Upał i reżim sanitarny – jednak w lokalach wyborczych tłoczno
Część mieszkańców bydgoskiego Fordonu postanowiła nie odkładać głosowania na ostatnią chwilę.
Jak wyglądało głosowanie w pierwszej połowie dnia - mówi Marzena Sakowska, przewodnicząca obwodowej komisji wyborczej w szkole podstawowej nr 65.
– Z rana sporo osób było. Kolejka była, ale dystans zachowaliśmy. Przed wejściem były komunikaty, żeby dezynfekować dłonie. Nasza komisja znajduje się koło kościoła, więc jeśli chodzi o frekwencje to przeważnie właśnie wtedy kiedy kończyły się msze to tu więcej tych osób było – powiedziała Marzena Sakowska.
Wchodzący do lokalu wyborczego nie muszą się obawiać o swoje bezpieczeństwo, bo - jak zapewnia Marzena Sakowska - cały czas zachowane się najwyższe środki ostrożności.
– Trzeba dezynfekować dłonie, biurka i blaty też są dezynfekowane. Pilnujemy, żeby faktycznie po trzy osoby wchodziły do naszej sali, staramy się zachować dystans – dodała Marzena Sakowska.
Marzena Sakowska przyznaje, że dzisiejsza wysoka temperatura powietrza daje się we znaki członkom komisji, którzy cały czas muszą mieć na twarzach maseczki.
Lokale wyborcze czynne będą do godz. 21.00.
Zobacz także
Komu jest „duszno” w polityce? - na to pytanie odpowiedział w PR PiK Krzysztof Czabański
2019-10-11, 14:09- Wszystkie nasze działania przez tę kadencję zmierzały do przywrócenia wolności — mówił w rozmowie dnia Polskiego Radia PiK Krzysztof Czabański - Przewodniczący Rady Mediów Narodowych, odnosząc się do słów Władysława Kosiniaka… Czytaj dalej »
Paweł Olszewski powalczy o swoją „piątkę”, do której dopisał jeszcze jeden punkt
2019-10-11, 10:20- To była długa kampania, bo trwająca praktycznie od wyborów do Parlamentu Europejskiego - mówi Paweł Olszewski, bydgoski poseł Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Zieloni chcą wnieść do polityki powiew świeżego powietrza. I do naszych płuc też!
2019-10-11, 09:28Walkę o czyste powietrze deklaruje Sylwester Jankowski, kandydat Zielonych do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim, na liście Koalicji Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-10-11, 06:56Gościem Rozmowy dnia był w piątek (11.10.) minister Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Rozmawialiśmy między innymi o głównych wątkach kampanii wyborczej i o próbie jej podsumowania. Michał Jędryka:… Czytaj dalej »
Helena Czakowska docenia tradycyjne wartości narodu oraz rolę nauki
2019-10-10, 22:00Rektor Kujawsko - Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy zakończyła w czwartek (10.10.) kampanię wyborczą. Kandyduje do Senatu z listy PiS. Czytaj dalej »
„Senator dialogu” z poparciem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego
2019-10-10, 16:30Senator PO Andrzej Kobiak może liczyć na głos prezydenta Bydgoszczy, który zadeklarował pełne poparcie dla tego kandydata. Przekonywał, że Kobiak to senator dialogu. Czytaj dalej »
Marzenna Drab chce zrealizować co najmniej 250 trudnych spraw grudziądzan
2019-10-10, 11:15- Chcę rozwiązać minimum 250 trudnych spraw mieszkańców - powiedziała w Grudziądzu Marzenna Drab kandydatka na posłankę z listy Prawa i Sprawiedliwości. Była wiceminister edukacji przedstawiła swój program wyborczy. Czytaj dalej »
Ireneusz Nitkiewicz, kandydat KO, podsumował kampanię
2019-10-10, 10:33W kampanii postawiliśmy na bezpośredni kontakt z ludźmi i byliśmy aktywni - podsumował Ireneusz Nitkiewicz - kandydat do Sejmu z listy KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni w okręgu bydgoskim. Przypomniał tez najważniejsze założenia… Czytaj dalej »
Tomasz Latos o reformie zdrowia
2019-10-10, 09:59Reforma służby zdrowia we wszystkich krajach trwa zwykle 2 - 3 kadencje rządu i parlamentu. Prawo i Sprawiedliwość ma ambicje przeprowadzić ją przez dwie kadencje - powiedział w Rozmowie Dnia Tomasz Latos, poseł PiS, przewodniczący… Czytaj dalej »
Torbyd cały weekend za darmo. Ale frekwencja w wyborach musi być powyżej 60 proc.
2019-10-10, 08:02Bydgoszcz dołączyła do akcji zachęcającej do pójścia w niedzielę (13 października) na wybory do Sejmu i Senatu RP. Jeśli mieszkańcy się zmobilizują, będzie nagroda. Czytaj dalej »