Sasin: prezydentura konfrontacyjna wobec rządu byłaby zgubna dla Polski i Polaków
Prezydentura nastawiona konfrontacyjnie do rządu, byłaby dla Polski i Polaków czymś zdecydowanie zgubnym, biorąc pod uwagę wielkie wyzwania, jakie stoją przed naszym krajem – ocenił w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Podczas briefingu prasowego w Radziejowie Sasin podkreślił, że stojące dziś przed Polską „wielkie wyzwania” związane są m.in. z szybką modernizacją i szybkim podnoszeniem poziomu życia, a także z polityką klimatyczną Unii Europejskiej oraz ze skutkami pandemii koronawirusa, medycznymi i ekonomicznymi.
Jak mówił, „tylko zgodna współpraca i współdziałanie wszystkich ośrodków władzy dadzą pożądany przez Polaków efekt dobrego zmierzenia się z tymi wyzwaniami”.
- Prezydentura, która byłaby nastawiona konfrontacyjnie do rządu, która byłaby nastawiona na rywalizację, na przeszkadzanie sobie nawzajem, a nie na współpracę, byłaby dziś dla Polski i Polaków czymś zdecydowanie zgubnym i czymś, co w diametralny sposób utrudniłoby walkę z kryzysem – oświadczył Sasin.
Podczas spotkania z mieszkańcami Radziejowa wicepremier apelował o „ogromną mobilizację” elektoratu PiS, Zjednoczonej Prawicy i przekonywanie do pójścia na wybory prezydenckie oraz oddania głosu na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę.
- Takie są dzisiaj wyliczenia niektórych specjalistów od marketingu politycznego, że być może kilka tysięcy głosów w skali Polski będzie decydowało o tym, kto zostanie prezydentem Rzeczpospolitej – argumentował Sasin. Wskazywał przy tym, że „jak uświadomimy sobie, że w Polsce jest grubo ponad trzy tysiące gmin, to może się okazać, że jeden głos w każdej gminie będzie decydował o tym, kto zostanie prezydentem”.
Wicepremier zwrócił uwagę, że nadchodzące wybory prezydenckie zdecydują, jaka będzie Polska przynajmniej przez najbliższe pięć lat, w tym przez trzy i pół roku kadencji obecnego parlamentu z większością rządową PiS i Zjednoczonej Prawicy. Podkreślił jednocześnie, że reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy będzie gwarancją na kontynuowanie współpracy przy wdrażaniu projektów służących dalszemu rozwojowi Polski i podnoszeniu poziomu życia Polaków.
- Żebyśmy rzeczywiście mogli iść dalej w tym kierunku potrzebne jest zwycięstwo prezydenta Dudy, który z jednej strony będzie gwarantem tego, że to, co udało się osiągnąć, udało się wprowadzić w życie, zostanie zachowane i nie zostanie zmienione, a po drugie będzie też gwarantem dalszych działań ze strony rządu, ze strony większości parlamentarnej – oświadczył Sasin.
Zobacz także
Minister Gembicka: Przez cztery lata pokazałam, że jestem cały czas z mieszkańcami
2023-10-12, 20:58Anna Gembicka podsumowała dzisiaj swoją kampanię wyborczą. Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi ze swoimi sympatykami spotkała się na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Jak uzdrowić służbę zdrowia w Polsce? Sławomir Szeliga ma na to receptę
2023-10-12, 20:29Sławomir Szeliga - inowrocławski kandydat do Senatu wie, jak uzdrowić polską służbę zdrowia. Z zawodu lekarz-pediatra - po spotkaniach ze środowiskiem medycznym - przedstawił dziś swoją „piątkę” w ochronie zdrowia. Czytaj dalej »
Orędzie prezydenta: Decyzje wyborcze wpłyną na przyszłość Polski i wszystkich Polaków [wideo]
2023-10-12, 20:23- Głos oddany w wyborach jest nie tylko wyrazem naszych przekonań i wartości, które wyznajemy, ale także wyznaczeniem kierunku, w jakim Polska powinna się rozwijać - powiedział w orędziu telewizyjnym prezydent Andrzej Duda. Czytaj dalej »
Trzecia Droga w Bydgoszczy: Wydatki na edukację i pensje nauczycieli muszą wzrosnąć
2023-10-12, 20:02Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji nauczyciele i jednocześnie kandydaci Trzeciej Drogi - Sławomir Drelich i Rafał Schaffrath - przedstawili pomysły koalicji na uzdrowienie polskiego szkolnictwa. Czytaj dalej »
Politycy PiS w Toruniu: Utrzymanie sześciu mandatów w okręgu to byłby pełen sukces
2023-10-12, 19:32Do udziału w wyborach i referendum - zachęcali w Toruniu politycy Prawa i Sprawiedliwości - na finiszu kampanii. Czytaj dalej »
Minister Schreiber: Rozbudowa Filharmonii, modernizacja CO i stadionu Polonii to moje cele
2023-10-12, 19:04Minister Łukasz Schreiber podsumował dziś w Bydgoszczy kampanię wyborczą i zaprezentował swoje plany. Odniósł się także do oskarżeń dotyczących dofinansowania na modernizację stadionu Polonia. Czytaj dalej »
Poseł Gawkowski w regionie: Startujemy w wyborach, żeby odsunąć PiS od władzy
2023-10-12, 18:35- Chcemy innej Polski, która będzie odpowiadała na wyzwania przyszłości - powiedział w czwartek w Bydgoszczy szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. - Wierzę, że w poniedziałek obudzimy się w innej rzeczywistości - dodał. Czytaj dalej »
Patryk Jaki w Bydgoszczy: Polacy mogą uratować bezpieczeństwo Polski i Europy
2023-10-12, 18:05- Polsce grozi ogromne niebezpieczeństwo. Jedyną szansą, by zablokować pakt migracyjny jest pójście do referendum i zagłosowanie cztery razy na „nie' - powiedział czwartek w Bydgoszczy europoseł Patryk Jaki. Czytaj dalej »
Prezes PiS: Cztery sądy wskazały, że relokacja w pakcie migracyjnym UE jest przymusowa
2023-10-12, 17:46- Wyroki sądów, także tych bardzo nielubiących nas sądów, wskazały jednoznacznie, że to, co planuje obecnie Unia Europejska, a zgadza się na to Platforma Obywatelska, także PSL, to jest po prostu przymusowa relokacja - powiedział… Czytaj dalej »
Opozycja w Grudziądzu: Te wybory są ważne, bo dają wiarę, że w Polsce może być normalnie
2023-10-12, 17:34Grudziądzcy kandydaci opozycji w wyborach do Sejmu i Senatu podsumowali dzisiaj swoją kampanię wyborczą. Z dziennikarzami spotkali się na ulicy Spichrzowej. Czytaj dalej »