„Mobilizujemy siły, jest dużo do zrobienia”. Radość w PiS w Toruniu [wideo]
Okrzyki i oklaski podczas wieczoru wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Toruniu – po ogłoszeniu zwycięstwa Andrzeja Dudy.
- Pan prezydent zdobył bardzo wiele głosów – to prawie tyle, ile udało mu się uzyskać wygrywając wybory w drugiej turze pięć lat temu, bo teraz jest znacznie wyższa frekwencja – komentował poseł Zbigniew Girzyński. - Jest jeszcze sporo do zrobienia, brakuje 8 proc., które trzeba będzie uzyskać od innych kandydatów, od tych którzy może nie głosowali – dodał.
- Rywalizacja była bardzo zacięta. 11 kandydatów, każdy miał coś do zaproponowania. Mobilizujemy siły, bierzemy się do ciężkiej pracy – mówił radny Michał Jakubaszek.
- Andrzej Duda ma dobrą ofertę, dwa tygodnie będzie miał na przedstawienie nowych pomysłów. Uwypukli te sprawy, które przekonają do tej pory nieprzekonanych – dodał szef toruńskich struktur PiS Wojciech Świtalski.
Jak dowiedziało się Polskie Radio PiK, w poniedziałek (29 czerwca) o godz. 8.30 prezydent Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami Torunia.
Zobacz także
Kandydaci PiS do sejmiku: Będziemy walczyć o marszałka z Bydgoszczy
2018-10-16, 20:17- Przyszedł czas na marszałka z Bydgoszczy - mówią kandydaci PiS do sejmiku województwa. Dziś podpisali deklarację w tej sprawie, w której chcą także zrównoważonego rozwoju całego regionu. Czytaj dalej »
Tomasz Latos z poparciem stowarzyszeń i organizacji prawicowych
2018-10-16, 19:34Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy oraz kandydaci PiS do Rady Miasta i Sejmiku Wojewódzkiego nie zawiodą - przekonywali dziś przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji prawicowych podczas konferencji prasowej. Czytaj dalej »
Co z nowym kampusem Akademii Muzycznej? Apel z Bydgoszczy do rządu i posłów
2018-10-16, 17:11Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski pyta: 'Co z budową kampusu Akademii Muzycznej?'. W projekcie budżetu państwa na 2019 rok nie ma zagwarantowanych środków na ten cel. Rafał Bruski mówi o 'znikających pieniądzach'. Czytaj dalej »
Tomasz Latos słucha młodych. "Chcą strefy relaksu nad Brdą i nowego festiwalu"
2018-10-16, 15:51Poseł Tomasz Latos przedstawił propozycje wyborcze dla młodych mieszkańców Bydgoszczy. Kandydat PiS na prezydenta miasta przyznał, że specjalny plan zrodził się po rozmowach z młodymi wyborcami. Czytaj dalej »
Czabański: dostęp do przyzwoitej służby zdrowia to jedna z najważniejszych spraw dla Polaków
2018-10-15, 14:30Dostęp do przyzwoitej służby zdrowia to jedna z najważniejszych spraw dla Polaków - powiedział w poniedziałek we Włocławku szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Dodał, że kandydat PiS na prezydenta miasta Jarosław… Czytaj dalej »
Kosma Złotowski, Henryk Sapalski i Konstanty Dombrowicz poparli Tomasza Latosa
2018-10-15, 13:45Byli prezydenci Bydgoszczy poparli walczącego o prezydencki fotel posła Tomasza Latosa z PiS. Czytaj dalej »
"My Toruń" o Zielonym Ringu Torunia
2018-10-15, 06:15Komitet 'My Toruń' przypomina o Zielonym Ringu Torunia. To wypracowany z klubem radnych Czas Mieszkańców projekt zakładający utworzenie 11-kilometrowej, bezpiecznej trasy dla pieszych, rowerzystów i biegaczy. Czytaj dalej »
Tomasz Latos zaprezentował swój Komitet Honorowy
2018-10-14, 19:12Lekarze, byli prezydenci miasta i artyści znaleźli się w Komitecie Honorowym kandydata na prezydenta Bydgoszczy Tomasza Latosa. Czytaj dalej »
Zbigniew Ostrowski o współpracy samorządu województwa z Bydgoszczą
2018-10-14, 14:15Właściwie na każdym kroku w Bydgoszczy widać efekty dobrej współpracy samorządu województwa z tym miastem - mówi kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmiku Zbigniew Ostrowski. Czytaj dalej »
Kandydaci na radnych z Koalicji Obywatelskiej rozegrali charytatywny mecz. Sędziował Rafał Bruski
2018-10-13, 18:00Działacze Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy wybiegli na boisko. Bydgoscy radni oraz kandydaci do Rady Miasta i Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego rozegrali mecz piłkarski, z którego dochód trafi na rzecz Bydgoskiego Zespołu Placówek… Czytaj dalej »