Powyborcze komentarze polityków PiS oraz PO
Zwycięstwo Andrzeja Dudy gwarantuje na najbliższe lata polityczny spokój, zyskanie w tak krótkim czasie tak ogromnego poparcia przez Rafała Trzaskowskiego jest fenomenalne - oceniają wyniki wyborów posłowie z różnych stron politycznej sceny.
Zwycięstwo Andrzeja Dudy gwarantuje na najbliższe lata polityczny spokój, który w obliczu kryzysu związanego między innymi z epidemią koronawirusa w światowej gospodarce jest Polsce bardzo potrzeby - w taki sposób wynik wyborczy komentuje poseł PiS Zbigniew Girzyński.
Zdaniem posła PiS do sukcesu Andrzeja Dudy przyczynił się lekceważący stosunek opozycji do mieszkańców małych miejscowości.
- Nawet w tych mniejszych ośrodkach, gdzie frekwencja rzeczywiście zawsze bywała niższa, ludzie pomyśleli sobie jednak, że mają dokładnie takie same prawo do decydowania o Polsce jak ja, jak pan Boniek, jak ktokolwiek inny i nie można sobie w ten sposób z nich drwić. Myślę, że ta troska o zwykłych ludzi, bez względu na to jak im się w życiu powiodło, czy mieszkają w większym czy w mniejszym mieście, jest czymś, co sprawiło i sprawia od wielu, wielu wyborów - bo to są któreś już wybory z rzędu wygrane przez obóz Prawa i Sprawiedliwości - że ten sukces jest - ocenia poseł Girzyński.
Zbigniew Girzyński zwraca jednak uwagę na fakt, że od Andrzeja Dudy odwrócili się młodzi ludzie i Zjednoczona Prawica powinna pracować nad przekazem i lepszą komunikacją z przedstawicielami młodego pokolenia.
Zdobywając poparcie 10 mln Polaków w tak krótkim czasie Rafał Trzaskowski dokonał rzeczy fenomenalnej ocenia poseł PO Arkadiusz Myrcha. Wskazuje też na ogromne podziały społeczne, które trzeba zakopywać.
- To jest fantastyczne wynik i uważam, że to jest ten fundament, na którym będzie budowana polityka na najbliższe lata. Widzieliśmy i słyszeliśmy to wielokrotnie podczas tej kampanii, że Polacy oczekują zmiany - zmiany polityki, sposobu jej prowadzenia, chcą zakopania sporów. Takim wynikiem pocieszenia jest znakomity wynik Rafała Trzaskowskiego w województwie kujawsko-pomorskim, a w szczególności w moim rodzinnym Toruniu - powiedział Arkadiusz Myrcha.
Kujawsko-pomorskie to jedno z dziewięciu województw, gdzie zwyciężył Rafał Trzaskowski. W Toruniu kandydat Koalicji Obywatelskiej pokonał Andrzeja Dudę stosunkiem głosów 63,11 proc. do 36,89 proc.
Zobacz także
Prezydent Emmanuel Macron rozwiązuje parlament i ogłasza nowe wybory
2024-06-09, 23:00Prezydent Francji poinformował w niedzielę, że rozwiązuje Zgromadzenie Narodowe i wyznacza przedterminowe wybory parlamentarne; pierwsza tura odbędzie się 30 czerwca, a druga tura - 7 lipca. Czytaj dalej »
Exit poll Ipsos: Koalicja Obywatelska wygrywa eurowybory i zdobywa 21 mandatów!
2024-06-09, 21:07Koalicja Obywatelska zdobyła 21 mandatów w Parlamencie Europejskim, PiS - 19, Konfederacja - sześć, Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) - cztery, a Lewica - trzy - wynika z badania exit poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP. Czytaj dalej »
Nowe dane o frekwencji. Okręg obejmujący kujawsko-pomorskie ma najniższą w kraju
2024-06-09, 19:43Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego na godz. 17:00 wyniosła 28,2 proc. - przekazał szef PKW Sylwester Marciniak. Jak dodał, oznacza to, że do godz. 21:00 swój głos oddać może jeszcze ponad 20 mln osób. Czytaj dalej »
Do godz. 12:00 Toruń z najwyższą frekwencję w kraju! Był też incydent w regionie
2024-06-09, 14:00Frekwencja w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego na godz. 12:00 wyniosła 11,66 procent - podał podczas konferencji prasowej szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. Jest niższa, niż o tej porze w wyborach pięć… Czytaj dalej »
Mieszkańcy regionu głosują i zachęcają, by wziąć dowód i przyjść! „To nasz obowiązek”
2024-06-09, 13:12Mieszkańcy województwa wybierają posłów do europarlamentu. - Z frekwencją na pewno słabiej, niż w wyborach parlamentarnych - oceniają członkowie jednej z komisji w Inowrocławiu. I zachęcają, by wziąć udział w głosowaniu. Czytaj dalej »
Czas na wybory do Parlamentu Europejskiego. W regionie jest prawie dwa tysiące komisji
2024-06-09, 07:00W niedzielę (9 czerwca) wybory do Parlamentu Europejskiego. Wskażemy naszych reprezentantów w Brukseli i Strasburgu. W całej Polsce wybierzemy 53 europosłów. Kujawsko-pomorskiemu mogą przypaść nawet trzy mandaty, ale o tym, ile ostatecznie… Czytaj dalej »
„Bezpieczeństwo przede wszystkim”. Postulaty Trzeciej Drogi w wyborach do Europarlamentu
2024-06-07, 17:11Polscy rolnicy z równymi szansami w Europie, Europa inwestuje w zdrowie, Europa cyfrowo konkurencyjna - to niektóre gwarancje Trzeciej Drogi w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
Krzysztof Szczucki podsumowuje kampanię. „Żeby polski głos w UE był słuchany”
2024-06-07, 10:38- Jeśli zostanę wybrany, będę wdrażał zgłaszane przez mieszkańców propozycje - deklaruje poseł Krzysztof Szczucki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu. Podczas konferencji w Toruniu podsumował kampanię. - Jako prawnik… Czytaj dalej »
Wielu nie ma dowodu, a już głosowało. Uczniowie na lekcji dobrych nawyków i dorosłości
2024-06-07, 07:55Była komisja, karty wyborcze i urna. A uczniowie głosowali, choć w wielu przypadkach nie byli pełnoletni. W 18 szkołach naszego województwa Stowarzyszenie Młodzi dla Kujawsko-Pomorskiego przeprowadziło projekt Symulacji Wyborów. Uczniowie… Czytaj dalej »
Wybory do PE - Kosma Złotowski: Nowy rząd nie wsparł wpisania Bydgoszczy do sieci TNT-T
2024-06-06, 21:18Kosma Złotowski (PiS), który ubiega się o ponowny wybór na europosła, powiedział w czwartek, że skandalem jest brak wsparcia nowego rządu dla wpisania Bydgoszczy jako węzła transeuropejskiej sieci transportowej TNT-T. Zaznaczył… Czytaj dalej »