Hołownia i Kosiniak-Kamysz zaprezentowali kandydatów Trzeciej Drogi do Sejmu
Lider Polski 2050 Hołownia oraz prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosili we wtorek w Warszawie kandydatów Trzeciej Drogi do Sejmu. – Wierzę, że Trzecia Droga zmieni naszą politykę, że po 15 października stworzymy najlepszy rząd RP w jej historii; odsuniemy od władzy szkodników z PiS-u – mówił szef Stronnictwa.
– 15 października rozegramy bardzo ważny mecz o przyszłość Polski. Polska 2050 wystawi na ten mecz wspaniałą drużynę. Reprezentacja Polski 2050 to zupełnie nowe rozdanie kart w polskiej polityce, to ludzie, którzy nie idą do polityki, by wywracać jakieś stoliki, ale by stolik polskiej polityki posprzątać – podkreślił Szymon Hołownia. – Chcemy zastąpić to, co do tej pory niszczyło, tym, co buduje – dodał.
Wśród kandydatów Polski 2050 do Sejmu z list Trzeciej Drogi wymienił Martę Cienkowską, która – jak mówił – od zera zbudowała swoją firmę i otrzyma miejsce nr 2 w okręgu płockim. Jak dodał, z listy Trzeciej Drogi wystartuje też jego zastępczyni Agnieszka Buczyńska, która otrzyma pierwsze miejsce w okręgu gdańskim i Rafał Kasprzyk, inżynier, ekonomista, maratończyk. Poinformował, że Adam Rudawski, b. prezes Radia Szczecin będzie „dwójką” w okręgu szczecińskim, a pierwsze miejsce na liście w Poznaniu dostanie Ewa Schaedler.
„Jak nie my, to kto?”
Lider ludowców podkreślił, że wartości Trzeciej Drogi podzielają wszyscy Polacy, bo to zamiłowanie do tradycji, ale także patrzenie do przodu i „budowanie Polski na miarę XXI wieku”. – Jak nie my, to kto? Jak nie Trzecia Droga, to rządy PiS-u i Konfederacji. Najpiękniejsze miejsce w tych wyborach to jest zajęcie trzeciego miejsca, to prowadzi do prawdziwego zwycięstwa, to my będziemy wtedy decydować o tym, w którym kierunku idzie Polska – mówił Kosiniak-Kamysz.
– Głęboko wierzę, że Trzecia Droga zmieni naszą politykę, naszą rzeczywistość, a po 15 października stworzymy najlepszy rząd Rzeczpospolitej Polskiej w jej historii. Odsuniemy od władzy szkodników z PiS-u, odsuniemy tych, którzy podzielili Polaków. Przywrócimy wspólnotę narodową. Postawimy na Polskę gospodarną, nie będziemy nikomu podcinać skrzydeł – podkreślił prezes PSL. – PSL ma już swoje doświadczenie. Mieliśmy okazję czasem zmieniać Polskę na lepszą, wprowadzać Polskę do Unii, do NATO, w najlepszy sposób pozyskać budżet europejski – dodał.
– Dzisiaj stoimy przed kolejną historyczną szansą zbudowania Polski na miarę XXI wieku, tak żeby nasze dzieci chciały tutaj dorastać, żeby przedsiębiorcy mogli rozwinąć swój biznes, a nie byli uciemiężeni a rolnicy wreszcie byli traktowani równoprawnie, a Polska zdrowa żywność była towarem eksportowym, żeby edukacja stanowiła podstawę a praca była godziwie wynagradzana. Po to startujemy w tych wyborach, po to połączyliśmy siły – zadeklarował.
„Najlepsza możliwa drużyna”
Jak dodał, Trzecia Droga skompletowała „najlepszą możliwą drużynę”. Wymienił niektórych liderów list, którzy są działaczami PSL: Władysława Teofila Bartoszewskiego, Marka Biernackiego, Jacka Protasiewicza, Piotra Zgorzelskiego, Krzysztofa Hetmana, Marka Sawickiego, Urszulę Pasławską, Urszulę Nowogórską, Bożenę Żelazowską, Dariusza Klimczaka, Stefana Krajewskiego.
Zaapelował o oddanie głosu w wyborach na kandydatów Polski 2050 i PSL-u. – Zrobimy wszystko, żeby 15 października zwyciężyła Polska na fundamentach prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, na wartościach, które są w nas, bo PSL jest w każdym z nas – powiedział Kosiniak-Kamysz.
Zobacz także
Otylia Jędrzejczak zamierza lobbować na rzecz sportu i turystyki w Kujawsko-Pomorskiem
2014-04-17, 11:52Włocławek, ale również cały region może zarabiać na bazie, jaką stanowią sanatoria, szlaki turystyczne oraz obiekty sportowe - uważa Otylia Jędrzejczak, kandydatka Platformy Obywatelskiej do Europarlamentu. Czytaj dalej »
Minął termin zgłaszania list kandydatów do PE; losowanie numerów list - 25 kwietnia
2014-04-16, 07:41O północy minął termin zgłaszania list kandydatów na europosłów; ostateczną liczbę zarejestrowanych list PKW poda w ciągu najbliższych dni. 25 kwietnia odbędzie się losowanie numerów list wyborczych. Czytaj dalej »
Toruńscy działacze SLD o 15-leciu partii i wyborach do PE
2014-04-15, 17:47Zawsze byliśmy blisko mieszkańców przekonywali na Rynku Staromiejskim w Toruniu miejscy radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej w 15-lecie założenia partii. Czytaj dalej »
Kosma Złotowski we Włocławku
2014-04-14, 15:49Kosma Złotowski, kandydat nr 1 na liście Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu odwiedził Włocławek. Czytaj dalej »
KNP zarejestrował listę kandydatów do PE
2014-04-09, 15:21- Startujemy w wyborach do europarlamentu, żeby mówić głośno o słabych stronach Unii Europejskiej - deklarują przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy. Czytaj dalej »
Europa Plus Twój Ruch w Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy
2014-04-07, 14:21Pierwsze komitety wyborcze zgłaszają się do Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Działacze Polski Razem Jarosława Gowina zgłosili do rejestracji listę kandydatów do PE
2014-04-07, 10:17Zebrali ponad 14 tys. podpisów i jako pierwsi zgłosili do rejestracji listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Jacek Rostowski w Grudziądzu
2014-03-31, 13:58Jacek Rostowski były wicepremier, minister finansów przyjechał do Grudziądza. Wizyta w tym mieście to etap jego kampanii do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
"Ruch Narodowy" walczy o miejsce w Parlamencie Europejskim
2014-03-26, 18:45'Radykalna zmiana' - z takim hasłem do eurowyborów idzie 'Ruch Narodowy', ogłosił w Toruniu Robert Winnicki - członek Rady Decyzyjnej tego ugrupowania. Czytaj dalej »
Jan Vincent-Rostowski odmienia Bydgoszcz przez przypadki
2014-03-25, 09:57Podczas porannej 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK Magda Jasińska wraca z Janem Vincent-Rostowskim do sprawy głośnego błędu językowego. Czytaj dalej »