Prawo i Sprawiedliwość prezentuje swoje hasło na wybory. Na co postawili?
- Hasło wyborcze Prawa i Sprawiedliwości to „Bezpieczna Przyszłość Polaków" - poinformował w piątek wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Czynimy wszystko, i to skutecznie, by to bezpieczeństwo stale rosło - powiedział.
Prezesowi PiS towarzyszyli podczas prezentacji hasła: marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wiceprezesi PiS - premier Mateusz Morawiecki i szef MON Mariusz Błaszczak oraz europosłanka PiS, była premier Beata Szydło. - Co to znaczy bezpieczna? Otóż jest wiele rodzajów bezpieczeństwa, o tych najważniejszych wspomnę. Pierwsze bezpieczeństwo, dziś szczególnie aktualna sprawa, to bezpieczeństwo militarne, które chroni nas przed atakiem zbrojnym - mówił Jarosław Kaczyński. - My czynimy wszystko - i to czynimy skutecznie - by to bezpieczeństwo stale rosło. Przede wszystkim rozbudowujemy w sposób dotąd niespotykany w naszym kraju, ale niespotykany także w powojennej Europie, naszą armię.
Jak dodał, w celu zapewnienia bezpieczeństwa militarnego naszego kraju Polska armia w krótkim czasie ma osiągnąć pozycję najsilniejszej lądowej armii na kontynencie. - To jest podstawowa przesłanka bezpieczeństwa, bo jeśli chodzi o sojusze, które oczywiście też są bezwzględnie potrzebne i które w każdym wymiarze podtrzymujemy, szczególnie sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, ale pamiętamy o tym, że bronieni przez sojuszników są tylko ci, którzy sami się bronią - podkreślił.
Prezes PiS ocenił, że gdyby Ukraina „bardzo szybko się załamała" to dziś w związku z tym zaistniałby problem dyplomatyczny, ale samej Ukrainy „już by nie było". Dodał, że własna siła militarna oraz sojusze są sprawami ściśle ze sobą związanymi. - Nasz cel jest prosty - odstraszyć. Doprowadzić do takiej sytuacji, w której nasz ewentualny przeciwnik będzie wiedział, że atak na Polskę nie ma żadnego militarnego ani politycznego sensu - zaznaczył prezes PiS.
Zobacz także
Poparcie dla Konstantego Dombrowicza
2014-11-27, 16:17Obok niektórych działaczy SLD niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy w niedzielę może liczyć na głos organizacji prawicowych. Czytaj dalej »
Dombrowicz komentuje decyzję Sądu Apelacyjnego w Gdańsku
2014-11-27, 13:20Nie ma podstaw do uwzględnienia zażalenia - uznał Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalając wniosek Komitetu Wyborczego Konstantego Dombrowicza na postanowienie bydgoskiego sądu. Czytaj dalej »
Ryszard Brejza ma poparcie marszałka województwa przed II turą wyborów na prezydenta
2014-11-27, 13:10Ubiegający się o reelekcję prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ma przed drugą turą wyborów poparcie marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Czytaj dalej »
Andrzej Pałucki wytacza proces wyborczy Markowi Wojtkowskiemu
2014-11-27, 12:56Kandydaci na fotel prezydenta Włocławka spotkają się w sądzie. Urzędujący prezydent, Andrzej Pałucki z SLD, wytoczył swojemu konkurentowi proces w trybie wyborczym. Czytaj dalej »
Koalicja pokonanych wspiera kandydata PO na prezydenta Włoclawka
2014-11-24, 16:25Kandydaci na urząd prezydenta Włocławka, którzy odpadli w pierwszej turze, zawiązali koalicję i poparli Marka Wojtkowskiego z Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Zapadła decyzja sądu w procesie wyborczym Dombrowicz kontra Bruski
2014-11-24, 16:15Bydgoski sąd w trybie wyborczym zajął się sprawą, którą kandydatowi na prezydenta Bydgoszczy, Rafałowi Bruskiemu, wytoczył Komitet Wyborczy Konstantego Dombrowicza. Czytaj dalej »
KNP w Toruniu krytykuje przeprowadzenie wyborów samorządowych
2014-11-24, 13:48Toruński Kongres Nowej Prawicy krytykuje przeprowadzenie wyborów samorządowych i zapowiada złożenie protestu wyborczego. Czytaj dalej »
Protest ws. wyborów samorządowych w Toruniu
2014-11-23, 17:04Duża liczba nieważnych głosów i niespodziewanie wysoki wynik Polskiego Stronnictwa Ludowego zastanawiają część prawicowych środowisk, które zorganizowały manifestację przed Delegaturą Krajowego Biura Wyborczego w Toruniu. Czytaj dalej »
Piotrowska, Zemke i Zwiefka popierają Rafała Bruskiego
2014-11-23, 14:12Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska i europoslowie: Tadeusz Zwiefka z PO i Janusz Zemke z SLD popierają Rafała Bruskiego - kandydata PO na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
PO wygrała wybory do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego
2014-11-20, 15:25PO zdobyła 14 mandatów w 33-osobowym sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego - ogłosiła w czwartek Wojewódzka Komisja Wyborcza w Toruniu. Czytaj dalej »