„Mobilizujemy siły, jest dużo do zrobienia”. Radość w PiS w Toruniu [wideo]
Okrzyki i oklaski podczas wieczoru wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Toruniu – po ogłoszeniu zwycięstwa Andrzeja Dudy.
- Pan prezydent zdobył bardzo wiele głosów – to prawie tyle, ile udało mu się uzyskać wygrywając wybory w drugiej turze pięć lat temu, bo teraz jest znacznie wyższa frekwencja – komentował poseł Zbigniew Girzyński. - Jest jeszcze sporo do zrobienia, brakuje 8 proc., które trzeba będzie uzyskać od innych kandydatów, od tych którzy może nie głosowali – dodał.
- Rywalizacja była bardzo zacięta. 11 kandydatów, każdy miał coś do zaproponowania. Mobilizujemy siły, bierzemy się do ciężkiej pracy – mówił radny Michał Jakubaszek.
- Andrzej Duda ma dobrą ofertę, dwa tygodnie będzie miał na przedstawienie nowych pomysłów. Uwypukli te sprawy, które przekonają do tej pory nieprzekonanych – dodał szef toruńskich struktur PiS Wojciech Świtalski.
Jak dowiedziało się Polskie Radio PiK, w poniedziałek (29 czerwca) o godz. 8.30 prezydent Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami Torunia.
Zobacz także
Wybory w powiecie świeckim
2014-11-16, 11:03Punktualnie o godz. 7.00 otwarta została jedna z najmniejszych komisji wyborczych w Krąplewicach, w powiecie świeckim. Czytaj dalej »
Mieszkańcy Bydgoszczy głosują
2014-11-16, 10:25Punktualnie o godz. 7.00 pracę rozpoczęły cztery obwodowe komisje wyborcze w Zespole Szkół Chemicznych na bydgoskich Kapuściskach. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy pojawiły się fałszywe plakaty rzekomo należące do kandydata PiS
2014-11-14, 20:18Na bydgoskich ulicach pojawiły się sfałszowane plakaty i banery wyborcze, do złudzenia przypominające oryginalne kandydata Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Krystiana Frelichowskiego. Czytaj dalej »
Rzekoma afera wyborcza w Kowalu
2014-11-14, 16:54Burmistrz Kowala nakazał służbom komunalnym usunięcie plakatów wyborczych swojego konkurenta w wyborach samorządowych i zrobił to zgodnie z prawem. Czytaj dalej »
Grochówka na zakończenie kampanii wyborczej
2014-11-14, 16:22Warto postawić na najlepszego - mówiła w Bydgoszczy Teresa Piotrowska zachęcając do głosowania na Rafała Bruskiego. Czytaj dalej »
Ostatni dzień kampanii wyborczej i ostatnia szansa, by przekonać do siebie wyborców
2014-11-14, 15:30W ostatnim dniu kampanii przed niedzielnymi wyborami samorządowymi sztaby wyborcze poszczególnych partii zorganizowały podsumowujące konferencje prasowe. Czytaj dalej »
Bydgoski SLD kończy kampanię w nastroju piknikowym
2014-11-14, 14:43Gorąca grochówka, wata cukrowa i atrakcje dla dzieci - tak SLD kończy kampanię w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Dombrowicz: jesteśmy gotowi do pracy na rzecz mieszkańców miasta
2014-11-14, 14:17Kandydat na prezydenta Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz zadeklarował podczas podsumowania kampanii samorządowej, że 'drużyna' 62 kandydatów do Rady Miasta startujących z ramienia KWW Porozumienie Dombrowicza gotowa jest do 'pracy dla… Czytaj dalej »
SLD we Włocławku zawiadamia prokuraturę ws. zapowiedzi Chmielewskiego
2014-11-14, 13:51Działacze Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku zawiadomili prokuraturę o rzekomym przestępstwie, którego miał się dopuścić kandydat na prezydenta miasta, Jarosław Chmielewski z Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Bydgoski PiS krytycznie o Kontrakcie Województwa
2014-11-14, 12:08Bydgoscy kandydaci PiS w wyborach samorządowych krytykują Kontrakt Terytorialny Województwa Kujawsko-Pomorskiego chcą jego korekty. Zorganizowali konferencję prasową w biurze poselskim Tomasza Latosa. Czytaj dalej »