Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Wielka mobilizacja na ostatniej prostej
Od godziny 13:00 w katowickim „Spodku" trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.
Niedzielne wydarzenie zapowiadał Jarosław Kaczyński, podczas spotkania w Pruszkowie.. - Przed nami kilkanaście dni ciężkiej pracy, ale przypominam - i to jest obowiązek każdego, kto chce naprawdę naszego zwycięstwa - konwencja w Katowicach. Tam musimy być. Po tej konwencji jeszcze więcej siły, jeszcze więcej energii i w niedzielę, 15 października, w imieniny Jadwigi - bo akurat moja śp. mama była Jadwigą - otwieramy szampana i może nie tylko - powiedział prezes PiS.
Podczas konwencji w „Spodku" występują czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości: prezes partii, wicepremier Jarosław Kaczyński i wiceprezes, premier Mateusz Morawiecki.
Jak ocenił rzecznik PiS Rafał Bochenek, zaplanowane na jesień wybory będą najważniejsze po 1989 roku. - Wyruszamy na ostatnią prostą kampanii parlamentarnej do historycznego zwycięstwa 15 października - powiedział. - To tutaj poczujemy bijące serce Polski - Polski uśmiechniętej pozytywnej i przede wszystkim przygotowanej do realizacji konkretnego Planu Dla Polski - dodał.
Rzecznik rządu Piotr Müller pytany w TVP1, co PiS zaprezentuje podczas niedzielnej konwencji, odparł: - Ostatnia prosta. My sprawy programowe już zaprezentowaliśmy, w związku z tym nie spodziewajmy się tam typowo kwestii programowych. One będą podsumowane. Natomiast jest to typowa konwencja mobilizacyjna dla naszych struktur, dla całej partii, naszych sympatyków w całej Polsce.
Opozycja także przygotowała swoje zgromadzenie. W niedzielę 1 października ulicami Warszawy przejdzie organizowany przez Koalicję Obywatelską „Marsz Miliona Serc". Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 na Rondzie Dmowskiego, następnie przejdzie ulicami Marszałkowską, Świętokrzyską, Jana Pawła II, a zakończy się na Rondzie Radosława.
Na oficjalnej stronie Platformy Obywatelskiej do udziału w marszu zaprasza przewodniczący PO Donald Tusk.
Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.
Zobacz także
Janusz Zemke doradcą Biedronia. „Zadaje dużo pytań, jestem do dyspozycji"
2020-02-18, 11:02- Sprawy bezpieczeństwa państwa to nie problem jednej czy innej partii, ale całego kraju - mówił w Polskim Radiu PiK Janusz Zemke. Polityk został doradcą do spraw bezpieczeństwa Roberta Biedronia. Czytaj dalej »
Prezes PiS: Andrzej Duda to kandydat marzeń. Inauguracyjna konwencja wyborcza
2020-02-15, 13:27- Andrzej Duda na fotelu prezydenta gwarantuje odwagę, zrównoważenie i zdrowy rozsadek - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas inauguracyjnej konwencji wyborczej ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzej Dudy. Czytaj dalej »
Janusz Zemke będzie doradcą Roberta Biedronia. „Ekspert od polityki bezpieczeństwa"
2020-02-15, 09:18- Były wiceszef MON Janusz Zemke będzie moim doradcą ds. bezpieczeństwa - powiedział kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. Zemke zostanie ogłoszony doradcą kandydata Lewicy podczas sobotniej konwencji Biedronia w Świdnicy… Czytaj dalej »
Ekipa Hołowni: Cichocki - szefem sztabu, Kobosko - pełnomocnikiem wyborczym
2020-02-14, 18:14Jacek Cichocki - były szef MSWiA - pokieruje sztabem wyborczym Szymona Hołowni, a pełnomocnikiem wyborczym będzie dziennikarz Michał Kobosko. Czytaj dalej »
Hasło Kidawy-Błońskiej: „Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość”
2020-02-14, 15:15„Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość” - to zaprezentowane hasło wyborcze kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Stoimy na starcie najważniejszej kampanii wyborczej od 30 lat - podkreślił szef kampanii wyborczej… Czytaj dalej »
PKW zarejestrowała cztery komitety wyborcze: A. Dudy, M. Kidawy-Błońskiej, Sz. Hołowni i R. Biedronia
2020-02-13, 19:45Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowana kolejne cztery komitety wyborcze: prezydenta Andrzeja Dudy, kandydatki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydata Lewicy Roberta Biedronia oraz publicysty Szymona Hołowni - poinformował rzecznik… Czytaj dalej »
Marszałek Elżbieta Witek podała termin wyborów prezydenckich
2020-02-05, 12:34Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę, 10 maja - ogłosiła w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Zgodnie z przepisami II tura wyborów - jeśli będzie konieczna - odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 24 maja. Czytaj dalej »
Kosiniak-Kamysz: lepiej dla Polski, by prezydent był z innego obozu niż rząd
2020-02-01, 19:12Dużo lepiej będzie dla Polski, jak rząd będzie miał kontrolę ze strony prezydenta, który nie pochodzi z tego samego obozu politycznego - uważa lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat ludowców w tegorocznych wyborach prezy… Czytaj dalej »
Kandydaci na szefa PO: najważniejsze wybory prezydenckie
2020-01-25, 17:25Najważniejszym zadaniem nowego przewodniczącego PO będzie doprowadzenie do zwycięstwa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - mówili w sobotę kandydaci na szefa Platformy i obecny lider PO. Partie wodzowskie powinny zazdrościć nam sobotniego… Czytaj dalej »
Robert Biedroń: Miastom takim jak Włocławek potrzebne jest wsparcie rządu
2020-01-23, 20:15Kandydat Lewicy na prezydenta RP Robert Biedroń spotkał się z mieszkańcami Włocławka. Mówił między innymi o tym, że miastom średniej wielkości, które dużo straciły na transformacji, potrzebne jest wsparcie rządu. Czytaj dalej »