejów. Politykę, która zmierza do tego, by Polacy mieli poczucie wartości własnej historii, wartości własnego narodu, swojej własnej wartości. Żeby Polak był z siebie dumny - dodał.
Zobacz także
Ręczne liczenie głosów w Świeciu, Chełmnie i Grudziądzu
2014-11-19, 13:36Zamieszanie z awarią systemu Państwowej Komisji Wyborczej wpłynął również na pracę komisji wyborczych w naszym regionie. Czytaj dalej »
W Toruniu znany już podział sił w miejskim samorządzie
2014-11-19, 12:01Prawa i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska mają po 7 radnych w Radzie Miasta Torunia - podała oficjalnie Miejska Komisja Wyborcza w Toruniu. Czytaj dalej »
PiS złoży wniosek o ponowne przeliczenie głosów w Bydgoszczy
2014-11-19, 10:40Prawo i Sprawiedliwość chce ponownego przeliczenia głosów w wyborach prezydenta Bydgoszczy. Według już oficjalnych wyników, pierwszą turę wygrał aktualny prezydent Rafał Bruski z PO. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski z PO i Andrzej Pałucki (SLD Lewica Razem) zmierzą się w drugiej turze wyborów
2014-11-18, 20:44Poseł Marek Wojtkowski (PO) i urzędujący prezydent Włocławka Andrzej Pałucki (SLD Lewica Razem) zmierzą się w drugiej turze wyborów - wynika z protokołu Miejskiej Komisji Wyborczej. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy PO i PiS zwyciężyły w wyborach do rady miasta - mają po 12 mandatów
2014-11-18, 17:37W wyborach do Rady Miasta Bydgoszczy zwyciężyły ex aequo PO oraz PiS, które zdobyły po 12 mandatów - wynika z nieoficjalnych jeszcze danych po zliczeniu przez miejską komisję wyborczą wszystkich protokołów. Czytaj dalej »
Tadeusz Pogoda po raz 7. będzie burmistrzem Świecia nad Wisłą
2014-11-18, 17:18Burmistrz Świecia Tadeusz Pogoda może ze spokojem przystąpić do realizacji planów dotyczących miasta, bowiem po raz 7 wygrał wybory na stanowisko burmistrza. Czytaj dalej »
Andrzej Pałucki gotów na koalicję z każdym ugrupowaniem
2014-11-18, 17:07Włocławska lewica jest gotowa na koalicję z każdym, kto zgodzi się na realizowanie racjonalnego programu rozwoju miasta. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: 4 mandaty dla PO z okręgu toruńsko-chełmińskiego do sejmiku
2014-11-18, 16:104 na 6 mandatów w wyborach do samorządu wojewódzkiego w okręgu toruńsko-chełmińskim zdobyła Platforma Obywatelska. To na razie wynik nieoficjalny. Czytaj dalej »
Rada Miejska Włocławka w nowej kadencji
2014-11-18, 15:35Zwycięzcą w wyborach do włocławskiej Rady Miejskiej zostało Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie wprowadzi 10 swoich radnych. Czytaj dalej »
Wciąż nie ma oficjalnych wyników niedzielnych wyborów samorządowych w Kujawsko-Pomorskiem
2014-11-18, 15:31Wadliwe funkcjonowanie systemu informatycznego, z którym od zakończenia niedzielnych wyborów samorządowych boryka się Państwowa Komisja Wyborcza, przedłużyło pracę członków obwodowych komisji wyborczych - także w Kujawsko-Pom… Czytaj dalej »