Tymczasowy wójt w gminie Warlubie. Do czasu nowych wyborów
Anna Ośko pełni funkcję wójta gminy Warlubie. Tak zdecydował premier po tym, jak wygasł mandat poprzedniego wójta, który został skazany prawomocnym wyrokiem.
Anna Ośko pracowała już w Urzędzie Gminy w Warlubiu. Po konflikcie z ostatnim wójtem przeniosła się do gminy Dragacz, teraz wróciła. Od czego zacznie swoje urzędowanie?
- Przegląd inwestycji, zakończenie inwestycji, sprawy organizacyjne, sprawdzenie spraw sądowych, których jest dość dużo, a budżet jest do przygotowana, więc na pewno muszę zweryfikować i przejrzeć jakie były plany na nowy rok i co jeszcze pozostało - mówi nowa wójt gminy Warlubie.
- Jest także sprawa mieszkańców PKP, którzy nie mają żadnych umów najmu. Umowa z PKP jest rozwiązana, więc to jest na pewno naglący temat - dodaje Anna Ośko.
Anna Ośko zastąpiła Krzysztofa M. który został skazany przez sąd na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu za działanie na szkodę gminy i poświadczanie nieprawdy. Otrzymał też 5-letni zakaz sprawowania stanowisk publicznych. Przedterminowe wybory wójta Warlubia mają się odbyć 20 grudnia.
Anna Ośko była urzędniczką w gminie Dragacz. Odpowiadała za pozyskiwanie środków europejskich. Działa również w Stowarzyszeniu Niezależnych Mieszkańców dla Gminy Warlubie. W ostatnich wyborach samorządowych ubiegała się o urząd wójta Warlubia. W 2011 r. pełniła funkcję sekretarza gminy Warlubie.
O przekazanie Annie Ośko obowiązków wójta gminy Warlubie wnioskował do premiera wojewoda kujawsko-pomorski.
Zobacz także
Wyborczy program kandydatów Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke
2014-04-17, 18:00'Nowa Prawica - Wolna Europa' - pod takim hasłem Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W Toruniu przedstawiono kandydatów z kujawsko-pomorskiej listy tej partii. Czytaj dalej »
Otylia Jędrzejczak zamierza lobbować na rzecz sportu i turystyki w Kujawsko-Pomorskiem
2014-04-17, 11:52Włocławek, ale również cały region może zarabiać na bazie, jaką stanowią sanatoria, szlaki turystyczne oraz obiekty sportowe - uważa Otylia Jędrzejczak, kandydatka Platformy Obywatelskiej do Europarlamentu. Czytaj dalej »
Minął termin zgłaszania list kandydatów do PE; losowanie numerów list - 25 kwietnia
2014-04-16, 07:41O północy minął termin zgłaszania list kandydatów na europosłów; ostateczną liczbę zarejestrowanych list PKW poda w ciągu najbliższych dni. 25 kwietnia odbędzie się losowanie numerów list wyborczych. Czytaj dalej »
Toruńscy działacze SLD o 15-leciu partii i wyborach do PE
2014-04-15, 17:47Zawsze byliśmy blisko mieszkańców przekonywali na Rynku Staromiejskim w Toruniu miejscy radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej w 15-lecie założenia partii. Czytaj dalej »
Kosma Złotowski we Włocławku
2014-04-14, 15:49Kosma Złotowski, kandydat nr 1 na liście Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu odwiedził Włocławek. Czytaj dalej »
KNP zarejestrował listę kandydatów do PE
2014-04-09, 15:21- Startujemy w wyborach do europarlamentu, żeby mówić głośno o słabych stronach Unii Europejskiej - deklarują przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy. Czytaj dalej »
Europa Plus Twój Ruch w Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy
2014-04-07, 14:21Pierwsze komitety wyborcze zgłaszają się do Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Działacze Polski Razem Jarosława Gowina zgłosili do rejestracji listę kandydatów do PE
2014-04-07, 10:17Zebrali ponad 14 tys. podpisów i jako pierwsi zgłosili do rejestracji listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Jacek Rostowski w Grudziądzu
2014-03-31, 13:58Jacek Rostowski były wicepremier, minister finansów przyjechał do Grudziądza. Wizyta w tym mieście to etap jego kampanii do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
"Ruch Narodowy" walczy o miejsce w Parlamencie Europejskim
2014-03-26, 18:45'Radykalna zmiana' - z takim hasłem do eurowyborów idzie 'Ruch Narodowy', ogłosił w Toruniu Robert Winnicki - członek Rady Decyzyjnej tego ugrupowania. Czytaj dalej »