O ojcostwie, budżecie i wyborach mówił w Bydgoszczy Krzysztof Bosak
Zapełniony - głównie młodymi ludźmi - amfiteatr przy ulicy Mostowej w Bydgoszczy powitał kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka. Przedstawiciel Konfederacji apelował do rządu o pomoc Polakom za granicą, którzy mają, jak twierdzi, problemy z zagłosowaniem korespondencyjnym. Nawiązał też do Dnia Ojca, mówiąc o braku konstytucyjnej ochrony ojcostwa.
- Mamy zagwarantowaną ochronę prawną rodziny, macierzyństwa, ojcostwo natomiast nie jest pod ochroną. W Dzień Ojca można przypomnieć o tym "drobnym" fakcie, że na poziomie uregulowań konstytucyjnych mężczyźni, zostali pominięci. Bez silnych ojców, nie ma silnych rodzin. Jest również sprawa, którą w dzień ojca można przypomnieć: aby nie naruszać praw ojców, którzy nie mają przyznanego prawa do opieki. Pragnąłbym pozdrowić tych wszystkich pokrzywdzonych przez system prawnych, i zachęcić ich, by jednak mimo to nie rezygnowali ze swoich obowiązków rodzicielskich, ojcowskich.
Pozdrawiam też tych mężczyzn w Polsce, którzy dobrze wykonują zadania ojca, rolę ojca, poświęcają czas dzieciom, nie rezygnują z troski o rodzinę na rzecz różnych form konsumpcji, pracy zawodowej, tylko potrafią znaleźć właściwy balans - mówił w Bydgoszczy Krzysztof Bosak.
Podczas spotkania kandydat na prezydenta z ramienia Konfederacji mówił także o nieuniknionej, jego zdaniem, nowelizacji budżetu, apelował także do rządu o pomoc Polakom za granicą, którzy mogą mieć problem z głosowaniem korespondencyjnym.
Zobacz także
Włocławska lewica chce budowy izby wytrzeźwień
2018-10-13, 08:00Pododdział dla ludzi pijanych albo budowa izby wytrzęźwień - takie są pomysły włoclawskiej lewicy na rozwiązanie problemów oddziału ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku. Czytaj dalej »
Nowe rozwiązania komunikacyjne propozycją kandydatów z MY Toruń
2018-10-13, 07:15Wyprowadzenie tranzytu z centrum miasta, przebudowa przejść dla pieszych, na których dochodzi do wypadków oraz ronda zamiast świateł. Kandydaci do Rady Miasta z 'MY Toruń' przedstawili program Wizja Zero. Czytaj dalej »
Mackiewicz: Powołam społecznego pełnomocnika ds. równego traktowania
2018-10-12, 20:45Społecznego pełnomocnika ds. równego traktowania chce powołać Anna Mackiewicz, kandydatka na prezydenta Bydgoszczy koalicji SLD-Lewica Razem. Czytaj dalej »
Michał Zaleski o swoich propozycjach dla Bydgoskiego Przedmieścia
2018-10-12, 20:19Kolejny etap rewitalizacji Parku Miejskiego, wsparcie mieszkańców przy wymianie starych pieców oraz modernizacja linii tramwajowych - to propozycje dla Bydgoskiego Przedmieścia, które z kandydatami do Rady Miasta z tego okręgu przedstawił… Czytaj dalej »
Wicepremier Gliński o pośle Olszewskim: "On pochodzi ze środowiska postkomunistycznego"
2018-10-12, 18:44Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski zapowiada, że wytoczy proces wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu. Chodzi o słowa, które padły na konferencji posła PiS Tomasza Latosa - kandydata na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Poseł Olszewski o budowie drogi S5
2018-10-12, 17:15- Równe trzy lata temu podpisywaliśmy umowy na S5, a trasy wciąż nie ma - mówi poseł PO Paweł Olszewski. Czytaj dalej »
Kolejne pomysły kandydatów na ułatwienie życia bydgoszczanom
2018-10-12, 16:15Stworzenie na bydgoskich Bartodziejach sensorycznego placu zabaw dla dzieci to pomysł Komitetu Wyborczego Czas Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Paweł Kukiz o programie swojego ugrupowania w Bydgoszczy
2018-10-12, 14:15- W Bydgoszczy również panuje partiokracja - mówił poseł Paweł Kukiz podczas spotkania w Bydgoszczy. Polityk przedstawił trzy filary programu Kukiz'15 na wybory samorządowe, które miałyby zmienić tę sytuację. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski o zaporze w Siarzewie
2018-10-12, 10:41Nowa zapora na Wiśle w Siarzewie znacznie poprawi bezpieczeństwo Włocławka - uważa prezydent miasta Marek Wojtkowski ubiegający się o urząd prezydenta Włocławka z Koalicji Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2018-10-12, 06:00Co zrobić, aby Włocławek był interesującym miastem dla inwestorów i młodych ludzi? A także o pomyśle budowy trzeciej przeprawy przez Wisłę, ale również o ewentualnych koalicjach zawieranych na najbliższe lata mówił gość 'Rozmowy… Czytaj dalej »