Przepisy powinny się zmienić, żeby rady mogły skuteczniej działać
- To zabijanie aktywności obywatelskiej - alarmują członkowie rad osiedlowych w Toruniu. Oczekują takich zmian w ordynacji wyborczej, które ułatwią powoływanie rad oraz będą sprzyjać pracy społeczników na rzecz mieszkańców.
- Prosiliśmy o zmianę ordynacji, która umożliwi utworzenie się wszystkim rad okręgu. Mówimy o sytuacjach, kiedy jest problem z uzbieraniem 100 - 150 osób konkretnego dnia, o konkretnej godzinie. Mówimy o odbieraniu szansy na zagłosowanie wielu osobom. W sytuacjach, gdy za pierwszym razem nie pojawi się 100 czy 150 osób, jak mamy zdobyć 300 podpisów wnioskujących o kolejne wybory? Żyjemy w czasach, kiedy aktywność mieszkańców nie jest duża i władze miasta powinny ją wspierać. Nasz apel do przewodniczącego Rady Miasta jest z głosem frustracji, wołania o pomoc. Nie tylko nie otrzymujemy wsparcia ze strony władz i wielu radnych, ale też często jesteśmy traktowani jako przeciwnicy i opozycja - mówi Justyna Kardasz, przewodnicząca rady okręgu Chełmińskie Przedmieście.
Na wtorek (09.02.) zaplanowano posiedzenie rady ds. rad okręgów. W planie jest między innymi rozpatrzenie nowych wniosków składanych podczas konsultacji.
Więcej w materiale Michała Zaręby.
Zobacz także
Tomasz Latos podsumował kampanię wyborczą
2018-10-19, 20:40- To była trudna i brudna kampania - mówił o atakach pod swoim adresem kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos. Polityk podsumowując kampanię zadeklarował jednak otwartość. Czytaj dalej »
Rafał Bruski podsumował kampanię wyborczą
2018-10-19, 20:19Ubiegający się o reelekcję prezydent Bydgoszczy podsumował kampanię wyborczą.- To są bardzo ważne wybory - mówił Rafał Bruski. Czytaj dalej »
Blok wyborczy "Postaw na Włocławek" zakończył kampanię wyborczą
2018-10-19, 19:43Blok wyborczy 'Postaw na Włocławek' oficjalnie zakończył kampanię wyborczą. Lider komitetu i kandydat na prezydenta, Jacek Kuźniewicz, jest przekonany o sukcesie. Czytaj dalej »
Paweł Skutecki z Kukiz'15 podsumowuje kampanię i zachęca do udziału w wyborach
2018-10-19, 19:13Komitet ugrupowania Kukiz '15 z Bydgoszczy podsumował kampanię. Walczący o prezydencki fotel poseł Paweł Skutecki oraz kandydaci do Rady Miasta i Sejmiku Województwa mówili o swoich spotkaniach z bydgoszczanami, a także zachęcali… Czytaj dalej »
Posłowie PiS Król i Kozanecka: wygrana Bruskiego oznacza sprowadzenie do Bydgoszczy imigrantów
2018-10-19, 18:26Posłowie Piotr Król i Ewa Kozanecka twierdzą, że ponowny wybór Rafała Bruskiego na prezydenta Bydgoszczy oznacza sprowadzenie do miasta imigrantów. Czytaj dalej »
Minister Przedsiębiorczości i Technologii poparła w Toruniu kandydatów Porozumienia
2018-10-19, 17:18Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz poparła dziś w Toruniu kandydatów Porozumienia do Rady Miasta i Powiatu oraz Sejmiku Województwa. Podkreślała też, jak ważne są niedzielne wybory samorządowe. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska w Bydgoszczy krytykuje kampanię Prawa i Sprawiedliwości
2018-10-19, 16:07Koalicja Obywatelska w Bydgoszczy podsumowała kampanię wyborczą konkurenta Rafała Bruskiego do fotela prezydenta miasta - Tomasza Latosa z Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski wierzy, że przejdzie do drugiej tury wyborów
2018-10-19, 14:49Marcin Sypniewski, kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta, celuje w drugą turę wyborów. Wierzy, że będzie w niej rywalizować z obecnym gospodarzem Bydgoszczy, Rafałem Bruskim. Czytaj dalej »
Prezydent Michał Zaleski: Walczymy, by powstrzymać falę smogu
2018-10-19, 10:56- Walkę o czystsze powietrze zapowiada ubiegający się o reelekcję prezydent Torunia Michał Zaleski. Jak zapowiedział w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK, miasto zlikwidowało do tej pory około połowy starych palenisk, chce także kupić… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2018-10-19, 06:00- Walkę o czystsze powietrze zapowiada ubiegający się o reelekcję prezydent Torunia Michał Zaleski. Jak zapowiedział w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK, miasto zlikwidowało do tej pory około połowy starych palenisk, chce także kupić… Czytaj dalej »