Szymon Hołownia w Bydgoszczy: Ruszymy z impetem, po drodze zrobimy mnóstwo dobra
Około 200 bydgoszczan przyszło na Plac Wolności porozmawiać z Szymonem Hołownią. Były kandydat na prezydenta zajął trzecie miejsce w wyborach. Dziś dziękował za wsparcie i prosił o dalsze działanie.
- Powstanie stowarzyszenie, później być może partia. Od wczoraj działa strona Polska2050.pl. Gramy w ekstraklasie - mówił do zgromadzonych Szymon Hołownia. - Mamy tylko siebie i aż siebie. Musimy być gotowi do wymarszu lada dzień - czy ten wymarsz z nastąpi za tydzień, czy za trzy lata, nieważne. Jak będzie za trzy lata, przygotujemy się do tego tak, żeby ruszyć z jeszcze większym impetem. Po drodze zrobimy mnóstwo dobra - napiszemy projekty obywatelskie ustaw i złożymy je do Sejmu, zrobimy mnóstwo roboty w naszych sąsiedztwach, w naszych wspólnotach. Mnóstwo młodych ludzi nauczymy demokracji w ramach naszych warsztatów. My nie żyjemy od wyborów do wyborów, umiemy pokazać, że Polacy potrafią działać nie tylko przeciwko komuś, ale za czymś. Chcę taką Polskę z wami budować – dodał.
Szymon Hołownia zgromadził już 15 tysięcy Polaków. W Polsce działa 17 biur przyszłego stowarzyszenia.
Zobacz także
Wsparcie dla PO w Grudziądzu. Nowa Generacja otworzyła tutaj swoje koło
2023-09-14, 11:01Chcą pomóc Koalicji Obywatelskiej wygrać wybory - Stowarzyszenie Nowa Generacja rozpoczęło swoją działalność w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Marcin Skonieczka: Przedsiębiorcy już nie mają siły, trzeba ich docenić [Rozmowa dnia]
2023-09-14, 09:50- Rząd „doi” przedsiębiorców - mówił gość czwartkowej „Rozmowy dnia” Polskiego Radia PiK - Marcin Skonieczka, wójt Płużnicy, kandydat do Sejmu z listy Trzeciej Drogi. Czytaj dalej »
„Bydgoszcz powinna oszacować straty wojenne”. Wniosek klubu radnych PiS
2023-09-14, 08:41Czy bydgoscy radni dołączą do innych polskich samorządów, które oczekują, że polski rząd podejmie kroki w sprawie reparacji od Niemiec z tytułu strat wojennych? Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2023-09-14, 06:00Gościem „Rozmowy dnia” był Marcin Skonieczka kandydujący do Sejmu z listy Trzeciej Drogi, wójt gminy Płużnica. Rozmawialiśmy o obietnicach składanych w kampanii wyborczej i o ukraińskim zbożu. Michał Jędryka: W gminie Płużnica… Czytaj dalej »
Kandydatki Trzeciej Drogi chcą referendum ws. aborcji. Zapowiadają nowe miejsca w żłobkach
2023-09-13, 20:23- W ostatnich latach kobiety straciły swoją pozycję, czas to zmienić - mówiły w Bydgoszczy działaczki Polska 2050 Szymona Hołowni. Kandydatki Trzeciej Drogi do sejmu z okręgu bydgoskiego zorganizowały konferencję, podczas której… Czytaj dalej »
Poseł Kaczmarczyk: Chcą przejąć polski towar, a ten gorszej jakości ma trafiać do nas [Rozmowa dnia]
2023-09-13, 09:32- To Komisja Europejska, a nie rządząca Polską prawica, blokuje środki z KPO i podejmuje działania grożące upadkiem polskiego rolnictwa, grając ukraińskim zbożem - przekonywał poseł Norbert Kaczmarczyk w „Rozmowie dnia” Polskiego… Czytaj dalej »
Minister Telus: Jesteśmy wierni interesowi polskiego rolnika, a nie brukselskiego urzędnika
2023-09-13, 09:22- Nasz cel jest prosty. Ochrona naszego rynku przed zalewem zboża z Ukrainy, które psuje polski rynek rolny - zaznaczył w środowym spocie emitowanym na Twitterze szef resortu rolnictwa. Dlatego - jak dodał - nie otworzymy dla niego polskich… Czytaj dalej »
Poseł Kownacki w Barcinie. Temat spotkania: inwestycje ważne dla mieszkańców
2023-09-12, 20:00Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartosz Kownacki odwiedził Barcin, gdzie z radną Anną Falkowską podsumował inwestycje dofinansowane z rządowych środków. W ostatnich latach do gminy Barcin trafiło ponad 110 milionów złotych. Dzięki… Czytaj dalej »
Mariusz Kałużny: Nie pozwolę na wyprzedanie spółek Skarbu Państwa
2023-09-12, 13:42Poseł Mariusz Kałużny z Suwerennej Polski zainaugurował w Toruniu kampanię wyborczą. Wśród pięciu priorytetów polityk wymienił m.in. dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwościowi i obronę polskiego majątku. Czytaj dalej »
Paweł Szramka: programy dozbrojenia wojska nie są omawiane w Komisji Obrony Narodowej [Rozmowa dnia]
2023-09-12, 10:00Poseł Paweł Szramka, który był dziś gościem „Rozmowy dnia” Polskiego Radia PiK ubolewa, że zakupy uzbrojenia nie są konsultowane z posłami. Czytaj dalej »