PO w Toruniu: Niesamowita mobilizacja tych, którzy chcą innej prezydentury [wideo]
- Nie wiemy kto wygra wybory. Dopiero pewnie w poniedziałek wieczorem PKW ogłosi, kto będzie prezydentem – mówili podczas wieczoru wyborczego działacze PO z Torunia.
50,4 procent poparcia dla Andrzeja Dudy, 49,6 dla Rafała Trzaskowskiego 49,6 procent - wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos. Pracownia poinformowała, że na podstawie tego badania nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Wyniki skomentowali poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz i marszałek województwa Piotr Całbecki.
- Nie wiemy, kto wygra wybory, Badania expit polll posiadały do tej pory do 2 proc. błędu. Poza tym nie ma w nich głosów z zagranicy, a to prawie 400 tys. osób. Dopiero jutro wieczorem PKW ogłosi pewnie, kto wygrał wybory – komentował poseł Lenz.
- Chcę przede wszystkim pogratulować Rafałowi Trzaskowskiemu. Przeszedł jak meteor w tej kampanii. Zwiększył swoje poparcie z 30 do 50 proc. - mówił marszałek Piotr Całbecki. - Jest to niesamowita mobilizacja tych, którzy spodziewają się innej prezydentury. Kimkolwiek będzie nowy prezydent, musi na nowo otworzyć drzwi pałacu i zacząć współpracować z narodem.
Działacze PO z Torunia podczas wieczoru wyborczego/wideo: Michał Zaręba
Zobacz także
Paweł Gulewski: Torunianie przeprowadzili rewolucję w postrzeganiu wyborów [Rozmowa Dnia]
2024-04-10, 09:53- Radziłbym sztabowcom pana prezydenta, żeby nie wpędzali go w gorsze tarapaty niż te, w których jest obecnie - mówił w „Rozmowie Dnia” w PR PiK Paweł Gulewski - kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia, który w pierwszej… Czytaj dalej »
Koalicja KO-Lewica we Włocławku. Współpracowników poszukuje Krzysztof Kukucki
2024-04-09, 21:24W niedzielnych wyborach samorządowych spory sukces we Włocławku odniosła Lewica. Utworzy drugi co do wielkości klub w Radzie Miasta. Natomiast lider włocławskiej Lewicy, Krzysztof Kukucki, zdecydowanie wygrał pierwszą turę wyborów… Czytaj dalej »
PKW: W całym kraju PiS zdobyło 239 mandatów do sejmików, KO – 210 mandatów, a TD – 80
2024-04-09, 21:04W skali kraju w wyborach do sejmików PiS zdobył 239 mandatów, KO - 210, Trzecia Droga - 80, Lewica - 8, a Konfederacja i BS - 6. Obecna koalicja rządowa, jeśli zawrze porozumienie w sejmikach, ma szansę rządzić w 11. PiS ma samodzielną… Czytaj dalej »
Działacze KO w Inowrocławiu szukają koalicjanta: Są siły, z którymi chętnie rozmawiamy
2024-04-09, 20:31Kandydat na prezydenta Inowrocławia Wojciech Piniewski przedstawił nowych radnych z Koalicji Obywatelskiej. Przypomnijmy, do Rady Miejskiej Inowrocławia KO zdobyła 11 mandatów. Obecnie trwają rozmowy koalicyjne. Czytaj dalej »
„Chcemy realizować swój program”. Bydgoska Prawica podsumowała kampanię
2024-04-09, 18:05Marzenia o ambitnym, rozwijającym się mieście nie umierają, a projekt Bydgoskiej Prawicy będzie kontynuowany - tak Łukasz Schreiber podsumował dziś minioną kampanię wyborczą. Czytaj dalej »
PKW przedstawiło pełne dane wyborów samorządowych. Druga tura w blisko 800 miejscach
2024-04-09, 16:03W głosowaniu 7 kwietnia wybrano 1728 wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Do drugiej tury dojdzie w 748 miastach i gminach - podała we wtorek Państwowa Komisja Wyborcza, przedstawiając pełne, zbiorcze wyniki tych wyborów. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska wygrywa w toruńskiej Radzie Miasta. Radni dziękują mieszkańcom
2024-04-09, 15:3615 mandatów w 25-osobowej Radzie Miasta Torunia zdobyli radni Koalicji Obywatelskiej. To oznacza samodzielną większość. Czytaj dalej »
Maciej Eckardt: Druga tura w Toruniu to największa sensacja tych wyborów [Rozmowa Dnia]
2024-04-09, 08:58- Drugie miejsce Michała Zaleskiego w pierwszej turze wyborów i druga tura w Toruniu to nie tylko niespodzianka, ale wręcz sensacja niedzielnego głosowania - uważa Maciej Eckardt, były wicemarszałek województwa, zajmujący się aktualnie… Czytaj dalej »
Wybory do sejmików w skali kraju: PiS - 34,27 proc., KO - 30,59 proc., Trzecia Droga - 14,25 proc.
2024-04-09, 08:00W poniedziałek późnym wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała na swojej stronie dane ze 100 proc. obwodów do głosowania w wyborach do sejmików województw. Czytaj dalej »
Większość mandatów bierze KO. Skład sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego [lista]
2024-04-08, 21:07W skali kraju wybory do sejmików województw wygrało Prawo i Sprawiedliwość przed Koalicją Obywatelską. W naszym regionie kolejność jest odwrotna, a i różnica między jednym a drugim ugrupowaniem (co przekłada się na liczbę mandatów)… Czytaj dalej »